Ogólne tematy związane z dociepleniami i pozwoleniami księgowością i zarządem

PosadaPosada Użytkownik
Witam

Szanowni forumowicze - chciałem zapytac czy dopuszczalne jest by rusztowanie stałło przy bloku od jesieni do dziś i prace związane z dociepleniem tak długo trwały ? Czy nie powinno być tak ze rusztowanie powinno być zdjęte na zimę ? Pytam, ponieważ wiszą olbrzymie sople lodu na nim, do tego coś jest skopane z rynnami, więc są przecieki co widać bo wiszą sople między dachem a rynnami. Zamiast rynien z jedenj strony wiszą ich namiastki, z których ściekała woda a teraz wszystko jest pomarznięte i wiszą takie sople po metrze długości jak nie lepiej - wydaje mi się że chyba coś tu jest nie tak, prawda ? Kolejny temat to taki że wybodowali wiatrołapy (niedokończone zresztą) i jestem przekonany że to jest zrobione bez pozwolenia. W wiatrołapach postawionych na istniejących posadzkach wejściowych do klatek nie ma żadnych nawet najmniejszych fundamentów, więc ta posadzka siada, pęka, unosi się i trzeszczy pod nogami. Kolejna rzecz to oświetlenie, które sobie zarząd zmienił bez żadnej konsultacji i teraz mówiąc którko przed lokiem w nocy jest ciemno. Świcą się lampy całą noc w wiatrołapach a halogeny zamontowane na zewnątrz oświetlają teren tylko jak ktoś przechodzi i jest w zasięgu czujników. Czy zarząd mógł sobie tak bez konsultacji zmieniać oświetlenie pozostawiając ciemnicę zwłaszcza w jednym narożniku bloku ? Antena zboircza do dziś jest starego typu AZART zamiast nowej cyfrówki, co miesiąc się za nią płaci choć mało kto z tego korzysta. Ponieśli wydatki na zakup i montaż jakiegoś wzmacniacza (łącznie ponad 200pln), co wydaje nam się zbyteczne, gdyż ta antena powina być zlikwidowana i w to miejsce powinna być zamontowana nowa antena skeirowana w zupełnie innym kierdunku niż ta stara. Do tego powinny być zamontowane nowe rozdzielacze abonenckie sygnału do tv cyfrowej, więc generalnie instalacja jest ogólnie rzecz mówiąc do wymiany, czyli to co wydali bez konsultacji to wywalenie pieniędzy w błoto.Pytam o takie rzeczy ponieważ chcemy napisać pismo z żądaniem wyjaśnień tej sytuacji. Nie dość że generują niepotrzebne koszty i to wysokie (np. zakup materiałów biurowych, tuszu do drukarki (pewnie księgowej), olbrzymie kwoty są wydawane na prowizje od przelewów i wpłat bankowych (bo księgowa nie potrafi korzystać z bankowości elektronicznej), to jeszcze wydaje nam się że jest mnóstwo innych cudów tu ukrytych. Księgowa pobiera wynagrodzenie 400pln miesięcznie i dodatkowo jestcze są zakupy materiałów biurowych - no chyba też coś jest tu grubo nie tak. Czy wynagrodzenie księgowej przypadkiem tez nie jest przesadzone ? Jest to współnota 1licząca 18 lokali, więc ile do diaska jest z tym pracy ? Poproszę o podpowiedzi co napisac w piśmie i jak to wygląda z Waszego punktu widzenia.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2013
    Pytałeś administratora lub członka zarządu?
    a) dlaczego docieplenie tak długo trwa?
    b) czy macie pozwolenie na wiatrołap?
    c) dlaczego nie zmieniacie azart na cyfrówkę
    Dowiadywałeś się ile w twojej miejscowości kosztuje obsługa księgowa?
    Przecież na forum nikt ci tego nie powie
    To gdzie wspólnota ma konto zależy tylko i wyłącznie od członków wspólnoty. Jak wspólnota zmieni bank, to albo księgowa się nauczy jego obsługi, albo zatrudnicie inną.
    We wspólnocie jest tak, że jak się chce coś zmienić, to trzeba samemu wziąć się do roboty. Najlepiej dać się wybrać do zarządu, bo zwykle nie ma chętnych na te "fuchę".
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Księgowa pobiera wynagrodzenie 400pln miesięcznie i dodatkowo jestcze są zakupy materiałów biurowych - no chyba też coś jest tu grubo nie tak. Czy wynagrodzenie księgowej przypadkiem tez nie jest przesadzone ? Jest to współnota 1licząca 18 lokali,
    Nie wiem gdzie mieszkasz i jak wysokie są u Was ceny, ale dla mnie cena 150 zł byłaby full wypas, a i za 100 zł też bym to robił.
    Aha i nie potrzebuję żadnych zwrotów materiałów.
  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] a-z:[/cite]
    Księgowa pobiera wynagrodzenie 400pln miesięcznie i dodatkowo jestcze są zakupy materiałów biurowych - no chyba też coś jest tu grubo nie tak. Czy wynagrodzenie księgowej przypadkiem tez nie jest przesadzone ? Jest to współnota 1licząca 18 lokali,
    Nie wiem gdzie mieszkasz i jak wysokie są u Was ceny, ale dla mnie cena 150 zł byłaby full wypas, a i za 100 zł też bym to robił.
    Aha i nie potrzebuję żadnych zwrotów materiałów.

    To może napisz, gdzie można skorzystać z Twoich usług.
    Pewnie chętnych by nie brakowało. Pozdrawiam.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wystarczy zajrzeć na mój profil...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.