Jaką dokumentację powinien przekazać deweloper wspólnocie mieszkaniowej?

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
Witam,<br />mam podobną sytuację ale ze wspólnota. Zakupiłam miejsce garażowe w garażu wielostanowiskowym, z którego fizycznie na razie korzystam tylko ja (współwłaścicieli jest 3 w tym Deweloper). Zarząd twierdzi, że nie posiada dokumentacji związanej z zakupem bramy garażowej i sterownika do niej i że nie jest jego obowiązkiem posiadanie jej. Ponadto twierdzi, że wszelkich napraw, serwisów mam dokonywać sobie we własnym zakresie. Tylko wg. mnie jest to nie wywiązywanie się Zarządu z jego podstawowych obowiązków czyli naruszenie art. 21 i 29 uwl

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Witam,<br />mam podobną sytuację ale ze wspólnota. Zakupiłam miejsce garażowe w garażu wielostanowiskowym, z którego fizycznie na razie korzystam tylko ja (współwłaścicieli jest 3 w tym Deweloper).

    Zarząd twierdzi, że nie posiada dokumentacji związanej z zakupem bramy garażowej i sterownika do niej i że nie jest jego obowiązkiem posiadanie jej.

    Ponadto twierdzi, że wszelkich napraw, serwisów mam dokonywać sobie we własnym zakresie.
    Tylko wg. mnie jest to nie wywiązywanie się Zarządu z jego podstawowych obowiązków czyli naruszenie art. 21 i 29 uwl
    Posiadanie DTR (dokumentacji techniczno - ruchowej) urządzeń zainstalowanych w częściach wspólnych jest jednym ze składników dokumentacji technicznej nieruchomości jaką powinna posiadać Wspólnota np książek dźwigów , DTR bram wjazdowych, urządzeń monitorujących w tym instrukcji obsługi urządzeń w które jest wyposażona NW
    Art.29 . 1b. Zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, jest obowiązany sporządzić protokół przejęcia
    nieruchomości i jej [b]dokumentacji technicznej[/b] (budowlanej, powykonawczej i książki obiektu budowlanego) w imieniu wspólnoty mieszkaniowej, przechowywać
    dokumentację techniczną budynku oraz prowadzić i aktualizować spis właścicieli lokali i przypadających im udziałów w nieruchomości wspólnej.
    
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.