Naprawa rury odpływowej

kisgakisga Użytkownik
edytowano listopada 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
mam pytanie, rura odpływowa z wc mojej sasiadki jest na moim suficie, widzę, że zaczyna robić się na niej wilgotna plama, telefonowałam w tej sprawie do spółdzielni i właściciel poinformował mnie, ze naprawa nie jest w ich gesti, tylko sąsiadka ma zawezwać hydraulika i zapłacic za niego, zeby naprawił- albo uszczelnił defekt. Czy to prawda? Spółdzielnia nie odpowiada za takie odpływy? jestem zbita z tropu, bo byłam przekonana, ze tak. Będę wdzięczna za odpowiedź
pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kto jest właścicielem lokalu nad Tobą? Spółdzielnia, czy ten sąsiad?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jakie to jest lokal : własnościowy czy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a może lokatorskie?

    SM odpowiada za piony i rozgałęźniki , reszta należy do użytkownika lokalu ( to co od rozgałęźnika do np. kranu , odpływu).
  • Opcje
    kisgakisga Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moje mieszkanie jest własnościowe. Sąsiadki - trudno powiedziec, jest osobą sedziwego wieku, nie ma rodziny doglada ja opiekunka, niczego się od niej nie dowiedziałam.
    KubaP, Rozumiem ze rura odpływowa z toalety sasiadki odprowadzająca wszystko do pionu juz nie lezy w gestii spółdzielni?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moje mieszkanie jest własnościowe. Sąsiadki - trudno powiedziec,
    a co , na wypis z rejestru gruntu ciebie nie stać, aby wiedzieć kto jest właścicielem, a kto nie ? to koszt ok 8-12 zł , dostaniesz go w katastrze miejskim po okazaniu aktu notarialnego
    KubaP, Rozumiem ze rura odpływowa z toalety sasiadki odprowadzająca wszystko do pionu juz nie lezy w gestii spółdzielni?
    tak uważam ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.