odnośnie obecności na zebraniu

michalmichal Użytkownik
Witam, interesuje mnie czy zarządca nieruchomości ( firma zewnętrzna ) może nie przyjść na coroczne zebranie wspólnoty i czy może wystawić pełnomocnictwo na inną osobę, jak się odnoszą do tego przepisy bo sam nie znalazłem odpowiedzi.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] michal:[/cite]Witam, interesuje mnie czy zarządca nieruchomości ( firma zewnętrzna )
    może nie przyjść na coroczne zebranie wspólnoty i czy może wystawić pełnomocnictwo na inną osobę,
    jak się odnoszą do tego przepisy bo sam nie znalazłem odpowiedzi.
    wszytko w jakiej roli maiłaby ów zarządca wystąpić czy jako zarządca nieruchomości wg art.18.1 czy jako administrator .

    Czy u cie jest Zarząd WM?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Michal: zarządca nieruchomości ( firma zewnętrzna ) może nie przyjść na coroczne zebranie wspólnoty
    Kto zwołuje i organizuje roczne zebranie ogółu właścicieli w waszej WM ?
  • Opcje
    michalmichal Użytkownik
    edytowano marca 2013
    Witam, zarządca jako zarządca nieruchomości, i zarząd wspólnoty też jest 2 osobowy wybrany z właścicieli lokali, a zebranie zwołuje zarządca nieruchomości tj wrzuca do skrzynek informacje o terminie oraz przebiegu planowanym zebrania, swoją drogą dziwny termin w Wielką Sobotę tuż przed Świętami ustanowił.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] michal:[/cite]Witam, zarządca jako zarządca nieruchomości,
    i zarząd wspólnoty też jest jest 2 osobowy wybrany z właścicieli lokali,
    a zebranie zwołuje zarządca nieruchmości
    co to za zwyczaj u was panuje ?

    Jak jest Zarząd WM to zarządca jest tylko Administratorem

    To do obowiązków Zarządu jest zwołanie zebrania a nie administratora
    Art. 32.
    [code]1. [u]O zebraniu właścicieli[b] zarząd [/b][/u][s]lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1[/s], zawiadamia każdego właściciela lokalu na piśmie przynajmniej na tydzień przed terminem zebrania.
    

    2. W zawiadomieniu należy podać dzień, godzinę, miejsce i porządek obrad. W wypadku zamierzonej zmiany we wzajemnych prawach i obowiązkach właścicieli lokali należy wskazać treść tej zmiany. [/code]

    swoją drogą dziwny termin w Wielką Sobotę tuż przed Świętami ustanowił.
    za ten nr to bym się z nim rozstał

    to Zarząd WM ustala termin i miejsce spotkania , a nie administrator .... on ma się podporządkować woli wspólnoty...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Michal: swoją drogą dziwny termin w Wielką Sobotę tuż przed Świętami ustanowił
    Typowy przykład na to, jak może Administrator "kręcić" właścicielami we WM. Niedługo będziecie zmieniać kierunki stron świata, bo tak sobie zażyczy Pan Administrator :bigsmile:
    Życzę wam efektywnego rocznego zebrania pod wspaniałym przewodnictwem Pana Administratora, wybranego - na zebraniu - spośród obecnych właścicieli lokali.Wyprowadzi was dalej na manowce, aż miło... :wink:
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] michal:[/cite]czy zarządca nieruchomości ( firma zewnętrzna ) może nie przyjść na coroczne zebranie wspólnoty i czy może wystawić pełnomocnictwo na inną osobę, jak się odnoszą do tego przepisy
    Jasne, że może nie przyjść.
    Czy zarządca to spółka kapitałowa (np. sp. z o.o.) lub inna osoba prawna? Wtedy udzielenie pełnomocnictwa ma sens.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] michal:[/cite]Witam, interesuje mnie czy zarządca nieruchomości ( firma zewnętrzna ) może nie przyjść na coroczne zebranie wspólnoty i czy może wystawić pełnomocnictwo na inną osobę, jak się odnoszą do tego przepisy bo sam nie znalazłem odpowiedzi.


    Pełnomocnictwo obejmować może wyłącznie umocowanie do działania w imieniu tego zarządcy, reprezentowania go przed właścicielami. Jak rozumiem zarządca ma udzielać informacji w zakresie dokonanych na rzecz wspólnoty czynności, nie jest to zatem typowa sytuacja działania we własnym imieniu przez pełnomocnika, lecz zarządca będzie zdawał rachunek z dokonanych czynności.

