opłata azart

autograf78autograf78 Użytkownik
edytowano grudnia 2012 w Wolne tematy
czy w swoim prywatnym mieszkaniu musze opłacać dostarczany sygnał socjalny. dotychczas 5 kanałów. vectra chce dodatkowych opłat za kanały które już są dostępne z anteny zewnetrznej indywidualnej i to w przekazie cyfrowym ok. 20 kanałów.mieszkanie moje jest w bloku .pytanie brzmi; czy moge żądać zaprzestania przesyłąnia sygnału do mojego mieszkania.pozdr.

Komentarze

  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ty nie musisz niczego żądać. Przestań płacić. Sami ci odetną. Możesz się trochę z Vectrą podroczyć, zadając im pytanie. Na jakich warunkach chcą korzystać z "twojej prywatnej instalacji rtv"? Wogóle sprawa azart jest bardzo niewygodna dla operatorów. Głowni monopoliści zawłaszczyli sobie tę instalacje w budynkach, które zostały "sprywatyzowane". Korzystają na "sępa" z czyjejś własności. Gdybym miał możliwość wyboru operatora , to ja stawiałbym warunki. A tak istnieje podział rynku. Ale wierzę ,że już niedługo.:bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    [cite] autograf78:[/cite]czy w swoim prywatnym mieszkaniu musze opłacać dostarczany sygnał socjalny. dotychczas 5 kanałów.
    vectra chce dodatkowych opłat za kanały które już są dostępne z anteny zewnetrznej indywidualnej i to w przekazie cyfrowym ok. 20 kanałów.
    Mieszkanie moje jest w bloku . pytanie brzmi; czy moge żądać zaprzestania przesyłąnia sygnału do mojego mieszkania.pozdr.
    Instalacja AZART stanowi cześć wspólną jak np. instalacja domofonowa.
    Możesz zażądać, ale .... za konserwację instalacji RTV dalej będziesz płacił...

    Po pierwsze właściciele lokali winni utrzymywać infrastrukturę RTV stanowiąca wyposażenie nieruchomości, w stanie niepogorszonym , a co za tym idzie muszą wnosić opłaty zaliczkowe na serwisowanie tej instalacji . Niezależnie czy ktoś z niej korzystasz czy nie .... tak jak w przypadku windy, domofonu .

    Do takiej instalacji winny być udostępnione podstawowe sygnały RTV ogólnie dostępne, w wersji podstawowej np. TVP1 ;TVP2; TVP Regional. ; Polsat; TVN.

    Odrębną sprawą jest przesyłanie sygnałów RTV w wersji odkodowanej czy HD. Tu jest dowolności i o tym świadczy indywidualna umowa między właścicielem lokalu a operatorem.
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP - czy Ty wiesz o czym piszemy? Wydaje mi się ,że nie.
    Do takiej instalacji winny być udostępnione podstawowe sygnały RTV ogólnie dostępne, w wersji podstawowej np. TVP1 ;TVP2; TVP Regional. ; Polsat; TVN.
    Prosimy o rozwinięcie tej myśli. Kto to ma zrobić? Wspólnota? Prezydent, burmistrz, Św. Mikołaj?:bigsmile:

    Nowy doklejony: 20.12.12 21:27
    KubaP- naprzód, zarządzałeś tysiącem wspólnot, mieliście większe problemy niż te zgłaszane pzrez autografa. Oświeć Nas maluczkich.:bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    Praktyk-realista - "na chamskie zaczepki nie reaguję i nie odpowiadam "...i nie zamierzam ciebie "oświecać", bo to strata czasu i klawiatura się zużywa ...

    Roztropny us^er wie do czego służy AZART ... (nie mylić z instalacją RTV komercyjną)...
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    Wypowiedział się roztropny us^r KubaP na temat o którym nie ma zielonego pojęcia. BŁAZENADA.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Opcje
    autograf78autograf78 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    przeczytajcie na wstępie moje pytanie gdzie tu jest odpowiedz. ZENADA....
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    autograf78 - odpowiedź jest jedna
    Ty nie musisz niczego żądać. Przestań płacić. Sami ci odetną.
    Nie znam Twojej WM, nie wiem co to znaczy "sygnał socjalny", domyślam się ,że jest to sygnał z anteny zbiorczej, która dziś jest już reliktem przeszłości. Vectra jest podmiotem gospodarczym, który żyje z tego że " handluje " sygnałami tv i radiowymi/internetem. Jeżeli nie podpisałeś z nimi żadnej umowy ,nic nie mogą Ci wciskać. To jest czysty biznes. Płacisz - masz. jestem prawie pewny ,że u Was Vectra "zawłaszczyła" sobie prawo dostępu do instalacji rtv. tak jest i u mnie. Monopolista Multimedia przylepił na skrzynce plakietka firmową i założył kłódkę. Na m oje pisma jakim prawem, nie dostałem odpowiedzi. Mogę zaraz zejść i zmienić kłódkę na wspólnotową, ale to tak jakby na złość odmrozić sobie uszy. Będzie konkurencja podejmiemy właściwe kroki.poczekamy.:bigsmile:
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    czy moge żądać zaprzestania przesyłąnia sygnału do mojego mieszkania
    Masz umowę z Vectra?, wypowiedz ją z zachowaniem terminów jakie z niej wynikają.

    kto jest właścicielem instalacji AZART w twoim budynku?
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tsuda - to pytanie na tym forum nie powinno paść.
    kto jest właścicielem instalacji AZART w twoim budynku?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    kto jest właścicielem instalacji AZART w twoim budynku?

    Instalacja AZART jest wyposażeniem nieruchomości więc należy do części wspólnych....
    [b]AZART[/b] ([b]A[/b]bonencki [b]Z[/b]estaw [b]A[/b]nten [b]R[/b]adiowo-[b]T[/b]elewizyjnych lub
    [b][color=#00f]A[/color][/b]ntena [b][color=#00f]Z[/color][/b]biorcza [b][color=#00f]R[/color][/b]adiowo-[b][color=#00f]T[/color][/b]elewizyjna), 
    [color=#00f]co oznacza [b]instalację zbiorczą[/b] – system dystrybucji sygnału radia i telewizji w budynkach, gdzie używanych jest wiele odbiorników. [/color]
    
    

    Telewizja kablowa nie należy do systemu AZART...

    autograf78 ty korzystasz z telewizji kablowej ... łączy cię z nimi umowa indywidualna ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.