Zebranie wspólnoty - PILNE

agulapagulap Użytkownik
Czy na zebranie wspólnoty mieszkaniowej mogę przyjść z moim mężem? Ja tylko jestem właścicielem mieszaknia i na mieszkanie nie mamy wspólnoty majątkowej. Nie będzie on zabierał głosu ale tylko przysłuchiwał się dyskusji. Wynajmuje mieszkanie i mój lokator został niesłusznie oskarżony przez wścibskich i wrednych lokatorów i chciałabym by mój mąż był obecny i pomógł mi odpierać zarzuty. Czy jest jakaś na to podstawa prawna?

Komentarze

  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy na zebranie wspólnoty mieszkaniowej..
    To się nie nazywa zebranie wspólnoty lecz "zebranie właścicieli".
    Jak sama nazwa wskazuje tylko wlaściciele (lub ich pelnomocnicy) powinni brać udzial w takim "zamkniętym" zebraniu.
    Osoby postronne (nie właściciele) mogą uczestniczyć w takim zebraniu jeżeli obecni na zebraniu wyrażą taką zgodę lub osoba taka zostanie zaproszona np. przez zarząd i w porządku zebrania przewidziano wystąpienie takiej osoby.
    Nie ma na to przepisu ale w razie gdyby któryś z właścicieli postawił taki zarzut to trzeba by "się tlumaczyć".
    W twojej konkretnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest udzielenie pełnomocnictwa swojemu mężowi do udziału w zebraniu (w dniu takim a takim) w twoim imieniu i zabieraniu głosu we wszystkich sprawach dotyczących NW oraz twojego lokalu bez prawa głosowania uchwał. Takie pełnomocnictwo nie musi być podpisane notarialnie. Wtedy możecie oboje być obecni na zebraniu bo mocodawca (ma prawo głosu) może występować razem z pełnomocnikiem.
  • Opcje
    agulapagulap Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Serdecznie dziekuję za informację
    a gdzie mogę znaleźć podtsawę prawną do występowania razem z pełnomocnikiem
    i czy to pełnomocnictwo mam złożyć wcześniej czy wystarczy z nim przyjść na zebranie?
    Mam takie pytanie co to jest skrót NW (nieruchomość wspólna)? My nie mamy wspólnoty majątkowej na to mieszkanie.
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    Kwestie pełnomocnictw reguluje Kodeks cywilny.
    Wystarczy doręczyć prowadzącemu zebranie.
    Nie zapomianj, że to jest też twoje zebranie, ty jesteś właścicielką lokalu i współwłaścicielką NW - tak nieruchomości wspólnej.
    Ty nie jesteś petentem na zebraniu właścicieli.
    My nie mamy wspólnoty majątkowej na to mieszkanie
    - dlatego też radziłam wystawić pełnomocnictwo - masz prawo do tego. Gdyby mąż był wspólwłaścicielem mieszkania to bez pełnomocnictwa mógłby też brać udział w zebraniu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] biedron_ka:[/cite]
    Czy na zebranie wspólnoty mieszkaniowej..
    To się nie nazywa zebranie wspólnoty lecz "zebranie właścicieli".


    Osoby postronne (nie właściciele) mogą uczestniczyć w takim zebraniu jeżeli obecni na zebraniu wyrażą taką zgodę lub osoba taka zostanie zaproszona np. przez zarząd i w porządku zebrania przewidziano wystąpienie takiej osoby.
    Już dawno takiej bzdury nie słyszałem ...

    W zebraniu właścicieli mogą brać udział : właściciele lokali, pełnomocnicy właścicieli lokali .