    Moim zdaniem zastosowanie mają tutaj przepisy kodeksu cywilnego regulujące stosunek zlecenia:

    Art. 738

    § 1. Przyjmujący zlecenie może powierzyć wykonanie zlecenia osobie trzeciej tylko wtedy, gdy to wynika z umowy lub ze zwyczaju albo gdy jest do tego zmuszony przez okoliczności. W wypadku takim obowiązany jest zawiadomić niezwłocznie dającego zlecenie o osobie i o miejscu zamieszkania swego zastępcy i w razie zawiadomienia odpowiedzialny jest tylko za brak należytej staranności w wyborze zastępcy.

    § 2. Zastępca odpowiedzialny jest za wykonanie zlecenia także względem dającego zlecenie. Jeżeli przyjmujący zlecenie ponosi odpowiedzialność za czynności swego zastępcy jak za swoje własne czynności, ich odpowiedzialność jest solidarna.



    Jeszcze należałoby sprawdzić zapisy umowy - czy wynika z niej obowiązek udziału w zebraniach wspólnoty mieszkaniowej.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    michalmichal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dzięki bardzo za odpowiedzi, dopiero co kupiłem mieszkanie a tu takie jaja z zarządcą i wspólnotą, a z tego co rozmawiałem z niektórymi właścicielami to "norma" co tu wyprawia zarządca a właściciele na to się godzą i nawet nie protestują ponoć.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Michal: to "norma" co tu wyprawia zarządca a właściciele na to się godzą i nawet nie protestują ponoć
    Demokracja - kult szakali, wyznawany przez osły (Henry Louis Mencken)
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Właśnie wróciłam z zebrania, nigdy więcej. Dysponowałam pełnomocnictwem rodzajowym wystawionym przez syna, nieomal nie zostałam wyproszona z zebrania bo nie było to pełnomocnictwo notarialne ewentualnie podpis właściciela nie złozony w obecności zarządcy/administratora. Wszyscy znamy się od kilku lat , jestem ekonomistą,wielokrotnie pomagałam prostować błędne rozliczenia. A tu zarządca/administrator pokazuje drzwi sugerując dodatkowo, że pełnomocnictwo mogło zostać podrobione. Czuję się poniżona i naprawdę nigdy więcej. Zarządca/administrator został przewodniczącym zebrania po zgłoszeniu swojej kandydatury, część właścicieli gotowała była całować go po rękach
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Helenkam: część właścicieli gotowała była całować go po rękach
    To jeszcze dobrze, że nie po d...e :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] michal:[/cite]dzięki bardzo za odpowiedzi, dopiero co kupiłem mieszkanie a tu takie .
    .... brak u ciebie wiedzy .
    gazeta.gifWal więc do lektury ustawy o własności lokali i nastąpi oświecenie ...

    [cite] helenkam:[/cite]Właśnie wróciłam z zebrania, nigdy więcej.
    Tak, zebrania właścicieli tylko dla ludzi o silnych nerwach .... Horrory to pryszcz...beczy.gifhaha.gif

    Dysponowałam pełnomocnictwem rodzajowym wystawionym przez syna, nieomal nie zostałam wyproszona z zebrania bo nie było to pełnomocnictwo notarialne ewentualnie podpis właściciela nie złozony w obecności zarządcy/administratora.
    A tu zarządca/administrator pokazuje drzwi sugerując dodatkowo, że pełnomocnictwo mogło zostać podrobione.
    Jak wiesz , że takie zasady w tej wspólnocie obowiązują to trzeba było dochować tych zasad ,
    a nie robić wejścia smoka ...foch.gif
    Wszyscy znamy się od kilku lat , jestem ekonomistą, wielokrotnie pomagałam prostować błędne rozliczenia.
    A tu zarządca/administrator pokazuje drzwi
    a niby na czym polegały te prostowania , .... Administrator matematyki nie miał na maturze ...
    coś czuję, że doradztwo z przeszłości, rasowej ekonomistki , komuś się nie spodobało ...

    Czuję się poniżona i naprawdę nigdy więcej.
    Zarządca/administrator został przewodniczącym zebrania po zgłoszeniu swojej kandydatury,
    część właścicieli gotowała była całować go po rękach
    A kogo obchodzą twoje odczucia , ...
    Trzeba było zgłosić swoją kandydaturę na przewodniczącą zebrania ... dałabyś innym współwłaścicielem możliwość demokratycznych wyborów.
    Jak by ciebie wybrali miałabyś władzę na zebraniu ... Nie każdy potrafi poprowadzić sprawnie zebranie ...

