Zebranie wspólnoty

kolakola Użytkownik
edytowano listopada 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Zgodnie z Uowl o zebraniu powinno się zawiadomić właścicieli na 7 dni przed jego terminem.
Co w sytuacji (nowe osiedle deweloperskie) jeśli pomiędzy zawiadomieniem o zebraniu a zebraniem podpisano kilka aktów notarialnych (w tym mój) ? np. 4 lub 2 dni przed zebraniem.
Czy te osoby powinny zostać jeszcze zawiadomione o zebraniu?
Czy mogą przyjść na zebranie i głosować.

Mój akt był 4 dni przed zebraniem i chcę być na zebraniu i głosować. A nie zostałem zawiadomiony.
kola

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zadzwoń i dopilnuj, żeby cię na listę do głosowania wpisali
    Zakładam, że byłeś już w administracji i okazałeś akt notarialny
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2012
    [u][cite][b] kola:[/b][/cite][/u]
    Zgodnie z Uowl o zebraniu powinno się zawiadomić właścicieli na 7 dni przed jego terminem.
    Co w sytuacji (nowe osiedle deweloperskie) jeśli pomiędzy zawiadomieniem o zebraniu a zebraniem podpisano kilka aktów notarialnych (w tym mój) ? np. 4 lub 2 dni przed zebraniem. 
    [b]Czy te osoby powinny zostać jeszcze zawiadomione o zebraniu?
    Czy mogą przyjść na zebranie i głosować.[/b]
    Mój akt był 4 dni przed zebraniem i chcę być na zebraniu i głosować. A nie zostałem zawiadomiony.
    kola
    
    [cite] kola:[/cite]Czy te osoby powinny zostać jeszcze zawiadomione o zebraniu?
    Uważam, że raczej nie ma szans, ta informacja o zebraniu właścicieli lokali winna być tobie przekazana u notariusza przez sprzedającego - developera ....
    [cite] kola:[/cite]Czy mogą przyjść na zebranie i głosować.
    Idź na zebranie z aktem notarialnym i żądaj dopisania do listy właścicieli obecnych na zebraniu i wydania karty do głosowania.
    Inaczej twoim udziałem będzie dysponował pierwszy właściciel nieruchomości czyli developer.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Inaczej twoim udziałem będzie dysponował pierwszy właściciel nieruchomości czyli developer.
    Nie może, skoro ten udział został już sprzedany wraz z lokalem. Deweloper nie może dysponować cudzą własnością.
    Okazanie aktu notarialnego na zebraniu powinno wystarczyć. Ale koziorozka dobrze radzi, żebyś wcześniej złożył wizytę w administracji osiedla (u dewelopera?) i poinformował ich o tym, że jesteś właścicielem lokalu. Weź akt notarialny. Poproś o materiały na zebranie: zawiadomienie, porządek zebrania, projekty uchwał itp.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2012
    [cite] Posesja:[/cite]
    Inaczej twoim udziałem będzie dysponował pierwszy właściciel nieruchomości czyli developer.
    Nie może, skoro ten udział został już sprzedany wraz z lokalem. Deweloper nie może dysponować cudzą własnością.
    wysmiewacz.gif
    Nieprawda .... Bajdurzenia ciąg dalszy
    W wątku jest mowa o AN "wytworzonych" w okresie między terminem wysłania zawiadomienia o zebraniu - a zebraniem właścicieli lokali....
    [b]Art. 7.[/b] UoWL
    1. Odrębną własność lokalu można ustanowić w drodze umowy, a także jednostronnej czynności prawnej właściciela nieruchomości albo orzeczenia sądu znoszącego
    współwłasność.
    [u]2. Umowa [b]o ustanowieniu odrębnej własności lokalu[/b] powinna być dokonana w formie aktu notarialnego; [b]do powstania tej własności niezbędny jest wpis do księgi wieczystej[/u].[/b]
    

    wpis do KW to okres od trzech do ???? miesięcy , jak się developer uprze , jest na prawie.
    Może się zdarzyć, że na drugi dzień lokal zmieni właściciela i co wtedy ?
    Takie przypadki nie są sporadyczne ....
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada 2012
    Akt notarialny jest wystarczającym dokumentem poświadczającym własność lokalu na potrzeby zebrania. Wpis w KW ma moc wsteczną od dnia złożenia wniosku o wpis, więc nie trzeba czekać pół roku aż do dokonania wpisu:
    Art. 29 ustawy o księgach wieczystych i hipotece:
    Wpis w księdze wieczystej ma moc wsteczną od chwili złożenia wniosku o dokonanie wpisu, a w wypadku wszczęcia postępowania z urzędu - od chwili wszczęcia tego postępowania.
    Czynności prawne właścicieli wyodrębnionych lokali mieszkalnych dotyczące zmiany zarządu nieruchomością - dokonane po złożeniu wniosku o wpis prawa odrębnej własności lokalu do księgi wieczystej do sądu wieczystoksięgowego ale przed dokonaniem wpisu - których skuteczność była zawieszona uzyskują po wpisie moc prawną wstecz.

    Wyrok z dnia 2 października 2007 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie, I ACa 756/07
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2012
    [cite] Posesja:[/cite]Akt notarialny jest wystarczającym dokumentem poświadczającym własność lokalu na potrzeby zebrania.
    Jak takie zasady przyjmą do stosowania właściciele danej wspólnoty ...mogą, ale nie muszą ...
    Może się zdarzyć, że na drugi dzień lokal zmieni właściciela i co wtedy ?
    Takie przypadki nie są sporadyczne ....
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]Jak takie zasady przyjmą do stosowania właściciele danej wspólnoty ...mogą, ale nie muszą ...


    Właściciele o tym nie decydują, tak daleko kompetencje uchwałodawcze nie sięgają. Te kwestie regulują przepisy.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2012
    [cite] Zarządca:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] Posesja:[/cite]Akt notarialny jest wystarczającym dokumentem poświadczającym własność lokalu na potrzeby zebrania.
    Jak takie zasady przyjmą do stosowania właściciele danej wspólnoty ...mogą, ale nie muszą ...
    Właściciele o tym nie decydują, tak daleko kompetencje uchwałodawcze nie sięgają. Te kwestie regulują przepisy.
    pozostanę przy swoim ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.