    Napisz mężowi pełnomocnictwo rodzajowe i będzie mógł uczestniczyć w zebraniu właścicieli lokali i zabierać głos niezależnie od ciebie.
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Osoby postronne (nie właściciele) mogą uczestniczyć w takim zebraniu jeżeli obecni na zebraniu wyrażą taką zgodę...
    W zebraniu właścicieli mogą brać udział : właściciele lokali, pełnomocnicy właścicieli lokali
    Już dawno takiej bzdury nie słyszałem ...
    - więc na jakiej zasadzie w zebraniach włascicieli udział biorą administratorzy, ich pracownicy czy też zarządcy przy zarządach?
  • Opcje
    agulapagulap Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Proszę jeszcze o pomoc jak napisać pełnomocnictwo rodzajowe? Do czego upoważnić męża by było ok.
    A może być pełnomocnictwo ogólne jeśli tak to co w nim napisać.
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    Jeżeli będziesz razem z mężem na zebraniu i mąż nie będzie brał udziału w głosowaniu (bo i po co, skoro będziesz Ty), to nie musisz udzielać pełnomocnictwa pisemnego. Wystarczy, że udzielisz mu pełnomocnictwa ustnego, już na zebraniu - jeśli w ogóle ktoś o to zapyta. Pełnomocnictwo pisemne byłoby potrzebne do celów dowodowych, gdyby mąż głosował nad uchwałami.

    Do udziału w zebraniu oraz do zabierania głosu w dyskusji w sprawie Waszego lokalu nie jest potrzebne pełnomocnictwo rodzajowe. Takie pełnomocnictwo jest niezbędne tylko do czynności przekraczających zwykły zarząd (np. do udziału w głosowaniu nad uchwałą, która dotyczy spraw przekraczających zwykły zarząd), a obecność i zabieranie głosu nie przekraczają zwykłego zarządu.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Agulap: Do czego upoważnić męża by było ok.
    To zależy od projektowanej waszej aktywności na zebraniu. Ale skoro chcesz aby twój mąż tylko przysłuchiwał się na zebraniu a ty byś głosowała, zabierała głos w dyskusji, itd. to wystarczy pełnomocnictwo ogólne i może dotyczące tylko "waszej" sprawy.
  • Opcje
    agulapagulap Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A jak takie pełnomocnictwo ogólne napisać? Co w nim zawrzeć? (bo rozumiem że jeśli mąż będzie brał tylko udziału w zebraniu oraz zabierał głosu w dyskusji to potrzebuję pełnomocnictwa ogólnego) Chce by mąż tylko się przysłuchiwał? Czy mam napisać że udzielam połnomocnictwa do udziału w zebraniu oraz do zabierania głosu w dyskusji?
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sorry - ale 8 godzin temu otrzymałaś w tej sprawie odpowiedź.
    W twojej konkretnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest udzielenie pełnomocnictwa swojemu mężowi do udziału w zebraniu (w dniu takim a takim) w twoim imieniu i zabieraniu głosu we wszystkich sprawach dotyczących NW oraz twojego lokalu bez prawa głosowania uchwał. Takie pełnomocnictwo nie musi być podpisane notarialnie.
    Jeżeli dalej nie wiesz jak takie pełnomocnictwo napisac wpisz w Google "pełnomocnictwo ogólne wzór" o otrzymasz milion odpowiedzi.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Agulap: Chce by mąż tylko się przysłuchiwał ?
    Musisz się na coś zdecydować. Przecież tak naprawdę chodzi tobie o to, aby mąż był na zebraniu i jemu się przysłuchiwał. Czego nie będzie wiedził, rozumiał, to powie tobie i ty to przekażesz członkom zebrania. Bardziej chyba chodzi tobie o wyrażenie zgody na obecność twojego męża na zebraniu. I tak sformułuj twoją prośbę do Zarządu, ewntualnie z prośbą o możliwość zabrania przez męża głosu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    [cite] biedron_ka:[/cite]- więc na jakiej zasadzie w zebraniach włascicieli udział biorą administratorzy, ich pracownicy czy też zarządcy przy zarządach?
    .... bo są "pracownikami" ogółu właścicieli lokali . Tego nie napisali w twych cytatach sądowych ?

