Odwołanie uchwały WM przez członków?

cezar138cezar138 Użytkownik
Poradźcie proszę,
ponad kwartał temu jako zarząd uchwaliliśmy, większością głosów członków wspólnoty, uchwałę dotyczącą oznakowania ternu wspólnoty zgodnie z Prawem o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137) art. 1o ust. 7 i 10 a. Teraz na zebraniu rocznym wspólnoty kilka osób domaga się unieważnienia tej uchwały, z powodu nie akceptacji oznakowania tego terenu WM, który jest przy bezpośrednio ich klatkach. Czy owi członkowie WM mogą poprzez indywidualny tryb zbierania głosów uchylić tę uchwałę (z listopada ub. roku) bez działania zarządu ww. sprawie? Proszę o konkretne uwagi, dziękuje.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2013
    Każdą uchwałę można zmienić drugą uchwałą
    (a. Zakładam, że obie są przegłosowane przez członków wspólnoty a nie - jak piszesz o pierwszej - przez członków zarządu
    b. Wola większości właścicieli jest zawsze ważniejsza od woli członków zarządu)
  • Opcje
    cezar138cezar138 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No tak, ale czy do tego członkowie WM powinni to zrobic pparzez uchwałe (np. z pominieciem zarzadu) i powłanim sie na UoWL? Czy tez po prostu robiac ogolen pismo z info czego dotyczy i lista do podpisów w trybie indiwid. zbiernia głosów?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2013
    Formalnie tylko zarząd ma prawo zbierać podpisy pod uchwałą, ale tylko z tego powodu żaden sąd uchwały nie uchyli.
    Uchwała nie musi mieć na początku biurokratycznej formułki powołującej się na uowl
    Wola większości właścicieli jest zawsze ważniejsza od woli członków zarządu
    Powinni - nie powinni. Nawet jak nie powinni, to co z tego? Najważniejszy jest skutek. Uchwała albo jest (przegłosowana większością), albo zostaje tylko projektem uchwały
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    cezar138:Czy ... mogą...
    Mogą.
    Właściciele we wspólnocie wszystko mogą i jeżeli uzyskają akceptację woli większości to zarząd ma obowiazek taką wolę wykonać i realizować.
    Swoją drogą nie rozumiem po co wewnętrzną drogę wspólnoty dostosowywać do wymogów jak dla dróg publicznych - chyba że chcecie powiększyć zyski samorządowi miasta (gminy) z mandatów.
  • Opcje
    cezar138cezar138 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zatem, jesli kilku członków mojej WM sporzadzi takie ogólne pismo (bez wspólpracy z 2 innymi członkami zarzadu) z podparciem sie UoWL i zbierze wiekszosc głosów za odwolaniem mnie z zarzadu, to bedzie to wazne prawnie, a dla mnie skutkujace odejsciem? Jesli zas tak, to czy ja moge ponwonie zebrac 10 % głosów za próbą wejscia do zarządu ponownie, zrobic zebranie i podjac sie proby zebrania 50 % głosów + 1, aby wejsc do zarzadu WM?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2013
    Jakby do odwołania członka zarządu potrzebna była jego współpraca (np. przy zbieraniu głosów), to w niektórych wspólnotach zarządy powoływano by dożywotnio :wink:
    Jak kogoś wspólnota odwoła z zarządu, to nic nie szkodzi na przeszkodzie, by zmieniła zdanie i znów go powołała.
    (Twoich 10% nie rozumiem. Forum to nie czat. Im dokładniejsze pytanie, tym większa szansa na pomocną odpowiedź)
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite](Twoich 10% nie rozumiem.
    Chodzi chyba o zwołanie zebrania w celu podjęcia uchwały:
    [cite] cezar138:[/cite]Jesli zas tak, to czy ja moge ponwonie zebrac 10 % głosów za próbą wejscia do zarządu ponownie, zrobic zebranie i podjac sie proby zebrania 50 % głosów + 1, aby wejsc do zarzadu WM?
    Nie 50% + 1 głos, tylko 50,01% udziałów.
  • Opcje
    cezar138cezar138 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do biedron_ka - tu nie chodzi o dochod dla u. miasta, a głwonie o bezpieczenstwo rcuhu na drodze przelotowej przez nasz teren, a takż o porzadek na 20 metrach chodnika przy budynku. O zagrozeniu wypadkiem drogowym, czy dla dzieci idacych chodnikiem nie mówie. Zreszta przy tej uchwale mam wiekszosc dobrowolnych podpisów. Dziekuje za porade i oczywiscie akceptuje zasady prawa.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Te 10% - dopowiem, że do głosowania uchwały nie jest konieczne zwoływanie zebrania.
    Podpisy można zbierać kolędując od drzwi do drzwi
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pytałeś się mając konkretne obawy:
    Czy owi członkowie WM mogą poprzez indywidualny tryb zbierania głosów uchylić tę uchwałę (z listopada ub. roku) bez działania zarządu ww. sprawie?
    Chyba niepotrzebnie bo bezpieczeństwo dzieci to dla każdego ważny argument więc dlaczego właściciele mieliby zmieniać zdanie:
    Zreszta przy tej uchwale mam wiekszosc dobrowolnych podpisów.
    ???
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.