Izolacja fundamentów w WM
bogna
Użytkownik
W jaki sposób udowodnic firmie, która dokonała izolacji fundamentów,ze zrobiła to nieprawidłowo. Dotychczas zawilgocone fundamenty w piwnicach są w dalszym ciagu zawigocone. Fundamenty odkopano,posmarowano smołą, okryto folia kubełkową, obłozono styropianem i zasypano ziemią.
Przedstawiciel prywatnego zarządcy i tzw uzurpacyjny zarząd w MW podpisał protokół odbioru. Sprawa została zgłoszona do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego .
Przedstawiciel prywatnego zarządcy i tzw uzurpacyjny zarząd w MW podpisał protokół odbioru. Sprawa została zgłoszona do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Nie jestem ekspertem lecz oczyszczanie łopatą i miotłą chyba nie jest wystarczające gdy fundamenty nie były izolowane od 1938 roku.
a co by ciebie zadowoliło ?
czyszczenie fundamentów szczotkami drucianymi czy ryżowymi .... ważne jest to, aby przed położeniem izolacji fundamenty były suche ...
Między fundamentem a ścianą budynku jest izolacja z papy .... a 1938 papy robili dobrej jakości (wyrób ręczny)
Izolację robiono w listopadzie w okresie deszczów przy temperaturze maksymalnej 4-5 stopni C. Dodatkowo woda z rynny podlała fundamenty.
W tej wspólnocie nie ma kto plotkować, starsze osoby mają ponad 85 lat, nie wychodza z mieszkań.
Ty nie musisz nic udowadniać. Ty masz prawo nie znać się na robotach budowlanych, ty masz natomiast prawo domagać się sprawdzenia i potwierdzenia swoich wątpliwości. Zgłaszasz problem ale nie do tego rzekomego zarządu czy do firmy (bo nie z tobą firma podpisywała umowę) - lecz jako właścicielka lokalu na podstawie art. 209 K.c. możesz zażądać najpierw od PINB interwencji w tej sprawie a jeżeli to nie pomoże wystąpić do sądu, nie przeciwko firmie ale (niestety) przeciwko wspólnocie (czyli sobie też) o spowodowanie wyegzekwowania właściwej naprawy izolacji fundamentów jeżeli potwierdzą się twoje wnioski.
Jeżeli jest 7 lokali, przynajmniej właścicielem jednego jest miasto (czyli nie starzec niedołężny) drugiego Ty, dwóch jest członków zarządu (działających) prężnie (uzurpatorsko) czyli pozostaje trzech niedołężnych ponad 85 letnich właścicieli - czyli nie tak źle, jest przewaga sprawnych. - żadna wspólnota nie jest powoływana aktem notarialnym. Wspólnota powstaje z mocy prawa (automatycznie) z chwilą wykupienia (wyodrębnienia) pierwszego lokalu od dotychczasowego właściciela.
to fatalnie , będzie teraz fundament sechł latami
to już wiemy a najmłodsi właściciele lub ich pełnomocnicy są też wiekowi
Wspólnota powstaje po spełnieniu określonych warunków, czyli po wyodrębnieniu własności pierwszego lokalu i założeniu dla lokalu księgi wieczystej. Wyodrębnienie lokalu następuje najczęściej przez sporządzenie umowy, która musi mieć formę aktu notarialnego.
Aktem notarialnym (umową właścicieli w formie AN) można natomiast ustanowić sposób zarządu - w tym np. przyjąć, że mała wspólnota będzie się rządziła w pełni przepisami ustawy o własności lokali, czyli będzie działała tak, jak duża WM. Wtedy mała WM wybiera zarząd, podejmuje uchwały, ma do tych uchwał zastosowanie art. 25 uwl o możliwości zaskarżenia uchwał itp.
To nie musi być odrębny akt notarialny, wystarczy postanowienie w AN (umowach kupna lokalu, a nawet tylko w pierwszym AN).
Czy macie tak ustanowiony sposób zarządu? Powinno to być wpisane do działu III KW budynku i gruntu. KW możesz sprawdzić tutaj: http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html
W KW budynku nie ma wpisu na temat zarządu.
Z robót firmy zadowolony był pracownik Zarządcy oraz tzw "zarząd", te 3 osoby przyjęły wykonanie prac.
Nowy doklejony: 11.01.13 19:22
KubaP - niedawno w Tv2 pokazali plakat dziecka z podpisaem "I Ty będziesz seniorem". Czas szybko leci.
pokazywali ..."I Ty będziesz seniorem przekaż mieszkanie bankowi za większą emeryturę "
... "reklamuj" też, że populizm i naiwność kosztuje .....
nie odpowiadasz na podstawowe pytanie ile jest
1/Odpowiedź na podstawowe pytanie: jeżeli właściciele mają ponad 85 lat - mając dzieci w wieku np 25 lat = to pełnomocnicy też są "wiekowi"
2/ odnośnie przekazania mieszkania bankowi za większą emeruturę:
- znajoma powiedziała mi,że jak przekaże się wszystko " za życia" obojętnie bankowi czy dzieciom - to trzeba wziąć kij i torbę i... w świat.
Do ciebie nie dociera, że lokale własnościowe są obecnie traktowane jak "towar", a nie "dar " przyznany przez "świeckich bogów " tow. sekretarza, tow. dyrektora czy tow. Prezesa ...
Dla mnie "spadkobiercy" to przyszli właściciele lokali . Jeżeli w obecnej sytuacji ( 85 letni rodzice ) nie zadbają o swoje interesy, które nabędzie w niedalekiej przyszłości prawa właścicielskie , i obojętnie będą podchodzili do bieżących spraw wspólnoty , to niech się nie dziwią, że nabyty spadek ma tak niską wartość. Za "ruinę" nikt nie zapłaci dużo ...
Członkiem Zarzadu wspólnoty może być każda osoba ( nawet "Obca")jeżeli zostanie wybrana przez większość.
znowu nie zrozumiałaś ...to był pastisz na twój wpis