Co to jest przypis z tytułu funduszu remontowego ?

renerene Użytkownik
Przy wykupie mieszkania od gminy , administracja spółdzielni zarządzająca budynkiem naliczyła mi m.in taką pozycje

cytuje z protokołu sprzedaży mieszkania ...

1-wartość nakładów poniesionych przez właściciela lokalu na jego remont o których mowa w (tj. podstawa prawna , czyli w skrócie za 5 lat wstecz )
2- ułamkowa część wartości nakładów poniesionych na remont budynku ( podstawa prawna )
3-zgromadzona przez gminę kwota funduszu remontowego przypisana do przedmiotowego lokalu (podstawa prawna)

Na moje zapytanie w spółdzielni u głównej księgowej, co to jest za wydatek w szczególności na remont lokalu tj. pkt. 1 . W ustnej rozmowie mówi się mi , że to za wymianę kaloryferów , które miały miejsce 10 lat temu , czyli te 5 lat nie wchodzą w rachubę .
A teraz mi się pisze , że pozycja 1, w odpowiedzi udzielonej na piśmie !
cytat ...
- poz.1 -Podana wartość nakładów (tu podana kwota ) to przypis z tytułu funduszu remontowego przypadającego na mój lokal mieszkalny przypadający na lata (2008 -2012)
- poz . 2 - (tu podana kwota) jest wartością kosztów robót mających na celu poprawne funkcjonowanie budynku , zrealizowana w ramach funduszu remontowego , a przypadająca na mój lokal
-poz .3 -(tu podana kwota ) jest pozostałą niewykorzystaną częścią funduszu remontowego przypisana do mojego lokalu

W gminie mi sugerowali , że poz nr 1, tj. za remont dokonany w moim lokalu . Ci teraz piszą co innego !
Pytanie moje jest co to takiego jest ten przypis z tytułu funduszu remontowego ?
Czy ktoś tu mija się z prawda gmina , czy zarządzająca spółdzielnia ?

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    "Przypis" to nie jest żywa gotówka, lecz zobowiązanie gminy wobec WM, czyli suma należnych wspólnocie wpłat gminy na fundusz remontowy. Może mieć pokrycie w dokonanych wpłatach, ale nie musi. Przypis to nie to samo, co wkład gminy na FR, wynikający z jej udziału.
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przypis to nie to samo, co wkład gminy na FR, wynikający z jej udziału. proszę to wytłumaczyć gdyż wspólnota pożegnała się z gminnym zarządcą na koniec września 2009r, rozliczenie funduszu remontowego na dzień 30-09-2009r : przypis na koncie każdego właściciela ( fizycznego ) = się wpłatom i te środki zostały przelane na konto wspólnoty po roku w całości. Natomiast przypis gminy był 13000,00 ale wpłaty 0. na koniec 2012r gmina przelała swój przypis w całości. Czy możemy wystąpić o odsetki ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.