    [cite] Posesja:[/cite]Jeżeli będziesz razem z mężem na zebraniu i mąż nie będzie brał udziału w głosowaniu (bo i po co, skoro będziesz Ty), to nie musisz udzielać pełnomocnictwa pisemnego. Wystarczy, że udzielisz mu pełnomocnictwa ustnego, już na zebraniu - jeśli w ogóle ktoś o to zapyta. Pełnomocnictwo pisemne byłoby potrzebne do celów dowodowych, gdyby mąż głosował nad uchwałami.
    to jest kawałek prawdy ...
    pełnomocnictwo musi być udzielone jak chce się wypowiadać w twoim imieniu i to w dodatku pełnomocnictwo rodzajowe ...

    Zabieranie głosu przez niego bez pełnomocnictwa , może być poczytane jako próba wpływu na decyzje jakie podejmują właściciele lokali , a to może być podstawą do uchylenia uchwał właścicieli lokali w przypadku zaskarżenia...
  • Opcje
    agulapagulap Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przepraszam że tak pytam ale chce się dobrze przygotować by mnie nie wyrzucili. A jeśli chce dać pełnomocnictwo do udziału w zebraniu, do wypowiadania się w moim imieniu i zabieranie głosu we wszystkich sprawach dotyczących mego lokalu to rozumiem że mam napisać jakie to jest pełnomocnictwo tak? Rozumiem że to jest wtedy pełnomocnictwo rodzajowe?
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ewntualnie z prośbą o możliwość zabrania przez męża głosu
    elan, Ty też musisz się na coś zdecydować:
    - albo pełnomocnictwo udzielone przez właścicielkę lokalu,
    - albo uniżona prośba o możliwość uczestnictwa i zabrania głosu przez męża właścicielki.

    Właściciel może udzielić pełnomocnictwa (ustnego lub pisemnego) dowolnej osobie i nie musi nikogo prosić o pozwolenie na odezwanie się. To właściciel jest mocodawcą i to on decyduje, komu udziela pełnomocnictwa i w jakim zakresie: czy tylko do obecności i słuchania, czy też do zabierania głosu i zgłaszania wniosków. Głosowanie nad uchwałami przez pełnomocnika nie ma sensu, jeżeli właścicielka również będzie obecna na zebraniu obok pełnomocnika. Oboje przecież nie mogą głosować, bo dysponują tym samym udziałem w nieruchomości wspólnej.

    Do tej konkretnej sprawy wystarczy pełnomocnictwo ogólne, udzielone ustnie na zebraniu: "Mój mąż weźmie udział w zebraniu jako mój pełnomocnik, z prawem zabierania głosu, udziału w dyskusji i zgłaszania wniosków, bez udziału w głosowaniach nad uchwałami". Wszystko to są czynności zwykłego zarządu, więc pełnomocnictwo ogólne w zupełności wystarcza.
    Kodeks cywilny, art. 98:
    Pełnomocnictwo ogólne obejmuje umocowanie do czynności zwykłego zarządu. Do czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu potrzebne jest pełnomocnictwo określające ich rodzaj, chyba że ustawa wymaga pełnomocnictwa do poszczególnej czynności.
    Kwestionowanie udziału zarządcy / administratora w rocznym zebraniu właścicieli to totalne nieporozumienie. Kiedy właściciele mogą w takim gronie spotkać się z zarządcą i przepytać go o różne sprawy z pozycji decydenta, jeśli nie na zebraniu rocznym? Czy to zarząd ma świecić oczami za zarządcę i wyjaśniać szczegółowe zapisy sprawozdania finansowego, które przygotował zarządca, bo to on prowadzi ewidencję finansową wspólnoty? Zarządca / administrator powinien mieć uczestnictwo w zebraniach właścicieli wpisany do umowy o zarządzanie jako jeden ze swoich obowiązków.

    Nowy doklejony: 03.02.13 21:17
    mam napisać jakie to jest pełnomocnictwo
    Nie, nie musisz się na tym znać i pisać, jakie to jest pełnomocnictwo, to wynika z treści pełnomocnictwa, a nie z nazwy.
    Moja rada: idź z mężem na zebranie i niczego nie pisz. Ty decydujesz, w jakiej roli wystąpi mąż jako Twój pełnomocnik. Zawsze możesz sprostować jego wypowiedzi i odwołać jego wnioski - pełnomocnik może tylko tyle, na ile pozwala mu mocodawca (właściciel lokalu). Jeśli będziecie razem, niczego nie musisz pisać.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] agulap:[/cite]Przepraszam że tak pytam ale chce się dobrze przygotować by mnie nie wyrzucili.

