Termin zebrania - Wielki Czwartek

dariodario Użytkownik
Witam,
Nasz Zarząd zwołał zebranie Wspólnoty Mieszkaniowej na Wielki Czwartek na godz. 18:30 czyli czas kiedy rozpoczynają się uroczystości triduum paschalnego i wielu członków naszej wspólnoty będzie brało udział w tych uroczystościach. Czy jest możliwość wpłynięcia na decyzję o terminie zebrania aby go przenieść na inny termin ? Byłoby nie w porządku gdyby zebranie odbyło się bez wielu wartościowych osób.

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy jest możliwość wpłynięcia na decyzję o terminie zebrania, aby go przenieść na inny termin ?
    Wszystko można, zależy od liczby właścicieli lokali i życzliwości ze strony Zarządu WM. Jak jest taka sytuacja można i zwołać to zebranie po Świętach. Musicie na tym zebraniu też uchwalić, ażeby terminy zebrań w przyszłości, nie pokrywały się ze Świętami kościelnymi.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] dario:[/cite] Czy jest możliwość wpłynięcia na decyzję o terminie zebrania aby go przenieść na inny termin ? Byłoby nie w porządku gdyby zebranie odbyło się bez wielu wartościowych osób.
    Oczywiście tylko trzeba taki wniosek o inny termin złożyć do zarzadu .

    Wniosek winien być podpisany 1/10 właścicieli liczoną udziałami ...
    pierwsza dekada Kwietnia 2013 to tez dobry termin zebrania ...

    A co Zarząd robił przez te ostanie dwa miesiące, że akurat Wielki czwartek wybrał na termin zebrania?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: A co Zarząd robił przez te ostanie dwa miesiące, że akurat Wielki czwartek wybrał na termin zebrania?
    Zarząd wybrał termin zebrania na chybił trafił... :wink:
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    trzeba taki wniosek o inny termin złożyć do zarzadu .
    Wniosek winien być podpisany 1/10 właścicieli liczoną udziałami ...
    To jest informacja nieścisła. To jest zebranie roczne a więc
    "...Art. 30.
    1a. W wypadku gdy zarząd...nie zwoła zebrania ogółu właścicieli lokali w terminie, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, zebranie coroczne może zwołać każdy z właścicieli
    ..."
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] biedron_ka:[/cite]
    trzeba taki wniosek o inny termin złożyć do zarzadu .
    Wniosek winien być podpisany 1/10 właścicieli liczoną udziałami ...
    To jest informacja nieścisła. To jest zebranie roczne a więc
    "...Art. 30.
    1a. W wypadku gdy zarząd...nie zwoła zebrania ogółu właścicieli lokali w terminie, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, zebranie coroczne może zwołać każdy z właścicieli
    ..."
    znowu mącisz , chłopie opamiętaj się ....
    zarząd nie ma zamiaru nie zwoływać zebrania sprawozdawczego , jest wprost przeciwnie ...

    Chodzi tylko o przesuniecie terminu zebrania, a nie pierwotnego odbycia ...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Biedron_ka: Pomijam fakt, do czego się nadaje zarząd zwołujący zebranie w taki dzień
    Bez przesady, każdy się może pomylić.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    Nie każdy w tym kraju chodzi do kościoła na triduum paschalne,
    nie każdy jest chrześcijaninem.

    Czajniczku już mam dość tej dominacji mniejszości , ....

