liczniki prądu

malgicmalgic Użytkownik
Witam,
potrzebuję rady "fachowca od prądu". Do naszego licznika głównego prądu podłączone są dwa urządzenia nienależące do wspólnoty posiadające odrębne pod-liczniki. moja wspólnota rozlicza prąd zużyty przez te urządzenia z jego właścicielem który jednocześnie wchodzi w skład wspólnoty (jest właścicielem mieszkań). Ten sposób postępowania sprawia że wspólnota traci. Obciążam X za prąd, jego wpłata jest przychodem który w ostatecznym rozrachunku jest rozliczany wg udziałów i część środków niejako do X wraca. W związku z tym, zastanawiam się czy jest jakaś podstawa prawna, na którą mogłabym się powołać i zażądać od X aby się "odczepił" od licznika wspólnoty i sam sobie za prąd płacił. Jeżeli ktoś z Was wie coś na ten temat to proszę o wskazówki. Zwłaszcza na czyj koszt to ewentualne "odczepienie" by się odbyło.
Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Malgic: moja wspólnota rozlicza prąd zużyty przez te urządzenia z jego właścicielem, który jednocześnie wchodzi w skład wspólnoty (jest właścicielem mieszkań)
    A nie może ten właściciel podłączyć dwa urządzenia do swojego licznika i na własny koszt ? Inna sprawa, co to za urządzenia i gdzie są zlokalizowane ?
  • Opcje
    malgicmalgic Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co się tyczy urządzeń: to jest to oczyszczalnia ścieków i deszczowania. Zlokalizowane są na terenie naszej nieruchomości wspólnej. Właśnie chcielibyśmy żeby sobie X podłączył to do swojego licznika tylko zanim do niego napiszę to chciałabym mieć pewność że mogę tego żądać i X nie odpowie mi że pisać to ja mogę ale żądać od niego tego typu czynności to już nie.

    Fachowiec od prądu wie czy mogę się upominać o zmianę w podłączeniu licznika i chyba sam na jakiejś ustawie, rozporządzeniu czy czymkolwiek innym pracuje.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] malgic:[/cite]Do naszego licznika głównego prądu podłączone są dwa urządzenia nienależące do wspólnoty posiadające odrębne pod-liczniki.
    moja wspólnota rozlicza prąd zużyty przez te urządzenia z jego właścicielem który jednocześnie wchodzi w skład wspólnoty (jest właścicielem mieszkań).
    Ten sposób postępowania sprawia że wspólnota traci.
    Obciążam X za prąd, jego wpłata jest przychodem który w ostatecznym rozrachunku jest rozliczany wg udziałów i część środków niejako do X wraca.
    to nie jest przychód , obciążenie jest rekompensatą dla wspólnoty w związku z zakupem EE do nieruchomości.
    Pomniejsza wasze koszty za EE.
    część środków niejako do X wraca.
    ????????

    W związku z tym, zastanawiam się czy jest jakaś podstawa prawna, na którą mogłabym się powołać i zażądać od X aby się "odczepił" od licznika wspólnoty i sam sobie za prąd płacił.
    Jeżeli ktoś z Was wie coś na ten temat to proszę o wskazówki.
    Zwłaszcza na czyj koszt to ewentualne "odczepienie" by się odbyło.
    wypowiedz mu takie rozliczanie i zobowiąż jego do wykonanie własnego przyłącza EE lub porozmawiaj z ZE niech jego liczniki oni rozliczają jako pod-liczniki
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.