komórka a remontowe

eda5042eda5042 Użytkownik
Witam,mam takie pytanko czy za komórkę przynależną do mieszkania trzeba płacić remontowe ,skoro naprawiać muszę na własny koszt?komórka jest na podwórku,jeszcze jedno pytanko jest to stara kamienica założyłem przyłącze gazowe na swój koszt ,teraz powstała wspólnota ,administratorka mówi,że za przegląd kurka roczny płaci wspólnota ,chcę płacić sam ,bo się boję,że później współwłaściciele będą chcieli skorzystać z przyłącza za darmo a mnie top przyłącze nie kosztowało 2 zł,rozumiecie o co mi chodzi,proszę o jakieś odpowiedzi,pozdrawiam:confused:

Komentarze

  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    eda5042 - trzeba, tak samo jak za mieszkanie. A zaq remont Twojego mieszkania kto płaci za remonty?
    Co do przyłącza? Za mało danych, jeżeli WM chce płacić za przegląd, to domagaj się zwrotu Twoich kosztów tego przyłącza, po odjęciu Twojego udziału.:bigsmile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1) "remontowe" płacisz od swojego udziału, który masz podany w akcie notarialnym. Jak w an jest metraż razem z komórką, to płacisz od całości
    2) ty zawierałeś umowę na to przyłącze, więc ono jest twoje i wspólnocie wara od twojej prywatnej własności. Jak wspólnota chce, żeby to była część wspólna, to tak jak ci radzi Praktyk - nie od ciebie odkupi.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    [cite] eda5042:[/cite]Witam,mam takie pytanko czy za komórkę przynależną do mieszkania trzeba płacić remontowe ,skoro naprawiać muszę na własny koszt?komórka jest na podwórku,
    oczywiście przecież to twojka własnosci a o swoje trzeb dbać samemu a nie patrzeć na Wspólnote
    jeszcze jedno pytanko jest to stara kamienica założyłem przyłącze gazowe na swój koszt ,teraz powstała wspólnota ,administratorka mówi,że za przegląd kurka roczny płaci wspólnota ,chcę płacić sam ,bo się boję,że później współwłaściciele będą chcieli skorzystać z przyłącza za darmo a mnie top przyłącze nie kosztowało 2 zł,rozumiecie o co mi chodzi,proszę o jakieś odpowiedzi,:confused:
    to przekaż wspólnocie to przyłączę za odpłatnością - zwrot kosztów minus te które przypadają na ciebie( liczone udziałami) .
    Pozbędziesz się mola z głowy , chyba..... że chcesz na tym zarabiać sprzedając prawo przyłączenia się.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.