    Na tym polega sprawiedliwość i demokracja we wspólnocie , tego z teorii nie wyczytasz

    Ciesz się, że mogłaś przysłuchiwać się temu , co się dzieje , bo nie miałabyś o czym pisać tu na forum ...



    bezradny.gif
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dotychczas wszyscy dostarczali pełnomocnictwa takie jak moje, postawiłam jeden zarzut: brak rocznych przeglądów, błędne rozliczenie c.o do tego chyba każdy ma prawo
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] helenkam:[/cite]Dotychczas wszyscy dostarczali pełnomocnictwa takie jak moje,
    Widocznie zmieli zasady po jakiejś aferze , dobrze by było przed zebraniem skontaktować się z administratorem i zapytać.
    Tylko twoje pełnomocnictwo zakwestionowali, a innych nie? bezradny.gif
    postawiłam jeden zarzut:
    brak rocznych przeglądów,
    błędne rozliczenie c.o

    do tego chyba każdy ma prawo
    dobani.gif Jednak nie miał matematyki na maturze .... no i co , potem nastąpiło ?

    Ten się nie myli co nic nie robi ... ale nie wiem co jest gorsze, nic nie robienie , czy od czasu do czasu popełnianie błędów ...

    czy ty nie robisz nigdy błędów, nie mylisz się w osądach ?
    Jak ci to wypomną to je naprawiasz z podwiniętymi uszami? dobani.gif
    Może trochę dystansu , wyrozumienia , a nie patrzenia na sprawy wspólnoty z czubka własnego nosa
  • Opcje
    michalmichal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ustawę staram się w miarę czasu czytać, choć widzę, że nie tylko u mnie takie problemy z zarządcą, dziś się dowiedziałem, że przez kilka lat zarządca był wybrany jako członek zarządu 2/3 osobowego a czasem i sam był jak ktoś nie wytrzymał, tak samo ma miejsce to, że zarządca ma pełnomocnictwa od co niektórych lemingów, więc lekko dziwnie
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Michal: a czasem i sam był jak ktoś nie wytrzymał
    A to się tylko chwali... :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] michal:[/cite]ustawę staram się w miarę czasu czytać,
    słabo ci idzie , wolisz walic na forum i tu co bardziej krewkich wżywać do bicia piany
    dziś się dowiedziałem, że przez kilka lat zarządca był wybrany jako członek zarządu 2/3 osobowego
    a co w tym takiego dziwnedo czy jak juz jest zarzadca /administratorem to nie moze byc członkiem zarzadu ?
    z ustawy wynika coś odwrotnego
    Art. 20.
    1. Jeżeli lokali wyodrębnionych, wraz z lokalami niewyodrębnionymi, jest więcej niż siedem, właściciele lokali są obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu. [b]Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba fizyczna wybrana spośród właścicieli lokali lub[color=#f00] spoza ich grona.[/color][/b]
    

    zarządca ma pełnomocnictwa od co niektórych lemingów, więc lekko dziwnie
    bo li cie to że właściciele jemu ufają , niż tobie .... a co w tym dziwnego ? czy łamie to obowiązujące prawo?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Według mnie to nie chodzi o to, że "boli", tylko o konflikt interesów
    Członek zarządu ma m.in. kontrolować pracę administratora, a gdy administrator jest członkiem zarządu jest to fikcja
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] koziorozka:[/cite]Według mnie to nie chodzi o to, że "boli", tylko o konflikt interesów
    Członek zarządu ma m.in. kontrolować pracę administratora,
    z a co to ma wspólnego z udzielaniem administratorowi pełnomocnictwa do reprezentowania właściciela lokalu,
    które praktycznie sprowadza się do wykonania woli właściciela lokalu

    Czy właściciel lokalu nie ma prawa przekazać "posiadanej władzy" komu chce?

