Usprawnianie przepływu ciepłej wody

krzemiedakkrzemiedak Użytkownik
edytowano sierpnia 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Moja wspólnota usprawnia przepływ ciepłej wody. Podobno jestem jedyną lokatorką, która jeszcze nie zgodziła się na udostępnienie dojścia w swoim mieszkaniu ( mieszkam na 4 piętrze) do części wspólnej. Wiem , że zgodnie z ustawą muszę udostępnić dojście do części wspólnej majątku wspólnoty jednak nurtuje mnie pytanie: kto pokryje koszta usterek lub ewentualnego remontu w łazience? Pracownicy poinformowali mnie, że będzie konieczność skucia kilku kafli żeby dostać się do odpowiedniego miejsca. Nie posiadam zapasowych stąd moje pytanie. Czy mogę zażądać od prezesa wspólnoty pisemnego oświadczenia, iż w związku z udostępnieniem dojścia do części wspólnej koszta ewentualnej naprawy lub remontu spadają na wspólnotę? W końcu to moja własność ma zostać uszkodzona.Proszę o poradę.

Komentarze

  • Opcje
    wmp4wmp4 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Art.13 UoWL
    2. Na żądanie zarządu właściciel lokalu jest obowiązany zezwalać na wstęp do lokalu, ilekroć jest to niezbędne do przeprowadzenia konserwacji, remontu albo usunięcia awarii w nieruchomości wspólnej, a także w celu wyposażenia budynku, jego części lub innych lokali w dodatkowe instalacje.

    nieruchomości wspólne jakimi są piony instalacji wodnej wody zimnej i ciepłej , instalacji kanalizacyjnej , instalacji CO powinny być dostępne w każdej chwili np. w przypadku awarii
    i nie powinny byc zabudowywane w żaden sposób , czy to przez zamurowanie , czy stałe zabudowanie . jeżeli zachodzi konieczność usunięcia takiej zabudowy podczas
    dostawania sie do części wspólnej (pionu) , moim zdaniem , wspólnota nie powinna pokrywać kosztów doprowadzenia pomieszczenia do poprzedniego stanu.

    "W końcu to moja własność ma zostać uszkodzona."

    nie , w końcu to Twoja własność utrudnia dostęp do części wspólnej nieruchomości i naraża
    wspólnotę na większe wydatki związane z tym na przykład że usunięcie awarii trwa dłużej
    a fachowcy żadają większej zapłaty za utrudnienia i wykonanie dodatkowej pracy .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.