    A jeśli chce dać pełnomocnictwo do udziału w zebraniu, do wypowiadania się w moim imieniu i zabieranie głosu we wszystkich sprawach dotyczących mego lokalu to rozumiem że mam napisać jakie to jest pełnomocnictwo tak?

    Rozumiem że to jest wtedy pełnomocnictwo rodzajowe?

    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/2851/pelnomocnictwo/

    Dopuszczalne są tylko następujące typy pełnomocnictw:
    
        pełnomocnictwo ogólne – które obejmuje jedynie umocowanie do czynności zwykłego zarządu (np. do pobierania czynszu). Wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności 
    
    
        [b]pełnomocnictwo rodzajowe (gatunkowe) wskazuje określoną kategorię czynności prawnych do których umocowany jest pełnomocnik (np. do sprzedawania nieruchomości, zawierania umowy o pracę); pełnomocnictwo rodzajowe nie jest dopuszczalne w zakresie tych czynności prawnych, co do których wymagane jest pełnomocnictwo szczególne[/b]
    
    
        pełnomocnictwo szczególne – dotyczy indywidualnie określonej czynności prawnej (np. sprzedaży oznaczonej nieruchomości); ten typ pełnomocnictwa jest dopuszczalny do wszystkich typów czynności prawnych, niemających ściśle osobistego charakteru
    
  • Opcje
    agulapagulap Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Już wszytsko wiem.
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Nie chce prosić Zarządcy o to czy mój mąż może być na zebraniu wolę napisać wyczerpujące pełnomocnictwo.
    Jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] agulap:[/cite]Przepraszam że tak pytam ale chce się dobrze przygotować by mnie nie wyrzucili.

    A jeśli chce dać pełnomocnictwo do udziału w zebraniu, do wypowiadania się w moim imieniu i zabieranie głosu we wszystkich sprawach dotyczących mego lokalu to rozumiem że mam napisać jakie to jest pełnomocnictwo tak?

    Rozumiem że to jest wtedy pełnomocnictwo rodzajowe?

    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/2851/pelnomocnictwo/

    Dopuszczalne są tylko następujące typy pełnomocnictw:
    
        pełnomocnictwo ogólne – które obejmuje jedynie umocowanie do czynności zwykłego zarządu (np. do pobierania czynszu). Wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności 
    
    
        [b]pełnomocnictwo rodzajowe (gatunkowe) wskazuje określoną kategorię czynności prawnych do których umocowany jest pełnomocnik (np. do sprzedawania nieruchomości, zawierania umowy o pracę); pełnomocnictwo rodzajowe nie jest dopuszczalne w zakresie tych czynności prawnych, co do których wymagane jest pełnomocnictwo szczególne[/b]
    
    
        pełnomocnictwo szczególne – dotyczy indywidualnie określonej czynności prawnej (np. sprzedaży oznaczonej nieruchomości); ten typ pełnomocnictwa jest dopuszczalny do wszystkich typów czynności prawnych, niemających ściśle osobistego charakteru
    

    [cite] KubaP:[/cite]
    PEŁNOMOCNICTWO

    Ja, [imię i nazwisko córki tego pana], właścicielka mieszkania [adres], udzielam pełnomocnictwa stałego ojcu - [imię i nazwisko tego pana], zamieszkałemu TUTAJ FRAGMENT ZAMALOWANY KOREKTOREM, legitymującemu się dowodem osobistym serii ZNÓW FRAGMENT ZAMALOWANY KOREKTOREM wydanym przez [wystawca dowodu], do:
    - reprezentowania mnie przed Wspólnotą Mieszkaniową [nazwa wspólnoty],
    - składania wszelkich oświadczeń, jakie okażą się konieczne do wykonania niniejszego pełnomocnictwa.

