Prośba o pomoc w sporządzeniu pisma - likwidacja pieyków gazowych, finansowanie inwestycji CWU.

jarek-grjarek-gr Użytkownik
Witam wszystkich.
Moja prośba dotyczy pomocy w skonstruowaniu pisma, w którym domagać się będę odpowiedzi na pytania których nie uzyskałem na zebraniu wspólnoty (duża wspólnota). Sprawa dotyczy doposażenia budynku w centralną ciepłą wodę – wałkowana już wielokrotnie. Na zebraniu chciałem uzyskać odpowiedzi na dwa pytania:
1. O podstawę prawną (ustawa lub inny akt prawny na której bazuje zarząd) która rzekomo zmusza mnie do likwidacji piecyka gazowego - spełniającego wraz ze stosowną instalacją wymogi odpowiednich norm, która to instalacja i piecyk są moją własnością i znajdują się w moim własnym mieszkaniu.
2. O źródle finansowania poszczególnych przyłączy od nowo powstałego pionu ciepłej wody do poszczególnych lokali własnościowych które to „gałązki” nie są przecież częścią wspólną, oraz finansowaniu prac remontowych z tym związanych - wykonywanych w tychże prywatnych lokalach. Pozyskanie środków na te czynności budzi podejrzenie, że członkowie wspólnoty głosujący za takim rozwiązaniem chcą podwyższyć standard swojego lokalu instalując ciepłą wodę kosztem środków będących dobrem całej wspólnoty – również tych członków którzy zajęli stanowisko przeciwne wprowadzaniu tej inwestycji (mowa o funduszu remontowym). A zatem istnieje podejrzenie o popełnieniu przestępstwa.
Niestety, moje pytania pomimo wielokrotnego ponawiania zostały zagadane i rozmydlone, dlatego chcę wystosować odpowiednie pismo do zarządu by ten odpowiedział mi pisemnie na moje pytania. Pismo to miało by także uświadomić zarządowi, że nie jestem zainteresowany propozycją korzystania z usług podgrzewania wody przez lokalnego monopolistę w tej dziedzinie jakim jest MPEC, oraz mój zdecydowany sprzeciw wobec chęci przeprowadzania zmian w mojej instalacji. Bardzo proszę o propozycje ramowe konstrukcji takiego pisma, jak mam motywować, na jakich aktach prawnych się oprzeć by zarządca mnie nie zbagatelizował jak to już uczynił poprzez brak odpowiedzi na mój wniosek o nie uwzględnianiu mnie w tym projekcie dostarczony za potwierdzeniem blisko rok temu.
Myślę, że taki wątek może również być źródłem nieocenionej pomocy dla innych forumowiczów których nurtują podobne pytania, jeśli oczywiście doczeka się kompetentnej odpowiedzi.
Pozdrawiam

Komentarze

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.