    Naprawdę odechciewa się żyć w takim kraju ... czas na banicje wskazaną przez mniejszości
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: czas na banicje wskazaną przez mniejszości
    Dużo ich jest... ?
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Niestety , muszę głowę posypac popiołem. Moje zebranie również jest w czwartek. Lepiej przenieść na piątek? Każdy dzień w marcu jest jakimś świętem. Mniej hipokryzji.
  • Opcje
    dariodario Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję za odpowiedzi. Rzeczywiście zarząd późno się obudził i zwołali zebranie na ostatnią chwilę. Ja byłem w delegacji i odebrałem informację w niedzielę. Roznoszona była prawdopodobnie w czwartek 21.03
    W każdym bądź razie udało mi się zebrać 10 % głosów mieszkańców i zarząd pozytywnie ustosunkował się do terminu "po świętach".
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę Wesołych Świąt.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z dużej chmury mały deszcz. Wesołych Świąt dla Ciebie Dario też...
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Forum ma Ci doradzać, albo decydować? A kogo to obchodzi, kiedy Ty masz zebranie?
    Rzeczywiście g.... to powinno kogoś obchodzić.No, chyba ,że chodzi o zebranie u dario, wówczas aktywują się zarządcy z wyrazami oburzenia
    A co Zarząd robił przez te ostanie dwa miesiące, że akurat Wielki czwartek wybrał na termin zebrania?
    Zarząd wybrał termin zebrania na chybił trafił...
    Musicie na tym zebraniu też uchwalić, ażeby terminy zebrań w przyszłości, nie pokrywały się ze Świętami kościelnymi
    To można będzie uzgodnić z władzami kościoła katolickiego, prawosławnego, muzułmańskiego, żydowskiego, bramaizmu, Buddy, sintoizmu , Jehowy i Kościoła Dnia Siódmego (pominiętych z góry przepraszam).:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] KubaP:[/cite]
    Wniosek winien być podpisany 1/10 właścicieli liczoną udziałami ...
    pierwsza dekada Kwietnia 2013 to tez dobry termin zebrania ...
    [cite] dario:[/cite]W każdym bądź razie udało mi się zebrać 10 % głosów mieszkańców i zarząd pozytywnie ustosunkował się do terminu "po świętach".
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę Wesołych Świąt.
    Dobra nasza ...
    Wesołego Alleluja !!!images?q=tbn:ANd9GcQiwSHhDhba5rkETVWGLuS10pBhltusNp-7uK_ntrz7a8KLnuWh

    Nowy doklejony: 26.03.13 13:45
    [cite] Praktyk-realista:[/cite]To można będzie uzgodnić z władzami kościoła katolickiego, prawosławnego, muzułmańskiego, żydowskiego, bramaizmu, Buddy, sintoizmu , Jehowy i Kościoła Dnia Siódmego (pominiętych z góry przepraszam).:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    zaczyni od ... najpierw od siebie .... k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,03_Mf_orig.gif


    i uzgodnij termin z własnym sumieniem ...
    a potem wal do wyższych instancji duchownych 81102674_preview_s2__hB_orig.gif
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] dario:[/cite]Witam,
    Nasz Zarząd zwołał zebranie Wspólnoty Mieszkaniowej na Wielki Czwartek na godz. 18:30 czyli czas kiedy rozpoczynają się uroczystości triduum paschalnego i wielu członków naszej wspólnoty będzie brało udział w tych uroczystościach. Czy jest możliwość wpłynięcia na decyzję o terminie zebrania aby go przenieść na inny termin ? Byłoby nie w porządku gdyby zebranie odbyło się bez wielu wartościowych osób.


    Moim zdaniem to narusza zasady współżycia społecznego, każdy może złożyć wniosek o przełożenie, albo potem 1/10 o zwołanie nowego zebrania (gdyby zarząd nie przełożył).
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano marca 2013
    Moim zdaniem to narusza zasady współżycia społecznego, każdy może złożyć wniosek o przełożenie, albo potem 1/10 o zwołanie nowego zebrania (gdyby zarząd nie przełożył).
    Jasne ...
    O jakich to zasadach współżycia społecznego mówisz ?
    W każdym bądź razie udało mi się zebrać 10 % głosów mieszkańców i zarząd pozytywnie ustosunkował się do terminu "po świętach".
    Przecież przełożył.Bo to wartościowi ludzie :)

    Ps.
    A to,że uchwały podejmowane są 51,01% , a pozostałe 49,09% nie ma nic do powiedzenia,Twoim zdaniem, narusza zasady współżycia społecznego, czy nie narusza ?
    Komentarz edytowany iga
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] Zarządca:[/cite]Moim zdaniem to narusza zasady współżycia społecznego,
    każdy może złożyć wniosek o przełożenie,
    albo potem 1/10 o zwołanie nowego zebrania (gdyby zarząd nie przełożył).
    Nie każdy właściciel lecz grupa 1/10 , bo jakby tak było to każde zebranie by się nie odbyło ,

    Takie herezje wypływają z klawiatury prawnika , to wstyd.

