przypis gminy na funduszu remontowyn

helenkamhelenkam Użytkownik
Od 2004 r. mamy ksiegowany fundusz remontowy, nieruchomośc była administrowana przez gminę i wszystkie uchwały odnośnie rozliczania funduszu remontowego brzmiały:
"'niewykorzystane zaliczki wnoszone na remonty właściciele lokali mogą przeznaczyć na poczet następnych remontów"" niby wszystko w porządku ale właściciele fizyczni swoje zaliczki zostawiali, wpłacali dodatkowo nadpłaty z centralnego ogrzewania . Niestety gmina jako właściciel robiła tzw. przypis na kartotece a zaliczek nie wpłacała, ponosiła tylko koszt faktur zgodnie z udziałem.
Fizycznie zaliczek na koncie wspólnoty nigdy nie było, własciciele ( oprócz gminy, która ma ponad 40% ) dysponują pokażną kwotą na funduszu remontowym i mają naliczane odsetki, którymi dzielą się zgodnie z udziałem z właścicielem gminnym. Na dzień dzisiejszy wiemy, że udział gminy pozostanie bez zmian i czy możemy zmusić ją do wpłaty wycofywanych zaliczek na fundusz remontowy pomniejszonych o koszty od 2004r

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Helenkam: niewykorzystane zaliczki wnoszone na remonty właściciele lokali mogą przeznaczyć na poczet następnych remontów
    A wiecie chociaż w jakiej wysokości na każdego z właścicieli, zostały dobrowolnie przeznaczone zaliczki na poczet przyszłych remontów ?
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oczywiście, gdyż były księgowane na indywidualnych kartotekach.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] helenkam:[/cite]Od 2004 r. mamy ksiegowany fundusz remontowy, nieruchomośc była administrowana przez gminę i wszystkie uchwały odnośnie rozliczania funduszu remontowego brzmiały:
    "'niewykorzystane zaliczki wnoszone na remonty właściciele lokali mogą przeznaczyć na poczet następnych remontów"" niby wszystko w porządku ale właściciele fizyczni swoje zaliczki zostawiali, wpłacali dodatkowo nadpłaty z centralnego ogrzewania .
    I dobrze, że macie ten wyodrębniony FR w banku . takiej kaszany dawno nie czytałem . Każdy właściciela robi co chce .....
    Niestety gmina jako właściciel robiła tzw. przypis na kartotece a zaliczek nie wpłacała,
    ponosiła tylko koszt faktur zgodnie z udziałem.
    a co to gmina administruje w waszej wspólnocie ? Może jest uchwała zwalniająca Gminę z bieżących płatności na FR ? Czasami takie naciski wywierała na właścicieli lokali .
    Fizycznie zaliczek na koncie wspólnoty nigdy nie było, własciciele ( oprócz gminy, która ma ponad 40% ) dysponują pokażną kwotą na funduszu remontowym i mają naliczane odsetki, którymi dzielą się zgodnie z udziałem z właścicielem gminnym.
    coś kręcisz nie dośc że nie wpłaca do wyciąga ręke do pożytków od cudzych środków finansowych ... a podkablować Ją do urzędu skarbowego , donosik do prokuratury za przywłaszczenie
    Na dzień dzisiejszy wiemy, że udział gminy pozostanie bez zmian i czy możemy zmusić ją do wpłaty wycofywanych zaliczek na fundusz remontowy pomniejszonych o koszty od 2004r
    Uważam, że należy wszcząć windykacje zaległych wpłat jeżeli nie było uchwały zwalniającą ją z obowiązku bieżących wpłat.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy Wasze sprawozdanie finansowe nie pokazywało należności?
    Dopuściliście do sytuacji, że gmina może Wam zapłacić jedynie za 3 lata i będzie to zgodne z prawem, a reszta Wam przepadnie. Wierzyciel ma dochodzić swoich należności a nie hodować długi.
    Im później pójdziecie do sądu, tym więcej gmina na Was zaoszczędzi.
    Ponadto żeby się zabezpieczyć na przyszłość wprowadźcie uchwałą odsetki maksymalne, czyli obecnie 21 % p.a. (w skali rocznej). Nie będą wtedy tacy chętni do niepłacenia w terminie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.