    [cite] koziorozka:[/cite]Członek zarządu ma m.in. kontrolować pracę administratora,
    a gdy administrator jest członkiem zarządu jest to fikcja
    nie podzielam tego poglądu , nie.gif
    uważam, że mądry administrator nie biedzie nr jeden w Zarządzie WM , jego rolę traktował bym ....
    jako doradcę , moderatora zarządzania NW. Przecież ostateczną decyzje Zarzadu musi poprzeć co najmniej dwóch członków Zarzadu, aby miała moc prawną.
    mysli.gif Będzie mógł przekazać i nauczyć jak się zarządza nieruchomością wspólna , wszak większość z nich ma na czole wybruzdowane licencje zawodowe .

    mysli.gif W zarządzie składającym się z nieparzystej liczby członków (3: 5 osób) zawsze może być przegłosowany , sam jako On nie ma władzy , więc pisanie o fikcji jest uważam za naruszenie dobrych obyczajów,

    mysli.gif Uważam, że oddanie mu pełnej władzy nie służy wspólnocie.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    michalmichal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]Według mnie to nie chodzi o to, że "boli", tylko o konflikt interesów
    Członek zarządu ma m.in. kontrolować pracę administratora, a gdy administrator jest członkiem zarządu jest to fikcja

    dokładnie o to mi chodzi, że zachodzi lekki konflikt interesów a nie, że "boli" czy nie ufają bo jak mają ufać skoro dopiero co się tam wprowadziłem, a co ze sprawą tak jak pisałem wcześniej, że zarządca był członkiem 2 osobowego zarządu i członek rezygnował po niecałym miesiącu i przez 11 miesięcy zarządca robi co chce i zero kontroli bywało z tego co właściciele mówią ci mądrzejsi
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    i zero kontroli
    jest tak, jak chcą właściciele
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite]michał[/cite]dokładnie o to mi chodzi, że zachodzi lekki konflikt interesów
    jaki konflikt ...???

    ty na starcie zakładasz, że twój administrator jest złodziejem , hochsztaplerem, krwiopijcą , a jedynym jego zadaniem jest działanie na szkodę właścicieli lokali ....

    dobre ... to tak jakby tenże administrator zakładał, że ty nie będziesz płacił zaliczek, nie dbał o współwłasność, i odmówisz współpracy dla dobra ogółu właścicieli lokali
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Uważam, że oddanie mu pełnej władzy nie służy wspólnocie
    Ale tak jest w większości WM. Są Administratorzy, którzy wcale nie czekają na oddanie im pełnej władzy. Oni sami sobie... biorą i kręcą lody aż miło :wink:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Michał, jak chcesz coś zmienić, ulepszyć w swojej wspólnocie, to myśl jak to zrobić, szukaj sojuszników, daj się wybrać do zarządu.
    Skupianie się na dawnych nieprawidłowościach jest jałowe.
    Jak było, tak było. Ważniejsze jest, jak będzie
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: Uważam, że oddanie mu pełnej władzy nie służy wspólnocie
    Ale tak jest w większości WM.
    Są Administratorzy, którzy wcale nie czekają na oddanie im pełnej władzy.
    Oni sami sobie... biorą i kręcą lody aż miło :wink:
    Może i jest , ale w mojej nie.
    Komu trzeba pogratulować takiej sytuacji ? ...ja uważam, że tylko właścicielem lokali
    którzy nie dorośli do tego by nimi być .

    Jak mam rozumieć zachowanie właściciela lokalu, który chce być nim, ale chce też by był tak traktowany jakby był najemcą lokalu ...wspólnota ma mu wszytko zrobić, ale nie na jego koszt .

    Właściciele żyją jeszcze w u ubiegłym stuleciu , gdzie była Administracja w postaci DZBM ZGK , BGK czy jakiegoś innego podmiotu , który wszytko robił za darmo .
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: ja uważam, że tylko właścicielom lokali, którzy nie dorośli do tego by nimi być
    Właściciele - można powiedzieć - zostali sami z wieloma organizacyjno-prawnymi problemami. Nie może być tak, że z każdą duperelą się leci do Sądu. Spółdzielczość miała jeszcze ciało pośrednie w postaci chyba Komisji Rewizyjnej. I takiego ciała brakuje wspólnotom.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: ja uważam, że tylko właścicielom lokali, którzy nie dorośli do tego by nimi być
    Właściciele - można powiedzieć - zostali sami z wieloma organizacyjno-prawnymi problemami. Nie może być tak, że z każdą duperelą się leci do Sądu.
    Spółdzielczość miała jeszcze ciało pośrednie w postaci chyba Komisji Rewizyjnej.
    I takiego ciała brakuje wspólnotom.
    Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie . Struktury spółdzielczości mieszkaniowej nie powinny być wzorem dla właściciela lokalu .
    Rada Nadzorcza w SM , co to za ciało. Jaszcze jeden pośrednik w dochodzeniu sprawiedliwości.

