Śmiesznie niskie zaliczki miesięczne

StyniaStynia Użytkownik
Witam. Mam małe mieszkanie w mieście akademickim, było kupione dla studiującego dziecka. Obecnie jest prawie nieużytkowane, rzadko do niego zaglądamy.
Zarządca tego bloku nie dba o tę nieruchomość, często lokatorzy sami odśnieżają aby móc parkować lub przejść. Administratorka stosuje dziwną metodę wyznaczania zaliczek na miesięczne opłaty, np cena wody z wodociągu jest sprzed dwu lat /łatwo sprawdzić, przecież jest ona zamieszczona na stronie miejskich wodociągów/, tak samo jest pobierana za ogrzewanie z sieci miejskiej, także za podgrzanie wody z sieci miejskiej.
Jaki w tym ma ona cel? Na koniec rozliczenia przychodzą nakazy ogromnych dopłat, nawet ponad 500 zł /a miesięcznie mieszkanie wynosi ok 150 zł!!!?.

W ub roku mimo moich próśb emailem i telefonicznie nie powiadomiła mnie o zebraniu rocznym wspólnoty. Podczas mojej nieobecności przeforsowała rozliczanie zaliczek ZA CAŁY ROK, które łaskawie nam przekazuje W MAJU /tak było w ub roku/!!!
Teraz przekazała mi informację, że zebranie wspólnoty odbędzie się PO świętach Wielkanocnych!! Zapewne planuje ponowne milczenie zamiast informacji o zebraniu Wspólnoty.

1/ Jak zmienić zapis o rozliczaniu zaliczek, np za zimę I,II,III,IV miesiąc;
potem lato V,VI,VII, VIII,IX;
potem jesień: X, XI,XII.
Tak płacimy za zmienne ogrzewanie i takie miesiące są na tabelach zaliczek.

2/W naszym bloku w jednym pionie chyba oderwą się balkony. Jak to zgłosić do nadzoru budowlanego, czy rzeczoznawcy, czy inaczej zabezpieczyć budynek przed katastrofą ?
Nie wiem, czy można samemu zdecydować o skuciu tynku i powierzchownym naprawieniu ściany konstrukcyjnej?

Pozdrawiam serdecznie.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2013
    administratorka robi to, na co pozwala jej zarząd wspólnoty - niestety, taka jest okrutna prawda
    Jak właściciele się zgadzają i bez szemrania płacą jej wynagrodzenie, to sama tego nie zmienisz.
    Zebranie ma się odbyć w pierwszym kwartale, ale znowu - jak właściciele zgadzają się na łamanie prawa, to sama nic nie zrobisz
    Do pinbu sama zgłoś te balkony
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stynia: nie powiadomiła mnie o zebraniu rocznym wspólnoty
    Nie masz żadnych życzliwych ci sąsiadów (kontakt telefoniczny, e-mailowy) ?
  • Opcje
    StyniaStynia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chyba nie mam, dramat z tymi telefonami komórkowymi:shamed:, które często się zmienia

    Nowy doklejony: 11.03.13 18:48
    Zarząd Wspólnoty, widzę, że lawiruje między chęcią na jakotakie funkcjonowanie tego bajzlu a ceną za święty spokój. Widzę w ich gestach ogromną niepewność swego zdania i brak wiedzy w funkcjonowaniu zasad wspólnoty.

    Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stynia: Zarządca tego bloku
    Stynia: Administratorka stosuje
    Stynia: Zarząd Wspólnoty
    Stynia, ile u was tych "ciał" zarządzających NW, nie za dużo ? Ile lokali liczy wasza wspólnota ? Jedyna dla ciebie szansa wejść do Zarządu Wspólnoty. Powodzenia. Pozdrawiam.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Stynia:[/cite]
    1/ Jak zmienić zapis o rozliczaniu zaliczek, np za zimę I,II,III,IV miesiąc;
    potem lato V,VI,VII, VIII,IX;
    potem jesień: X, XI,XII.
    Tak płacimy za zmienne ogrzewanie i takie miesiące są na tabelach zaliczek.

    Tylko właściciele w drodze uchwały mogą decydować o wysokości zaliczek, o czym stanowi art. 22 ust. 3 pkt 2 i 3 ustawy o własności lokali. Proszę sprawdzić treśc uchwał, gdy brak, to nastąpiło przekroczenie zarządu zwykłego. Proszę uczestniczyć w zebraniu wspólnoty i wyjaśnić tę sprawę.



    [cite] Stynia:[/cite]2/W naszym bloku w jednym pionie chyba oderwą się balkony. Jak to zgłosić do nadzoru budowlanego, czy rzeczoznawcy, czy inaczej zabezpieczyć budynek przed katastrofą ?
    Nie wiem, czy można samemu zdecydować o skuciu tynku i powierzchownym naprawieniu ściany konstrukcyjnej?

    Do nadzoru, który nakaże wspólnocie zlecenie ekspertyzy a potem w zależności od ustaleń - wyda decyzję w tej sprawie.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.