    [miejscowość], 25 lutego 2011
    Według mnie, to pełnomocnictwo nie upoważnia "gościa - tatusia" do głosowania na uchwałami właścicieli lokali . Może on jedynie uczestniczyć w zebraniach Wspólnoty i tylko tyle.
    Pełnomocnictwo rodzajowe (oryginał- , a takie jest wymagane prawem), na zebrania właścicieli lokali, wyszczególnia wszystkie czynności jakie pełnomocnik może wykonać za właściciela lokalu i powinno być wystawione na każde zebranie oddzielnie.
    Kiedyś był nawet w tej sprawie wyrok Sądu Apelacyjnego ( chyba)
    Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej [nazwa wspólnoty]

    Jako pełnomocnik członka Wspólnoty Mieszkaniowej [nazwa wspólnoty] [imię i nazwisko córki tego pana] oświadczam,
    że nie wyrażam zgody na udostępnianie moich danych osobowych osobom trzecim i różnego rodzaju instytucjom.
    Jednocześnie informuję, iż moje dane osobowe zawarte w udzielonym mi pełnomocnictwie (adres zamieszkania, nr dowodu osobistego) podlegają ochronie na mocy przepisu art. 1 i 2 ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r.

    [podpis tego pana]
    Uważam, że... Pełnomocnik właściciela lokalu nie jest osobą trzecią wobec innych współwłaścicieli lokali ....

    Pełnomocnik nie może zrobić takiego zastrzeżenia wobec właścicieli tworzących daną wspólnot, jeżeli tak zrobi to sam się wyklucza z zebrania. "Cichociemni" na zebraniu wspólnoty są niemile widziani, a wręcz wypraszani.

    Inny właściciel lokalu ma prawo wiedzieć kto kogo reprezentuje na zebraniu ogółu właścicieli przy tak ważnej czynności jak zastępstwo właściciela lokalu czy głosowaniach nad uchwałami (wspólnoty).
    W przypadku braku w/w wiedzy o pełnomocnikach ,może zgłosić wniosek o wykluczenie takich osób z zebrania, o których nic nie wie.
  • Opcje
    agulapagulap Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli udzielę pełnomocnictwa ogólnego.

    pozdrawiam
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Posesja:[/cite]
    mam napisać jakie to jest pełnomocnictwo
    Nie, nie musisz się na tym znać i pisać, jakie to jest pełnomocnictwo, to wynika z treści pełnomocnictwa, a nie z nazwy.
    Moja rada: idź z mężem na zebranie i niczego nie pisz. Ty decydujesz, w jakiej roli wystąpi mąż jako Twój pełnomocnik.
    Zawsze możesz sprostować jego wypowiedzi i odwołać jego wnioski - pełnomocnik może tylko tyle,
    na ile pozwala mu mocodawca (właściciel lokalu). Jeśli będziecie razem, niczego nie musisz pisać.
    ale będzie jazda gdy dojdzie do sprawy w Sądzie ... wal wtedy na to forum ... Posesja cię obroni ... albo i nie ...
  • Opcje
    agulapagulap Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] Posesja:[/cite]
    mam napisać jakie to jest pełnomocnictwo
    Nie, nie musisz się na tym znać i pisać, jakie to jest pełnomocnictwo, to wynika z treści pełnomocnictwa, a nie z nazwy.
    Moja rada: idź z mężem na zebranie i niczego nie pisz. Ty decydujesz, w jakiej roli wystąpi mąż jako Twój pełnomocnik.
    Zawsze możesz sprostować jego wypowiedzi i odwołać jego wnioski - pełnomocnik może tylko tyle,
    na ile pozwala mu mocodawca (właściciel lokalu). Jeśli będziecie razem, niczego nie musisz pisać.
    ale będzie jazda gdy dojdzie do sprawy w Sądzie ... wal wtedy na to forum ... Posesja cię obroni ... albo i nie ...

    nie rozumiem?? Proszę jaśniej...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    To przeczytaj jeszcze raz wpisy ...albo poproś us^era Posesje niech ci wytłumaczy swoje wpisy .