    Jasne :wink:;) Przecież przełożył.
    ... na wniosek 1/10 właścicieli lokali liczonej udziałami
    [cite] dario:[/cite]W każdym bądź razie udało mi się zebrać 10 % głosów mieszkańców [właścicieli lokali] i zarząd pozytywnie ustosunkował się do terminu "po świętach".
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A podobno nie żyjemy w kraju wyznaniowym? Obłuda i hipokryzja.
    Musicie na tym zebraniu też uchwalić, ażeby terminy zebrań w przyszłości, nie pokrywały się ze Świętami kościelnymi
    Mam jutro zebranie , do chwili obecnej nie doszedł do mnie żaden wniosek o przełożenie. I nie ważne czy byłby to jeden głos czy kilkadziesiąt, wszystko zależy od decyzji zarządu, i to jest jego prawo a nie obowiązek. Dywagacje typu
    Jedynie logiczny wydaje się wniosek 1/10 właścicielki lokali, im więcej właścicieli lokali się podpisze pod takim wnioskiem tym lepiej , ... w sądzie bedzie jak znalazł ...tak uważam
    świadczą o nieznajomości ustawy i życia wspólnotowego. To są bajki z mchu i paproci.
    Grupa właścicieli 1/10 może sobie do końca roku zwoływać co tydzień zebrania, bo tak mówi ustawa, A jak zarząd nie wykona tego wniosku to co? Sąd? Sąd zmusi WM do zebrania? na tym forum się nie dyskutuje, tu się rzuca inwektywami, aby moje było na wierzchu.
    Takie herezje wypływają z klawiatury prawnika , to wstyd.
    Anonimowość oznacza bezkarność.:shamed:
  • Opcje
    MichałMichał Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Praktyk-realista napisał:
    A podobno nie żyjemy w kraju wyznaniowym? Obłuda i hipokryzja.
    

    Odpowiem Ci - nie żyjemy w kraju wyznaniowym. Jeżeli w tym przypadku występuje obłuda i hipokryzja to występuje po stronie zwołującego zebranie.
    Decyzja o zwołaniu zebrania w tym terminie, kiedy duża część właścicieli jest zajęta przygotowaniami do Świąt lub uczestniczy w nabożeństwach w kościele może wynikać np:
    1. Że Zarząd najzwyczajniej w świecie nie spojrzał do kalendarza - wtedy krótka rozmowa spowoduje przesuniecie zebrania.
    2. Zarząd wie, że przyjdzie mało osób i o to mu chodzi.
    3. Zarząd specjalnie wybrał taki termin, bo osobie która wybierała termin po prostu brak kultury.
    4. Osoba zwołująca zebranie pochodzi z innego kraju i nie zna zwyczajów panujących w naszym kraju.

    Ja stawiam na punkt numer 1 :)

