opłaty sądowe związane z wyodrebnieniem lokali

ZdoskokuZdoskoku Użytkownik
Witam, firma w której pracuje posiada dwa garaże we wspólnocie mieszkaniowej. Niedawno otrzymaliśmy pismo z rozliczeniem za ubiegły rok i informacją o opłacie jaka mamy ponieść za opłaty sadowe i adwokackie oraz opłaty za wyodrębnienie lokali. Nie bardzo się z tymi opłatami zgadzamy gdyż nasze garaże od początku są wyodrębnione i posiadają swoje KW. Czy opłaty za wyodrębnienie pozostałych lokali sa opłatami wspólnymi, czy nie powinni ich ponieść właściciele tychże lokali?
Wybaczcie jeśli coś niejasno opisałam ale zupełnie temat jest mi obcy.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Zdoskoku:[/cite]Witam, firma w której pracuje posiada dwa garaże we wspólnocie mieszkaniowej.

    Niedawno otrzymaliśmy pismo z rozliczeniem za ubiegły rok i informacją o opłacie jaka mamy ponieść za opłaty sadowe i adwokackie oraz opłaty za wyodrębnienie lokali.
    Nie bardzo się z tymi opłatami zgadzamy gdyż nasze garaże od początku są wyodrębnione i posiadają swoje KW.
    Czy opłaty za wyodrębnienie pozostałych lokali są opłatami wspólnymi, czy nie powinni ich ponieść właściciele tychże lokali?
    Wybaczcie jeśli coś niejasno opisałam ale zupełnie temat jest mi obcy.
    Zacznij od tekstu ustawy o własności lokali ....

    KW masz na lokal , a nie grunt i dlatego jesteś członkiem wspólnoty. Jak wyodrębnisz grunt pod garażami to weźmiesz rozród ze wspólnotą.

    Wszelkie opłaty, które nie dotyczą lokalu, stanowią koszt zarządu nieruchomością wspólną.

    Jak obciążano właścicieli lokali to może oznaczać, że WM przegrała sprawy w Sądzie i stąd te koszty .
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    Jak obciążano właścicieli lokali to może oznaczać, że WM przegrała sprawy w Sądzie i stąd te koszty .
    Sprawa jest dość dziwna. Opłaty sądowe i adwokackie tak - to może świadczyć o jakiejś sprawie sądowej wspólnoty. Ale żadne opłaty "za wyodrębnienie lokalu" nie są kosztami wspólnoty mieszkaniowej, lecz nabywców i sprzedawców lokali. Chyba, że to wspólnota wyodrębniała lokale, np. powstałe w wyniku adaptacji - ale byłoby nierozsądne, gdyby brała te koszty na siebie, a nie przerzucała ich na inwestora - nabywcę lokalu.
    Komentarz edytowany Posesja
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Posesja:[/cite] Ale żadne opłaty "za wyodrębnienie lokalu" nie są kosztami wspólnoty mieszkaniowej, lecz nabywców i sprzedawców lokali.
    a może te nazewnictwo nie jest precyzyjne i chodzi o wyprostowanie udziałów ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.