Oświetlenie solarne śmietnika.

JanKosJanKos Użytkownik
edytowano grudnia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,

Jestem członkiem niewielkiej wspólnoty. 15 mieszkań. Budynek jest usytuaowany na końcu ulicy gdzie jest tylko jedna latarnia, która częściow oświetla parking. Ilość światła jest na tyle wystarczjąca, że nie da się pomylić samochodu sąsiada ze swoim. Gorzej natomiast jest ze śmietnikiem. Teraz gdy wcześnie robi się ciemno poprostu błądzi się po omacku idąc wyrzucić śmieci. Zaproponowałem na spotkaniu wspólnoty, aby pociągnąć kabel i założyć światło przy śmietniku. Okazało się, że to nie jest takie proste bo potrzebny projekt, zgoda energetyki itp. Czy to fajtycznie aż tak skomplikowane?

Ostatecznie szperałem po internecie i znalazłem rozwiązanie żeby obyło się bez projektów itp. coś takiego http://www.formentor.pl/36-lampa-solarna-astron64.html

Widziałem taką lampę u nas przy urzędzie i zdawała egzamin. Chciałbym zaproponować coś takiego naszej wspólnocie tylko jest kwestia tego jak zakup takiej lampy rozliczyć? Wole się dowiedzieć wcześniej, aby na spotkaniu mieć konkretne argumenty i ewentualne potwierdzenie, że faktycznie na tradycyjne światło wymagane są jakieś zgody, projekty itp.

Dziekuję.

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    580 zł za żarówkę z bateryjką? Trochę dużo. Ręczna latarka wyjdzie taniej.
    A wyrzucenie śmieci przed zmrokiem - zupełnie gratis.
  • Opcje
    JanKosJanKos Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie o cenę tutaj chodzi. Takie rozwiązanie jest przykładowe. Może być lampa za 115 zł. ważne żeby było światło. Chodzi o to że mając tego typu oświetlenie podniesie się bezpieczeństwo oklicy śmietnika i bedzie dużo wygodniej.
    PS. Niestety nie zawsze ma się tą wolną rękę, żeby trzymać latarkę. Szczególnie jak idzie się z posegregowanymi śmieciami. Nie o to chodzi.

    Moje pytanie pozostaje bez odpowiedzi - czy faktycznie do założenie światła przy śmietniku potrzebny jest jekiś projekt przyłacza itp. ?
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przestańcie trzęść dupami i weżcie się za ochronę swojej własności. Elektryk zrobi to Wam za kilkaset złotych. Obudźcie się, albo pozamykajcie żaluzje.
  • Opcje
    JanKosJanKos Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki. Na taką odpowiedź liczyłem.
    Pozdrawiam.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    [cite] Praktyk-realista:[/cite]Przestańcie trzęść dupami i weżcie się za ochronę swojej własności. Elektryk zrobi to Wam za kilkaset złotych. Obudźcie się, albo pozamykajcie żaluzje.
    Przecież własność śmietnika chyba nie jest zagrożona? Chodzi o wygodę i rozwiązanie zgodne z prawem.
    [cite] JanKos:[/cite]Dzięki. Na taką odpowiedź liczyłem.
    Pozdrawiam.
    Czyli wszelkie wątpliwości wyjaśnione? Wystarczyło huknąć i wszystko jasne? :smile:
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Posesja - nie potrafisz bez złośliwości? Ty doradziłeś latarkę i wyrzucanie przed zmrokiem ja założenie punktu świetlnego przy śmietniku. Do tego nie potrzeba żadnych projektów i zgód, chyba ,że pociągną kabel od najbliższej latarni. Ale nawet wtedy pies z kulawą nogą się tym nie zainteresuje. Oczywiście najlepiej byłoby pociągnąć kabel od ich budynku. Nie znam warunków, może górą ,może zakopany Włącznik mógłby być w budynku,na śmietniku czujnik ruchu, a nawet na pilota.Ich wybór. Jeżeli chcą coś zrobić, to nalezy szukać rozwiązań a nie trudności.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano grudnia 2012
    Czy ten śmietnik znajduje się na gruncie wspólnoty mieszkaniowej? Jeżeli nie, to nie jest to koszt wspólnoty, innymi słowy: lampkę mogą wstawić sobie zainteresowani.

    Jeżeli to grunt wspólnoty, to koszty pokrywa wspólnota, lampa solarna to świetny pomysł, uchwała do tego nie jest potrzebna, wystarczy uzgodnić z zarządem wspólnoty.
    [align=right](...) admin[/align]
    Komentarz edytowany admin
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przy zastosowaniu lampy solarnej musisz pomyśleć o zabezpieczeniu sprzętu przed kradzieżą.
    Minusem jest konieczność oczyszczania panelu z zanieczyszczeń: brud, śnieg itp.
    Plusem jest uniezależnienie od monopolisty, więc warto.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] JanKos:[/cite]Budynek jest usytuaowany na końcu ulicy , gdzie jest tylko jedna latarnia, która częściow oświetla parking.
    Zaproponowałem na spotkaniu wspólnoty, aby pociągnąć kabel i założyć światło przy śmietniku.
    Okazało się, że to nie jest takie proste bo potrzebny projekt, zgoda energetyki itp.
    Czy to fajtycznie aż tak skomplikowane?
    a czy Ty chcesz się podłączyć do tej lampy oświetlającej ulicę?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    Bardzo droga lampa. Pewnie jest bardzo dobra i profesjonalna.

    Tu są lampy amatorskie:
    http://www.ceneo.pl/Oswietlenie_zewnetrzne_i_ogrodowe;017Lampy_solarne_P12-18041.htm

    Może do śmietnika wystarczy lampa ogrodowa za 90 zł?

    Pozdrawiam.
    Widziałem taką lampę u nas przy urzędzie i zdawała egzamin
    Ciekawe, czy pisałeś o tym:
    http://superlomza.pl/Community/Blog.aspx?BlogEntryId=83801
    Komentarz edytowany czajnik5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.