Jak uzyskać zgodę kotłowni na c.o.

dorszadorsza Użytkownik
Witam serdecznie,
Bardzo proszę o poradę.
Mam okazję zamienić mieszkanie komunalne na większe komunalne na parterze ogrzewane przez 4 piece kaflowe.
W klatce w której jest owe mieszkanie jest 6 mieszkań-4 są wykupione więc stanowią wspólnotę.
Pod mieszkaniem znajdowałaby się moja piwnica-ja nie wykupuję mieszkania dalej jest to mieszkanie komunalne-czy mogę w piwnicy zrobić kotłownie aby zmienić sposób ogrzewania na c.o na drewno?
Już wiem, że wspólnota będzie robić problem gdyż rzekomo kominy stare i u sąsiada dymi się-tyle, że zamiast 4 pieców postawię jeden ekologiczny.
Od czego zacząć aby uzyskać pozwolenie na c.o w piwnicy.
Oczywiście wiem już, że ci którzy mieszkają na pierwszym i drugim piętrzę będą robić największy problem i to z czystej złośliwości i zawiści ponieważ oni nie mieli możliwości zrobienia kotłowni i mają droższe c.o na gaz.

Nowy doklejony: 28.02.13 19:35
Coś mi się tytuł pomylił:bigsmile::shamed:
Oczywiście brzmi: jak uzyskać zgodę wspólnoty na kotłownie-przepraszam :shamed:

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Właścicielem lokalu jest gmina, która z czterema innymi właścicielami tworzy wspólnotę mieszkaniową. Zatem w pierwszej kolejności należy się zwrócić do gminy, jeżeli nie wyda zgody, to nie będzie można w piwnicy postawić pieca. Może się zgodzić, ale w takiej sytuacji konieczne jest zlecenie ekspertyzy kominiarskiej.

    Dopiero w następnej kolejności konieczna jest zgoda wspólnoty mieszkaniowej z uwagi na ingerencję w nieruchomości wspólną.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dorsza: Jak uzyskać zgodę kotłowni na c.o.
    Zmienić tytuł wątku na: Jak uzyskać zgodę wspólnoty na kotłownię :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.