Antena zbiorcza

skowyrexskowyrex Użytkownik
edytowano stycznia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam serdecznie. Mam taki problem. Nad moim mieszkaniem znajduje się strych, gdzie kilka lat temu wspólnota zainstalowała antenę zbiorczą i zasilacz. Ubiegałem się o zgodę na adaptację tego strychu na cele mieszkalne i taka zgoda została mi przez wspólnotę wydana. Jak teraz przenieść ten cały zestaw w inne miejsce, czy potrzebna jest jakaś uchwała i kto ponosi koszty takiej imprezy? Prosze o pomoc i ewentualne propozycje jak mam ugryżć ten temat bo sprawa jest trochę pilna. Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Skowyrex: taka zgoda została mi przez wspólnotę wydana
    Podjęto uchwałę właścicieli lokali w w tym zakresie ? Może "otrzymałeś" ten strych z dobrodziejstwem inwentarza.
  • Opcje
    skowyrexskowyrex Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wszystko jest "po legalu", a więc umowa wydana na poodstawie uchwały, terminy, obowiązki, ale nic o tym co się na strychu znajduje. Strych nadal będzie częścią wspólną do czasu aż go nie wykupię po modernizacji. Druga sprawa to wyłaz dachowy jedyny tak duży w całym bloku, przez który kominiarz dostaje sie na dach. Gdy go zlikwiduje, wówczas kominiarz będzie musiał chyba zainwestować w helikopter. Nie wiem czy o tym wszystkim informować wspólnotę czy załatwić to na własną rękę?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2013
    [cite] skowyrex:[/cite]Wszystko jest "po legalu", a więc umowa wydana na poodstawie uchwały, terminy, obowiązki, ale nic o tym co się na strychu znajduje.
    Strych nadal będzie częścią wspólną do czasu aż go nie wykupię po modernizacji.
    Druga sprawa to wyłaz dachowy jedyny tak duży w całym bloku, przez który kominiarz dostaje sie na dach.
    Gdy go zlikwiduje, wówczas kominiarz będzie musiał chyba zainwestować w helikopter.
    Nie wiem czy o tym wszystkim informować wspólnotę czy załatwić to na własną rękę?
    Kochanieńki, adaptacja to nie tylko wybudowanie lokalu , ale zachowanie funkcjonalności nieruchomości w stanie obecnym.

    Czyli , na twój koszt będzie przesunięty właz na dach , ..... potrzeba jest uchwała właścicieli lokali .

    Czy nie wydano ci warunków technicznych w oparciu o jakie będzie mogło dojść do adaptacji strychu? - to podstawowy dokument ....
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Skowyrex: umowa wydana na poodstawie uchwały, terminy, obowiązki, ale nic o tym co się na strychu znajduje
    Dlaczego teraz obudziłeś się z ręką w... nocniku ? "Wiedziały gały co brały" :wink:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] skowyrex:[/cite]Wszystko jest "po legalu", a więc umowa wydana na poodstawie uchwały, terminy, obowiązki, ale nic o tym co się na strychu znajduje. Strych nadal będzie częścią wspólną do czasu aż go nie wykupię po modernizacji. Druga sprawa to wyłaz dachowy jedyny tak duży w całym bloku, przez który kominiarz dostaje sie na dach. Gdy go zlikwiduje, wówczas kominiarz będzie musiał chyba zainwestować w helikopter. Nie wiem czy o tym wszystkim informować wspólnotę czy załatwić to na własną rękę?

    Należy powiadomić wspólnotę mieszkaniową, ten strych to w w dalszym ciągu nieruchomość wspólna, może się okazać, że jeżeli właz nie zostanie przeniesiony, to będzie Pan musiał zapewnić do niego dostęp, wszystko zależy od zapisów umowy. Podobnie z anteną.

    Jakie są zapisy umowy, uchwały odnośnie korzystania z tego strychu?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    skowyrexskowyrex Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki za zainteresowanie tematem. No więc idąc za Waszą radą udałem się do wspólnoty. Jeśli chodzi o antenę to zostanie zlikwidowana, ponieważ od marca wchodzi sygnał cyfrowy, wspólnota sie tym zajmie i zabiorą mi ten sprzęt. Jeśli chodzi o wyłaz, to muszę skierować do WM pismo z prośbą o przeniesienie oczywiście na mój koszt i oni wyrażą zgodę oraz wskażą miejsce (inny strych ) gdzie ma zostać wyłaz zamontowany. Oczywiście wszystko pod okiem architekta, który będzie prace nadzorował. A więc wszystko sie fajnie ułożyło. Pozdrawiam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.