kominy wentylacyjne

eda5042eda5042 Użytkownik
Witam,jest to duża wspólnota,mieszkanie moje znajduje się na I piętrze,mieszkanie po generalnym remoncie,pani z parteru dopiero będzie robiła remont mieszkania,ale brakuje jej przewodu wentylacyjnego,ale wystarczy że podłączy się do komina przez klatkę schodową na co nie wyraża zgody,Pani administratorka powiedziała,że do kominów pierwszeństwo ma parter,później I piętro i tak dalej,dlatego ja muszę ruinować pół łazienki ,żeby podłączyć się do innego komina,a ten oddać jej .Moje pytanie brzmi czy takie jest prawo czy to tylko tych Pań widzimisie. Bardzo proszę o szybką i rzetelną odpowiedź,pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jest to duża wspólnota...
    Pani administratorka powiedziała...
    Kto to jest ta pani administratorka? Jednoosobowy zarząd wspólnoty?
    Co ona tam robi w tej waszej wspólnocie? Kto ją zatrudnił?
    Gdzie jest zarząd wspólnoty i kto go sprawuje?
    Pani administratorka powiedziała,że do kominów pierwszeństwo ma parter,później I piętro i tak dalej...
    Proszę powiedzieć tej pani, że pierwszenstwo to ona może mieć "w drzwiach" z racji bycia kobietą a nie dyktować właścicielom, który ma rozwalać łazienkę a który kuchnię.
    Przecież kwestia przewodów wentylacyjnych (kominów) w budynku wielolokalowym to nie jest sprawa każdego właściciela z osobna.
    Jeżeli budynek do tej pory nie miał systemu wentylacji (wynika że nie: "...brakuje jej przewodu wentylacyjnego...") - to wykonanie takiego systemu musi być odpowiednio zaprojektowane zgodnie z wymogami przepisów prawa budowlanego, wykonane fachowo i fachowo odebrane - to jest zadanie dla zarządu wspólnoty na podstawie uchwały właścicieli określajacej jak to ma być zrobione a nie "każdy sobie rzepkę skrobie".
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Eda5042: Pani administratorka powiedziała, że do kominów pierwszeństwo ma parter,później I piętro i tak dalej
    Na takiej samej zasadzie pierwszeństwo mają blondynki, później brunetki a dalej szatynki, rudawe i inne kolory (panowie według tej samej zasady). Jeszcze dalej (wyżej) absolwenci szkół wyższych, później licea ogólnokształcące, dalej zawodówki a na szarym końcu podstawówki... :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.