Garaż

DemiDemi Użytkownik
posiadam garaż we wspólnocie z odrębną KW ale sam tam nie mieszkam( tj.w tej wspólnocie ) w opłatach mam min. wywóz śmieci ,czy za śmieci też mam płacić skoro ich tam ani nie tworzę ani nie wyrzucam tego że partycypuję w innych kosztach nie kwestionuję ale te śmieci .... podpowie ktoś jak to jest czy jak powinno być

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    Powinno być tak, jak jest.
    Masz udział w tej nieruchomości i jako jej współwłaściciel masz obowiązek ponosić koszty jej utrzymania w wysokości swojego udziału (podstawa prawna: art. 12 ust 2 zdanie 2 ustawy o własności lokali: http://www.zarzadca.pl/prawo/akty-prawne/dzienniki-ustaw/12-ustawa-o-wlasnosci-lokali ).

    Mieszkających tam właścicieli też nikt nie pyta, czy "wytwarzają" śmieci, czy nie.
    Zresztą, nie płacisz za wytwarzanie, lecz za usuwanie (wywóz) odpadów z nieruchomości.
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To nie jest takie jednoznaczne z tymi śmieciami. Nie wiemy jak są w tej WM rozliczane śmieci. Jeżeli jako koszt utrzymania części wspólnej i udziałami.OK. W porównaniu z metrażem mieszkań byłoby to kilka razy mniej.
    Mieszkających tam właścicieli też nikt nie pyta, czy "wytwarzają" śmieci, czy nie.
    Ale prawdopodobnie ich pytają ilu tam mieszka.A to oznacza ,że nie jest to koszt ucw , ale indywidualny. I ta sprawa też może mieć taki indywidualny charakter.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    [cite] Demi:[/cite]posiadam garaż we wspólnocie z odrębną KW ale sam tam nie mieszkam( tj.w tej wspólnocie )
    w opłatach mam min. wywóz śmieci ,czy za śmieci też mam płacić skoro ich tam ani nie tworzę ani nie wyrzucam tego
    że partycypuję w innych kosztach nie kwestionuję ale te śmieci .... podpowie ktoś jak to jest czy jak powinno być
    Powtarzam jak mantrę właściciele lokali nie płaca za produkcję odpadów ale ..
    za wywóz odpadów z ich nieruchomości .

    Masz udział w częściach wspólnych to masz uczestniczyć w wywozie odpadów z twojej posesji , niezależnie kto je tam składuje lub porzuca
  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz udział w częściach wspólnych to masz uczestniczyć w wywozie odpadów z twojej posesji , niezależnie kto je tam składuje lub porzuca
    A co w przypadku, jeżeli jest to rozliczenie indywidualne (od osoby) ?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Demi:[/cite]posiadam garaż we wspólnocie z odrębną KW ale sam tam nie mieszkam( tj.w tej wspólnocie ) w opłatach mam min. wywóz śmieci ,czy za śmieci też mam płacić skoro ich tam ani nie tworzę ani nie wyrzucam tego że partycypuję w innych kosztach nie kwestionuję ale te śmieci .... podpowie ktoś jak to jest czy jak powinno być

    Czy posiadasz lokal mieszkalny w tej wspólnocie? To, że nie mieszkasz nie oznacza, że nie posiadasz mieszkania.
    Drugie pytanie - kto i na jakiej podstawie nalicza ci te opłaty?
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EDDIE:[/cite]Czy posiadasz lokal mieszkalny w tej wspólnocie? To, że nie mieszkasz nie oznacza, że nie posiadasz mieszkania.
    To nie musi być mieszkanie - jest lokal, z którym jest związany udział w nieruchomości wspólnej:
    [cite] Demi:[/cite]posiadam garaż we wspólnocie z odrębną KW
  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    To nie musi być mieszkanie - jest lokal, z którym jest związany udział w nieruchomości wspólnej:
    Swoją drogą,ciekawe jak będą takie sytuacje rozwiązywane, po wprowadzeniu nowej ustawy śmieciowej ?
    Jeżeli jest to tylko garaż,to ani od ilości osób zamieszkujących ,ani od zużytej wody,ani od gospodarstwa domowego.
    Więc ?
    Komentarz edytowany iga
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    [cite] Posesja:[/cite]
    [cite] EDDIE:[/cite]Czy posiadasz lokal mieszkalny w tej wspólnocie? To, że nie mieszkasz nie oznacza, że nie posiadasz mieszkania.
    To nie musi być mieszkanie - jest lokal, z którym jest związany udział w nieruchomości wspólnej:
    [cite] Demi:[/cite]posiadam garaż we wspólnocie z odrębną KW

    Wiem, że nie musi. Chce tylko ustalić, czy sytuacja w wspólnocie Demi jest podobna jak w mojej.
    W mojej WM "garażowicze" nie płacą za wywóz śmieci, robią to członkowie WM, w garażu nie ma nawet kosza na śmieci. Śmiecie są wytwarzane przez członków wspólnoty, oczywiście część z nich jest właścicielami garaży, ale w opłatach za garaże nie ma składnika "śmieciowego" bo i po co?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] iga:[/cite]
    Masz udział w częściach wspólnych to masz uczestniczyć w wywozie odpadów z twojej posesji , niezależnie kto je tam składuje lub porzuca
    A co w przypadku, jeżeli jest to rozliczenie indywidualne (od osoby) ?
    nic , też się płaci od jednej osoby ... przecież ktoś jest właścicielem tego garażu i go użytkuje...
  • Opcje
    DemiDemi Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziękuję za podpowiedzi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.