pożytki we wspólnocie

andziaandzia Użytkownik
edytowano marca 2013 w Wolne tematy
Mam pytanko,
w mojej wspólnocie /13 lokali/, znajduje się lokal użytkowy. Właściciele mają ponad 50% udziałów. Właścicielem lokalu użytkowego jest Gmina, i to ona bierze pieniądze za wynajem tego lokalu. Czy nam w większości
właścicielom nie przysługują się pożytki z tego lokalu?

Komentarze

  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oczywiście, że właścicielom nie należą się pożytki od innego właściciela z jego lokalu.
    Gmina jest takim samym właścicielem jak każdy z was.
    To co robi w swoim lokalu to jej sprawa - wspólnocie nic do tego, nawet jakby złoto produkowała w nim.
    Wspólnota może interesować się tylko NW i ewentualnymi pożytkami z NW a nie lokalami właścicieli.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] andzia:[/cite]Mam pytanko,
    w mojej wspólnocie /13 lokali/, znajduje się lokal użytkowy. Właściciele mają ponad 50% udziałów.
    Właścicielem lokalu użytkowego jest Gmina, i to ona bierze pieniądze za wynajem tego lokalu.

    Czy nam w większości właścicielom nie przysługują się pożytki z tego lokalu?
    Kasa za najem lokalu to nie pożytek .
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Andzia: Czy nam w większości właścicielom nie przysługują się pożytki z tego lokalu ?
    A jak twój sąsiad przez ścianę, będzie wynajmował mieszkanie jakiemuś studentowi, to też będziesz nalegała aby odpalał tobie jakąś małą sumkę ???
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.