    Wesołych Świąt życzę.
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Michał - od siedmiu lat zwołuję zebranie w ostatnim tygodniu marca. I tak nie przyszło nigdy więcej osób niż 20%.Zazwyczaj był to ostatni piątek miesiąca. W tym roku jest czwartek, bo zajęte były pomieszczenia w szkole właśnie na zebrania WM. I tak oprócz mojej WM odbędą się jeszcze trzy lub cztery inne. W tym roku jest Wielki Tydzień, każdy dzień jest dla niektórych szczególny, ale to nie jest święto państwowe ale kościelne. Jeżeli dla kogoś 1-2 godzinne zebranie w sprawie jego wspołwłasności,raz w roku jest mniej ważne niż gotowanie barszczu i malowanie jajek, to nie ma o czym gadać. Oczywiście nic by się nie stało gdyby zebranie odbyło się po świętach, ale oskarżenie Zarządu są co najmniej nie na miejscu.
  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano marca 2013
    Ja tak tylko z ciekawości zapytam.
    Dlaczego zebrania (w większości WM) nie są zwoływane na początku stycznia ?
    Zwoływanie zebrań dopiero na koniec marca to jakaś moda ? Jakiś cel ? jakiś powód ?
    Przecież początek stycznia,to odpowiedni moment,żeby podjąć nowe decyzje na nowy rok.
    Właściciele rozliczeni,sprawozdanie zrobione,więc na co czekać aż do marca ?
  • Opcje
    geffen94geffen94 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządca ma obowiązek zwołać zebranie do końca pierwszego kwartału. Z uwagi na to, że na ogół zarządcy "opiekują" się kilkoma wspólnotami, zapewne terminy zebrań w poszczególnych wspólnotach ustawiają według swojej hierarchii ważności, plus czas w jakim są w stanie się do spotkań przygotować.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dlaczego zebrania (w większości WM) nie są zwoływane na początku stycznia ?
    Też się dziwiłam i u nas zmieniliśmy, bo ze szczerej rozmowy z administratorką wynikło, że to tylko kwestia szybkiej mobilizacji poświąteczno-noworocznej. Przedtem bardziej leniwie było :smile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] Praktyk-realista:[/cite]Michał - od siedmiu lat zwołuję zebranie w ostatnim tygodniu marca.
    I tak nie przyszło nigdy więcej osób niż 20%.
    Zazwyczaj był to ostatni piątek miesiąca. W tym roku jest czwartek, bo zajęte były pomieszczenia w szkole właśnie na zebrania WM.
    .
    smilli.gif

    czyli każde zebranie robią, aby odfajkować ... mizerota i sarkazm z tych poczynań płynie ...
    Ale każdy zasługuje na taki skład zarządu jaki sobie wybrał...

    Ale tacy członkowie też są ... dobrze ci z tym , że nie próbujesz zmienić przyzwyczajeń i podnieść jakość świadczonych przez Zarząd usług dla właścicieli lokali ...

    U mnie też przychodzi też 20 % ale ... przynosić drugie tyle pełnomocnictw albo i więcej ... zebrania nie odbywają się w okresie ferii, we wtorki , środy ( bo liga mistrzów) i piątki ( bo ludziska wyjeżdżają na weekend) , ale w poniedziałki na przełomie lutego / marca ... przez sobotę i niedziele poprzedzającą zebranie wywieszane są ogłoszenia na drzwiach wejściowych do budynków....

    [cite] geffen94:[/cite]Zarządca ma obowiązek zwołać zebranie do końca pierwszego kwartału.
    Zarządca, który wykonuje swe czynności na podstawie art. 18.1 UoWL , w każdym innym przypadku zebrania zwołuje Zarząd WM. ( z krwi i kości wywodzący się z właścicieli lokali) więc termin zebrania powinien być tak dobrany, aby jak najwięcej właścicieli lokai było na nim reprezentowanych ...
    [cite] geffen94:[/cite]Z uwagi na to, że na ogół zarządcy "opiekują" się kilkoma wspólnotami,
    zapewne terminy zebrań w poszczególnych wspólnotach ustawiają według swojej hierarchii ważności,
    plus czas w jakim są w stanie się do spotkań przygotować.
    jak tak jest to jest to patologia , ale od czego są negocjacje ...
    [cite] iga:[/cite]Przecież początek stycznia,to odpowiedni moment,żeby podjąć nowe decyzje na nowy rok.
    [cite] koziorozka:[/cite]
    Dlaczego zebrania (w większości WM) nie są zwoływane na początku stycznia ?
    Też się dziwiłam i u nas zmieniliśmy, bo ze szczerej rozmowy z administratorką wynikło,
    że to tylko kwestia szybkiej mobilizacji poświąteczno-noworocznej.
    Przedtem bardziej leniwie było :smile:
    Przed 20 stycznia praktycznie nie ma szans na zwołanie zebrania (faktury spływają do 20 stycznia) choć są tacy co się chwalą, że zebrania sprayowcze odbywają w grudniu na św Szczepana ... dla mnie to parodia ...
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U mnie też przychodzi też 20 % ale ... przynosić drugie tyle pełnomocnictw albo i więcej ... zebrania nie odbywają się w okresie ferii, we wtorki , środy ( bo liga mistrzów) i piątki ( bo ludziska wyjeżdżają na weekend) , ale w poniedziałki na przełomie lutego / marca ... przez sobotę i niedziele poprzedzającą zebranie wywieszane są ogłoszenia na drzwiach wejściowych do budynków....
    A nie lepiej napisać w zawiadomnieniu ,że uczestnicy dostaną przy wejściu flaszkę? Frekwencja murowana.
    Ale każdy zasługuje na taki skład zarządu jaki sobie wybrał...
    Kiedyś , jak będziesz właścicielem we WM, a nie jego administratorem, to wiele spraw zrozumiesz na nowo. Na razie to tylko leczysz kompleksy na tym forum.:bigsmile:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Przed 20 stycznia praktycznie nie ma szans na zwołanie zebrania
    Do końca lutego każdego roku powinno odbyć się roczne zebranie ogółu właścicieli lokali, w każdej WM.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kiedyś , jak będziesz właścicielem we WM, a nie jego administratorem, to wiele spraw zrozumiesz na nowo.
    Na razie to tylko leczysz kompleksy na tym forum
    . Powiedział co wiedział, ale co się nie zrobi dla popularności , kla^ka czeka ... przecież nim jestem , właścicielem lokali we wspólnocie ...
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: Przed 20 stycznia praktycznie nie ma szans na zwołanie zebrania
    Do końca lutego każdego roku powinno odbyć się roczne zebranie ogółu właścicieli lokali, w każdej WM.

