Akt notarialny - kto remontuje oficynę??

slon38slon38 Użytkownik
edytowano grudnia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
zacytuję akt a później zadam pytanie.
W akcie są m.in. takie zapisy:
"§2. Do oryginału aktu załącza się:
a. Uchwałę rady miasta w sprawie sprzedaży w drodze przetargu 2 lokali mieszkalnych zlokalizowanych w oficynie..."
b. protokół sporządzony w dniu ... z przeprowadzonego przetargu....
c. protokół uzgodnień spisany w dniu...... ustalający warunki sprzedaży oficyny zlokalizowanej w ...., przeznaczonej dorozbiórki, w skład której wchodzą 2 lokale mieszkalne: lokla nr 2 o pow. składający się z 1 pokoju i kuchni o pow. 27,46 m.kw, z udziałem 13/100 w części wspólnej oraz lokla nr 3 .....
d) zaświadczenie
e) zaświadczenie
f) szkice
§3. .... ustanawiaja odrębną własność lokalu nr 2 itp
§4. .... ustanawiaja odrębną własność lokalu nr 3 itp
§5 Przedstawiciel Gminy Miejskiej .... działając w wykonaniu powołanej wyżej uchwały oraz UOGN sprzedaje:
a) opisany w §3 lokal mieszkalny wraz z udziałem ..... oraz
b) opisany w §4 lokal mieszkalny wraz z udziałem .....
za łączną cenę .......

W cytowanym protokole uzgodnien w §1 jest zapis że Gmina sprzedaje oficynę zlokalizowaną w budynku...... przeznaczoną do rozbiórki w skład w której wchodzą 2 lokale mieszkalne: nr 2 i nr 3. Sprzedaż oficyny następują z rówoczesną sprzedażą 24/100 części działki ......

Wg mnie na podstawie w/w zapisów remont (rozbiórkę i ewentualne pobudowanie oficyny) powinien być sfinansowany przez Wspólnotę, z zapisów w akcie nie wynika że ma ją rozbierać/remontować nabywca oficyny (tych 2 lokali - ponieważ oficyna dalej jest częścia wspólnoty - a w tej oficynie są w zasadzie tylko te 2 lokale i klatka schodowa prowadząca na strych.
Czy może jednak się mylę i nabywca powinień ją remontować?

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Czy można coś więcej o okolicznościach tej sprawy? Jakie były ustalenie wspólnoty i gminy w sprawie rozbiórki? Są to okoliczności, które mogą mieć istotne znaczenie.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    slon38slon38 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z tego co się orientuje ustne ustalenia Gminy z nabywcą były takie że nabywca ma ją rozebrać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.