    Pełnomocnictwa ogólnego we wspólnocie nie stosuje się, bo do niczego nie jest przydatne.




    bezradny.gif
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pełnomocnictwa ogólnego we wspólnocie nie stosuje się, bo do niczego nie jest przydatne.
    To nieprawda. Pełnomocnictwo ogólne jest przydatne i wystarczające we wszystkich sprawach zwykłego zarządu. Udział w zebraniu i zabieranie głosu w dyskusji nie przekracza zwykłego zarządu, więc do tych czynności nie jest potrzebne pełnomocnictwo rodzajowe, wystarczy ogólne. Nawet nie wszystkie uchwały dotyczą spraw przekraczających zarząd zwykły, więc udział w głosowaniu nad takimi uchwałami też nie wymaga pełnomocnictwa rodzajowego.
    KubP:
    pełnomocnictwo musi być udzielone jak chce się wypowiadać w twoim imieniu i to w dodatku pełnomocnictwo rodzajowe ...

    Zabieranie głosu przez niego bez pełnomocnictwa , może być poczytane jako próba wpływu na decyzje jakie podejmują właściciele lokali , a to może być podstawą do uchylenia uchwał właścicieli lokali w przypadku zaskarżenia...
    Pełnomocnictwo rodzajowe do otwarcia ust na zebraniu? :bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    [cite] Posesja:[/cite]
    Pełnomocnictwa ogólnego we wspólnocie nie stosuje się, bo do niczego nie jest przydatne.
    To nieprawda. Pełnomocnictwo ogólne jest przydatne i wystarczające we wszystkich sprawach zwykłego zarządu.

    Udział w zebraniu i zabieranie głosu w dyskusji nie przekracza zwykłego zarządu, więc do tych czynności nie jest potrzebne pełnomocnictwo rodzajowe, wystarczy ogólne.

    Nawet nie wszystkie uchwały dotyczą spraw przekraczających zarząd zwykły, więc udział w głosowaniu nad takimi uchwałami też nie wymaga pełnomocnictwa rodzajowego.
    Takie zasady to tylko w twoim świecie zarządcy....

    Posesja nie siej demagogi . haha.gif
    Czynność oddawania głosów pod uchwałami nie jest czynnością zwykłego zarzadu . jeżeli jest ona wykonywana przez pełnomocnika.

    [b][i]pełnomocnictwo rodzajowe[/i] (gatunkowe) wskazuje [color=#00f]określoną kategorię czynności prawnych[/color] do których umocowany jest pełnomocnik (np. do sprzedawania nieruchomości, zawierania umowy o pracę, głosowania nad uchwałami); pełnomocnictwo rodzajowe nie jest dopuszczalne w zakresie tych czynności prawnych, co do których wymagane jest pełnomocnictwo szczególne [/b]
    


    Pełnomocnictwo rodzajowe do otwarcia ust na zebraniu?
    nie do otwarcia ust , tylko wypowiadania się w imieniu właściciele lokalu . Czy ty wszytko musisz sprowadzać do błazenady?haha.gif



    bezradny.gif
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    To nie głosowanie samo w sobie jest lub nie jest czynnością przekraczającą zarząd zwykły, lecz przedmiot uchwały (sprawa, której uchwała dotyczy). Jeżeli sprawa (czynność) nie przekracza zwykłego zarządu, to i udział w głosowaniu nad tą uchwałą go nie przekracza.

    Przykład:
    windykacja należności jest czynnością zwykłego zarządu. Jeżeli w tej sprawie właściciele podejmą uchwałę, to windykacja nie staje się przez to czynnością przekraczającą ZZ. Podobnie, jak podjęcie uchwały typu: "właściciele lokali zobowiązują zarząd do przedstawienia informacji o wielkości zadłużenia właścicieli lokali wobec wspólnoty oraz o krokach poczynionych przez zarząd w celu odzyskania należności wspólnoty mieszkaniowej".

    Nie ma zakazu podejmowania uchwał w sprawach zwykłego zarządu i wspólnoty wiele takich uchwał podejmują.