    A ja myślałem, że pierwszy kwartał kończy się wraz z końcem marca.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] EDDIE:[/cite]A ja myślałem, że pierwszy kwartał kończy się wraz z końcem marca.
    Dobrze myślałeś. "Powinno się odbyć" wg mnie zostało tu użyte nie w znaczeniu "ma się odbyć zgodnie z uowl", ale w znaczeniu potocznym: "najlepiej, żeby się odbyło..."
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik, ty mi tu nie kręć powinnościami.

    W języku prawnym słowo "powinno" oznacza obowiązek, a nie możliwość i Ty dobrze o tym wiesz:tongue:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    Ja niczym nie kręcę. Ja napisałem, jak ja rozumiem wspomnianą wypowiedź. My tu nie jesteśmy w sądzie, ani w prokuraturze, więc nie używamy języka prawnego. Jesteśmy na forum internetowym i używamy języka normalnego, polskiego.

    Nie od dzisiaj wiadomo, że nieważne to, co mówisz, ale, jak Cię rozumieją. Ja zrozumiałem po swojemu, Ty po swojemu. W efekcie ja nie muszę informować, co dotychczas myślałem o dacie zakończeniu kwartału, a Ty - tak.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie sądziłem, że dalej będziesz drążył temat interpretacji słowa "powinno" i zakończenia kwartału.
    Zauważ jednak, że pomimo, iż jesteśmy na forum internetowym i używamy języka polskiego, to temat znajduje się w dziale PRAWO i obowiązuje nas rozumienie języka polskiego w kontekście prawnym, nie potocznym, czy uproszczonym.
    Problemy tutaj zawarte mają charakter prawny.
    Jeśli Kuba w trzecim poście tego wątku napisał:
    Wniosek winien być podpisany 1/10 właścicieli liczoną udziałami

    To czy zrozumiałeś to "najlepiej by był podpisany przez 1/10", czy "musi być podpisany przez co najmniej 1/10"?

    Pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EDDIE:[/cite]Nie sądziłem, że dalej będziesz drążył temat interpretacji słowa "powinno" i zakończenia kwartału.
    Zabawne, bo ja to samo pomyślałem o Tobie, tylko trochę wcześniej. To nie jest tak, że to Ty musisz mieć ostatnie słowo.
    [cite] EDDIE:[/cite]Zauważ jednak, że pomimo, iż jesteśmy na forum internetowym i używamy języka polskiego, to temat znajduje się w dziale PRAWO i obowiązuje nas rozumienie języka polskiego w kontekście prawnym, nie potocznym, czy uproszczonym.
    Nic nas nie obowiązuje, ponieważ to jest forum internetowe i jeśli ktoś się wypowiada, to z własnej i nieprzymuszonej woli. Zaczynam się obawiać, czy przypadkiem nie tracisz dystansu. Uwierz mi na słowo - nie jesteśmy w sądzie.
    [cite] EDDIE:[/cite]Jeśli Kuba w trzecim poście tego wątku napisał: "Wniosek winien być podpisany 1/10 właścicieli liczoną udziałami" To czy zrozumiałeś to "najlepiej by był podpisany przez 1/10", czy "musi być podpisany przez co najmniej 1/10"?
    Akurat nie wnikałem w tę treść.
    [cite] EDDIE:[/cite]Pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać.
    Na szczęście to ja decyduję, na co będę odpowiadał, a na co nie. A że nie muszę - to oczywiste. Kolego, ja nic nie muszę.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik, bardzo Ciebie szanuję, twoją wiedzę i poziom wypowiedzi na tym forum.
    Nie wiem tylko dlaczego sugerujesz, że ja chcę decydować o twojej odpowiedzi lub że coś musisz albo nie. W tym momencie to Ty zbyt dosłownie rozumiesz i interpretujesz moje słowa.

    Byś miał ostatnie słowo, zobowiązuję się nie odpisywać na twój następny post.

    Z mojej strony EOT voila.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EDDIE: W języku prawnym słowo "powinno" oznacza obowiązek
    Przepraszam, ale ja się nie posługiwałem językiem prawnym a wręcz odwrotnie... Z mojej strony też voilà :wink:
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To jeszcze bądźcie tak dobrzy i przetłumaczcie co oznaczają te słowa i z jakiego języka pochodzą (prawniczego czy forumowego czy innego):
    - voila
    - voilà
    :bigsmile: :confused:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czasem coś mi się tak wtrąci spoza języka prawnego, no cóż, c'est la vie...:wink:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No cóż, tout est bien qui finit bien... :wink:
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...acha...
    :eek:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    Czasem coś mi się tak wtrąci... :tooth:
  • Opcje
    autograf78autograf78 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    najlepiej termin zebrania uzgodnic z jakimś kardynalem katolickim.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] autograf78:[/cite]najlepiej termin zebrania uzgodnic z jakimś kardynalem katolickim.
    a może z kacykiem, rabinem, popem, Tuskiem, Kaczyńskim, Palikotem ... wszak żyjemy w gromadzie wielozadaniowym

    81102674_preview_s2__hB_orig.gif390.gif81102674_preview_s2__hB_orig.gif390.gif81102674_preview_s2__hB_orig.gif

    durnota w wielkim formacie ...
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mili Państwo,

    ogłaszam wszem i wobec, że triduum paschalne się skończyło. Ustały przyczyny, dla których rozpoczęła się ta dyskusja. Proponuję wrócić do niej w marcu 2014 roku. Aczkolwiek, początek następnego triduum paschalnego wypada w dniu 17 kwietnia 2014 roku, więc w świetle wymagań uowl nie ma ryzyka kolizji terminów.

    Ten problem wróci dopiero mniej więcej za trzy lata, a dokładnie 24 marca 2016 roku. Rekomendowałbym użytkownikowi Dario i innym wartościowym osobom, żeby z odpowiednim wyprzedzeniem poinformowały swoje zarządy o tym fakcie.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A najlepiej by było (dla wspólnot), gdyby przesunąć Święta Wielkanocne na maj lub czerwiec:bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite]czajnik5; [/cite]Ten problem wróci dopiero mniej więcej za trzy lata,
    Problem świąt to pikuś ... dwa tygodnie wypadają przez ferie zimowe w szkołach !!!! w lutym każdego roku...
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EDDIE: gdyby przesunąć Święta Wielkanocne na maj lub czerwiec
    Pełnia - tak daleko - nie pójdzie na takie "układy"... :bigsmile:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]Pełnia
    A tym bardziej na układy nie pójdzie przesilenie wiosenne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.