    Polecam te strukturę WM
    https://forum.zarzadca.pl/komentarz/52813/
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Struktury spółdzielczości mieszkaniowej nie powinny być wzorem dla właściciela lokalu
    Mnie nie chodzi o wzór, naśladownictwo, tylko, że brak jest ciała przedsądowego dla wspólnot.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: Struktury spółdzielczości mieszkaniowej nie powinny być wzorem dla właściciela lokalu
    Mnie nie chodzi o wzór, naśladownictwo, tylko, że brak jest ciała przedsądowego dla wspólnot.
    Nie można odrzucać jakiegokolwiek elementu ze struktury ... Rada Nadzorcza nie jest ciałem przedsądowym to, kolejny element, którzy członek SM musi pokonać (droga służbowa) , aby uzyskać swoją sprawiedliwość ...
    We wspólnocie skrócono tę drogę . Takim ciałem jest Zarząd Wspólnoty ... a potem tylko Sąd...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Takim ciałem jest Zarząd Wspólnoty
    Chyba żartujesz... "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania ! " (Benjamin Franklin)
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: Takim ciałem jest Zarząd Wspólnoty
    Chyba żartujesz...
    a niby dlaczego, to ma być żart , jeżeli
    [b]Art. 20.
    2. Zarząd lub poszczególni jego członkowie mogą być w [color=#f00]każdej chwili [/color]na mocy uchwały właścicieli lokali [color=#f00]zawieszeni w czynnościach lub odwołani.[/color][/b]
    

    Czy uważasz, że w Zarządzie WM zasiadają inne osoby, niż w Radach Nadzorczych SM?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Boki zrywać, Zarząd WM od rozstrzygania sporów prawnych, pomiędzy właścicielem a Zarządem... !? :bigsmile: Mnie nie chodzi o ciało pod tytułem Rada Nadzorcza, tylko o takie ciało jak Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] elan124:[/cite]Boki zrywać, Zarząd WM od rozstrzygania sporów prawnych, pomiędzy właścicielem a Zarządem... !? :bigsmile:
    Mnie nie chodzi o ciało pod tytułem Rada Nadzorcza, tylko o takie ciało jak Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych...

    Taką masz wiarę Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych haha.gif nie tylko boki zrywać, ale i ... ale (o tym sza Admin czuwa) haha.gifhaha.gifhaha.gif

    A co one mogą jak SM nie jest w nich zarejestrowana ....Widzę, że mam do czynienie długoletnim działaczem Spółdzielczości mieszkaniowej ...
    dla którego to tylko jeden jedyny model zarządzania nieruchomościami , który się sprawdza w Polsce ...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Widzę, że mam do czynienie długoletnim działaczem Spółdzielczości mieszkaniowej...
    Widzę, że niedowidzisz... :jumping: :cheer: :tooth: :clap:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: Widzę, że mam do czynienie długoletnim działaczem Spółdzielczości mieszkaniowej...
    Widzę, że niedowidzisz... :jumping: :cheer: :tooth: :clap:
    Widzę nawet, że na tej drodze aktywisty spółdzielczego zjadłeś nawet zęby
    a co do k^laki ....zawsze się znajdzie ...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: zjadłeś nawet zęby
    Czuję przez skórę, że ty zaczynałeś swoją działalność wielomieszkaniową od działania w spółdzielczości. Byłeś działaczem młodzieżowym w tym bu....u ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: zjadłeś nawet zęby
    Czuję przez skórę,
    że ty zaczynałeś swoją działalność wielomieszkaniową od działania w spółdzielczości.
    Byłeś działaczem młodzieżowym w tym bu....u ?
    Pudło ...proszę o następny strzał ....
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: proszę o następny strzał...
    Ręka mi się trzęsie, chyba chybię... Wytrąciłeś mnie z równowagi :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: proszę o następny strzał...
    Ręka mi się trzęsie, chyba chybię... Wytrąciłeś mnie z równowagi :wink:
    tylko nie kichnij ...bo znowu będzie pudło ...diabelek.gif
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dlaczego jesteś niekoleżeński. Daj się trafić... :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]Dlaczego jesteś niekoleżeński.
    Daj się trafić... :wink:
    a co koleżeńskość ma tu do roboty ... cz
    y ty dałbyś się odstrzelić jak jeleń ?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: czy ty dałbyś się odstrzelić jak jeleń ?
    Jak jeleń z pewnością nie. Wydaje mi się, że przed zbliżającymi Świętami Wielkanocnymi powinnśmy dążyć do stworzenia na łamach Forum atmosfery przyjaźni, koleżeńskości, miłości bliźniego i wzajemnego pojednania. Rezygnuję z oddania strzału...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bóg zapłać dobry człowieku (?)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.