    Kuba, od kiedy to gadanie na zebraniu jest "czynnością prawną"? :smile:
    Komentarz edytowany Posesja
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Wypowiadanie się na zebraniu, zgłaszanie uwag, itd. nie przekracza zwykłego zarządu, ponieważ taka wypowiedź nie wywołuje skutków prawnych w obszarze działania wspólnoty mieszkaniowej - inaczej jest natomiast w przypadku oddania głosu nad uchwałą, bo tu mamy już określone skutki prawne.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP, co to za dyrdymały?? Uwikłałeś się w sprawę pełnomocnictw i sam się pogubiłeś i zagmatwałeś, zapomniałeś chyba jakie było pytanie autorki wątku...

    Pełnomocnictwo na piśmie od żony dla męża tylko po to, by mógł iść z nią na zebranie???:eek::eek::eek:

    Czy w takim razie na każdym zebraniu sprawdzasz małżeństwa i ich kategorię małżeńskiego ustroju majątkowego? Przecież na dobrą sprawę nigdy nie wiesz, które małżeństwa mają rozdzielność, a które nie. Za to zawsze wtedy gdy drugie z małżonków jest na zebraniu, to odbywa się to za zgodą tego pierwszego bez względu na status ustroju majątkowego małżeństwa.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    [cite] Zarządca:[/cite]Wypowiadanie się na zebraniu, zgłaszanie uwag, itd. nie przekracza zwykłego zarządu,
    ponieważ taka wypowiedź nie wywołuje skutków prawnych w obszarze działania wspólnoty mieszkaniowej - inaczej jest natomiast w przypadku oddania głosu nad uchwałą, bo tu mamy już określone skutki prawne.
    Nie zgadzam się z taka interpretacją , .... jest naciągana na własne potrzeby ....

    [cite] EDDIE:[/cite]KubaP, co to za dyrdymały?? Uwikłałeś się w sprawę pełnomocnictw i sam się pogubiłeś i zagmatwałeś, zapomniałeś chyba jakie było pytanie autorki wątku...

    Pełnomocnictwo na piśmie od żony dla męża tylko po to, by mógł iść z nią na zebranie???
    .
    Eddie zamiast się naśmiewać, przeczytaj wątek od początku a nie od środka , a pojmiesz jakie głupstwo dokonałeś
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano lutego 2013
    Przecież pełnomocnik zabierając głos na zebraniu nie dokonuje czynności prawnych. A przecież tylko w aspekcie czynności prawnych możemy mówić o rozróżnieniu pełnomocnictwa ogólnego od rodzajowego. Rodzajowe ma określać rodzaj czynności prawnej. A cóż to za czynność prawna, gdy ktoś omówi na zebraniu sprawę pieska, który nasikał na krzaczek, ewentualnie poruszy sprawę zbycia gruntu? Jaki to skutek prawny wywoła?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli ty us^erze Zarzadco obsługujesz pod względem prawnym tylko takie zebrania, na których mówi się o :
    pieska, który nasikał na krzaczek,
    to rozumiem twoje stanowisko w sprawie obecności osób trzecich na zebraniu właścicieli lokali bez pełnomocnictwa ... ale co kraj to obyczaj ...

    Zdaje się , nie wiesz , jak takie osoby trzecie mogą zaszkodzić wspólnocie, a jednocześnie nie biorą na siebie żadnej odpowiedzialnosci , bo za "pyskowanie" nikogo jeszcze nie skazano ...
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] EDDIE:[/cite]KubaP, co to za dyrdymały?? Uwikłałeś się w sprawę pełnomocnictw i sam się pogubiłeś i zagmatwałeś, zapomniałeś chyba jakie było pytanie autorki wątku...

    Pełnomocnictwo na piśmie od żony dla męża tylko po to, by mógł iść z nią na zebranie???
    .
    Eddie zamiast się naśmiewać, przeczytaj wątek od początku a nie od środka , a pojmiesz jakie głupstwo dokonałeś

    Masz chyba jakieś kompleksy albo mega nieuzasadnioną nadwrażliwość.
    W którym miejscu zauważyłeś moje naśmiewanie się???

    Nie pojmuję także jakiego głupstwa dokonałem, ale mam nadzieję, że mi to wytłumaczysz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.