strych

eda5042eda5042 Użytkownik
Witam,od zeszłego roku mamy wspólnotę 6 osób ,4 osoby tutaj nie mieszkają ,a mają lokatorów,jest wspólny strych,administratorka zaproponowała,żeby wymienić przewody elektryczne na tym strychu,jedna z właścicielek nie chce wyrazić na to zgody i mówi,że lokator nie musi korzystać ze strychu bo strych jest tylko tych 6 właścicieli a nie lokatora czy ma rację?
Po drugie jeden z lokatorów ma na tym strychu umieszczony klimatyzator chce od niego pobierać dzierżawę za korzystanie ze strychu ,my myślimy ,że ona nie ma racji ,a;e ona uparcie twierdzi ,ze strych jest nasz a nie lokatora ,Co z tym zrobić?zabronić lokatorom korzystania ze strychu?
:sad:

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Eda5042: od zeszłego roku mamy wspólnotę 6 osób
    Ile lokali posiada wasza wspólnota ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    [cite] eda5042:[/cite]Witam,od zeszłego roku mamy wspólnotę 6 osób ,4 osoby tutaj nie mieszkają ,a mają lokatorów,jest wspólny strych,administratorka zaproponowała,żeby wymienić przewody elektryczne na tym strychu,jedna z właścicielek nie chce wyrazić na to zgody i mówi, że lokator nie musi korzystać ze strychu bo strych jest tylko tych 6 właścicieli a nie lokatora czy ma rację?

    A co lokatorzy mają do decydowania we wspólnocie .

    O tym jak funkcjonuje wspólnota decydują właściciele lokali na podstawie obowiązującego prawa a nie lokatorzy!!!
    Wspólnoty zostały podzielone na "małe" i "duże" . Małe do 7 lokali a duże powyżej 7 lokali we wspólnocie.

    Aby poprawnie odpowiedzieć musimy wiedzieć ile jest w waszej wspólnocie lokali - wszystkich .

    [cite] eda5042:[/cite]Po drugie jeden z lokatorów ma na tym strychu umieszczony klimatyzator chce od niego pobierać dzierżawę za korzystanie ze strychu ,my myślimy ,że ona nie ma racji ,a;e ona uparcie twierdzi ,ze strych jest nasz a nie lokatora ,
    Co z tym zrobić?
    zabronić lokatorom korzystania ze strychu?
    :sad:
    Lokator w sprawach korzystania z części wspólnych (tutaj strych) ma takie same prawa i obowiązki jak właściciel lokalu . Pytanie czy ten Lokator jak się wyprowadzi zabierze ze sobą tę klimatyzacje czy ona jest własnością właściciela lokalu jako jego doposażenie.

    Jest coś takiego we wspólnocie jak pożytki z części wspólnych . Do tego jest potrzebne spisanie umowy z podmiotem, który zajął część wspólną na własne potrzeby,
    Jeżeli odmawia spisania takiej umowy , to na podstawie uchwały właścicieli lokali w sprawie stawek za pożytki , można go obciążać za bezumowne korzystanie z części wspólnych .




    bezradny.gif
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    eda5042eda5042 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam,jest to duża wspólnota

    Nowy doklejony: 02.02.13 09:14
    klimatyzator jest lokatora
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Eda5042: Witam,jest to duża wspólnota
    Dziesięciolokalowa ?
    Eda5042: bo strych jest tylko tych 6 właścicieli
    Strych - jako nieruchomość wspólna - przynależy do wszystkich współwłaścicieli. Nawet wtedy kiedy oni wynajmują mieszkania najemcom (lokatorom).
  • Opcje
    eda5042eda5042 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    lokali jest 15,bardzo dziękuję za odpowiedzi,już wiem co mam powiedzieć,pozdrawiam
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] eda5042:[/cite]lokali jest 15,
    bardzo dziękuję za odpowiedzi,
    już wiem co mam powiedzieć,
    Lepiej późno niż wcale , a z tym czy wiesz ... to mam pewne wątpliwości
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.