Sprzedaż alkoholu w budynku wspólnoty mieszkaniowej

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano grudnia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
jest to temat z którym borykam się od roku, mianowicie klienci sklepu znajdującego się w budynku wspólnoty mieszkaniowej zrobili sobie z naszego podwórka bar. Zamontowanie bramofonu niewiele dało, ponieważ "stali" sfrustrowani klienci nie pozwolą sobie tak szybko odebrać "miejscówki" do picia - brama oraz bramofon są niszczone. Klienci owego sklepu - nie łamią prawa - spożywają alkohol na terenie prywatnym, czyli interwencja policji w takim przypadku nie działa, trudno jest też im udowodnić że kupili alkohol akurat w tym sklepie. Rozmowa z dzielnicowym również niewiele wniosła- powiedział że jest to sytuacja pasowa - spożywają alkohol ale legalnie. Wracając do tematu - jako wspólnota mieszkaniowa - usłyszałam, że nie ma podstaw do odebrania koncesji ww. sklepowi - brak podstaw. Czy jest to możliwe, czy jednak wspólnota może zrobić coś w tym kierunku.<br />Będę wdzięczna za odpowiedz.

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy wasza wspólnota wyrażała zgodę na poparcie wniosku o wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych ? Chyba zezwolenie na sprzedaż alkoholu może zostać cofnięte w przypadku m.in. zakłócania porządku publicznego w związku ze sprzedażą napojów alkoholowych przez dany punkt sprzedaży (…). Nie możecie ponękać dzielnicowego…
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:
    Art. 18. 10. Zezwolenie, o którym mowa w ust. 1, organ zezwalający cofa w przypadku:

    1) nieprzestrzegania określonych w ustawie zasad sprzedaży napojów alkoholowych, a w szczególności:
    a) sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom nieletnim, nietrzeźwym, na kredyt lub pod zastaw;
    b) sprzedaży i podawania napojów alkoholowych z naruszeniem zakazów określonych w art. 14 ust. 3 i 4;

    2) nieprzestrzegania określonych w ustawie warunków sprzedaży napojów alkoholowych;

    3) powtarzającego się co najmniej dwukrotnie w okresie 6 miesięcy, w miejscu sprzedaży lub najbliższej okolicy, zakłócania porządku publicznego w związku ze sprzedażą napojów alkoholowych przez dany punkt sprzedaży, gdy prowadzący ten punkt nie powiadamia organów powołanych do ochrony porządku publicznego;

    4) wprowadzenia do sprzedaży napojów alkoholowych pochodzących z nielegalnych źródeł;

    5) przedstawienia fałszywych danych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 11^1 ust. 4;

    6) popełnienia przestępstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez osobę odpowiedzialną za działalność przedsiębiorcy posiadającego zezwolenie;

    7) orzeczenia, wobec przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną albo wobec osoby odpowiedzialnej za działalność przedsiębiorcy posiadającego zezwolenie, zakazu prowadzenia działalności gospodarczej objętej zezwoleniem.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu lub poza miejscem sprzedaży w budynku wielorodzinnym może być prowadzona wyłącznie na podstawie zezwolenia wydanego przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta), właściwego ze względu na lokalizację punktu sprzedaży, o czym stanowi art.18 ust. 1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.Zezwolenie może być jednak wydane wyłącznie wtedy, gdy właściciel, użytkownik, zarządca lub administratora tego budynku wyrazi pisemną zgodę na urządzenie w nim punktu sprzedaży alkoholu, o czym stanowi art. 18 ust. 6 pkt 3 cyt. ustawy.
    W pierwszej kolejności należałoby ustalić czy taka zgoda została wydana, a jeżeli tak to czy zapadła w tej sprawie uchwała.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.