liczniki energii elektrycznej

eda5042eda5042 Użytkownik
edytowano stycznia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,powstała u nas wspólnota,mamy administratorkę wyszła z propozycją umieszczenia liczników energii elektrycznej na parterze w jednej skrzynce teraz liczniki są na klatce nie w mieszkaniu teraz moje pytanie Czy jest jakieś rozporządzenie ,że tak musi być i czy to wspólnota musi zapłacić za całość robót jak to rozumieć? bo do licznika to wspólnota od licznika właściciel,ja to tak rozumiem ,że wspólnota do miejsca,gdzie będzie licznik ta cała skrzynka a od tej skrzynki płaci właściciel do swojego mieszkania?Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź,pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] eda5042:[/cite]Witam,powstała u nas wspólnota,mamy administratorkę wyszła z propozycją
    umieszczenia liczników energii elektrycznej na parterze w jednej skrzynce
    teraz liczniki są na klatce nie w mieszkaniu teraz moje pytanie
    Czy jest jakieś rozporządzenie ,że tak musi być i czy to wspólnota musi zapłacić za całość robót jak to rozumieć?
    Rozporządzania nie ma , jest jak jest i jest dobrze . Za ewentualna modernizację zapłacą właściciele lokali jak zresztą za wszytko co tworzy koszty utrzymania nieruchomości.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] eda5042:[/cite]Witam,powstała u nas wspólnota,mamy administratorkę wyszła z propozycją umieszczenia liczników energii elektrycznej na parterze w jednej skrzynce teraz liczniki są na klatce nie w mieszkaniu teraz moje pytanie Czy jest jakieś rozporządzenie ,że tak musi być i czy to wspólnota musi zapłacić za całość robót jak to rozumieć? bo do licznika to wspólnota od licznika właściciel,ja to tak rozumiem ,że wspólnota do miejsca,gdzie będzie licznik ta cała skrzynka a od tej skrzynki płaci właściciel do swojego mieszkania?Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź,pozdrawiam


    Wspólnota mieszkaniowa pokrywa koszty związane z nieruchomością wspólną, zatem również i robót, o ile tej wspólnej nieruchomości dotyczą.

    Jeżeli instalacja "do licznika' stanowi własność poszczególnych właścicieli, gdyż tylko im służy, to wspólnota tego kosztu pokrywać nie może.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.