Zgoda na sprzedaż alkoholu

czaszka18czaszka18 Użytkownik
Witam,

Od pewnego czasu borykam się z otrzymaniem zgody na sprzedaż alkoholu w lokalu usługowym. Jestem właścicielem lokalu jednakże wspólnota mieszkaniowa nie została jeszcze założona. Powód: nie ruszyła procedura podpisania aktów notarialnych. Dlatego też deweloper ma większościowy udział w nieruchomości. Został wybrany Zarządca osiedla - firma zewnętrzna. Wedlug ustawy o wychowaniu w trzezwosci to zarzadca jak i wspolnota mieszkaniowa (przeprowadzajac gosowanie/uchwale) sa uprawnieni do wydania takiej decyzji. Moj zarzadca natomiast twierdzi, ze nie moze wydac takiej zgody i poszedl do dewelopera ktory z gory odmowil wyrazenia zgody w trosce o dobro mieszkancow. Twierdza oni wspolnie, iz decyzje takowa powinna podjac wspolnota w momencie jej zalozenia. To bardzo wydluza okres dzialania do kilku miesiecy. Dobrze wiemy ile jest zachodu z przeprowadzeniem glosowania nad uchwala gdy akty notarialne sa podpisywane stopniowo.
Czy ktos moze ma doswiadczenie z podobnym przypadkiem i moglby podpowiedziec cos na ten temat?
Czuje sie ograniczony w prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej, a celem wcale nie jest sklep 24h z pijakami pod nim. Tlumaczylem to zarzadcy natomiast nie przyjmuje on mojego tlumaczenia. Czy gdybym chcial otworzyc restauracje sushi i podac ludziom lampke wina to tez nie moge?
To jest jawna dyskriminacja przedsiebiorcy, ktory tworzy tym samym minimum dwa dodatkowe miejsca pracy...
Wiem, ze byly juz wyroki sadu w podobnych sytuacjach kiedy to sad odrzucil wprowadzenie uchwaly z powodu wlasnie ograniczania prowadzenia dzialalnosci gospodarczej.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czaszka18: Od pewnego czasu borykam się z otrzymaniem zgody na sprzedaż alkoholu
    Może podłącz się ze swoimi problemami do podobnego wątku Endriu-52 "Zgoda na sprzedaż alkoholu".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.