Za odcięcie wody zapłacisz dłużnikowi odszkodowanie

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
Witam to co zrobic z takim lokatorem ktory od kilkunastu lat zalega ze wszystkimi opłatami dla wspolnoty tzn woda ,scieki pradwsumie za nic nie placi .Lokatorzy oszczedzajz wode aten co nie placi zuzywa do woli jeszcze jest arogancki niech placa zamnie mnie nic nie zrobia, pyt.Czy takiemu lokatorowi mozna utrudnicpobieranie tej wody .tzn.zamknac mu wode w mieszkaniu niech wode nosi sobie w wiadrach z piwnicy tego bloku gdzie jestesmy mu to udostepnic

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Owszem, możecie to zrobić, ale czym prędzej zajmijcie się windykacją.
    Wezwanie do zapłaty, doliczanie odsetek ustawowych (teraz 13%) za eksploatację i pozew do sądu.
    Jak sąsiad zrozumie, że za komornika też zapłaci, to może się opamięta
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A jak jest z ciepłą wodą? Słyszałem że spółdzielnia może ją odciąć, tak też jest napisane tutaj http://www.eporady24.pl/odcinanie_wody_przez_spoldzielnie,pytania,18,122,9023.html ale nie jestem pewien.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    [cite]gość Wioletta: [/cite]lokatorem ktory od kilkunastu lat zalega ze wszystkimi opłatami dla wspolnoty tzn woda ,scieki
    [cite] koziorozka:[/cite]Owszem, możecie to zrobić, ale czym prędzej zajmijcie się windykacją.
    Wezwanie do zapłaty, doliczanie odsetek ustawowych (teraz 13%) za eksploatację i pozew do sądu.
    woda, to nie eksploatacja, a utrzymanie lokalu
    i odsetek nie wolno naliczać jak wspólnota nie została nimi obciążona ...
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    pradwsumie za nic nie placi
    U mnie wpłaty najpierw księgujemy za media a niedobór powstaje na "eksploatacji". No, chyba, żeby przelew był dokładnie opisany, ale to się jeszcze nie zdarzyło
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    [cite] koziorozka:[/cite]
    pradwsumie za nic nie placi
    U mnie wpłaty najpierw księgujemy za media a niedobór powstaje na "eksploatacji". No, chyba, żeby przelew był dokładnie opisany, ale to się jeszcze nie zdarzyło
    [b]Pierwsze - to koszty zarządu nieruchomością wspólną, na które składają się głównie wydatki na remonty i bieżącą konserwację, opłaty za dostawę energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody w części dotyczącej nieruchomości wspólnej, opłaty za antenę zbiorczą i windę, ubezpieczenia, podatki i inne opłaty publicznoprawne o ile nie są pokrywane bezpośrednio przez właścicieli poszczególnych lokali, wydatki na utrzymanie porządku i czystości, wynagrodzenie członków zarządu lub zarządcy (art. 14 ustawy).[color=#f00] Na pokrycie powyższych kosztów właściciele lokali uiszczają zaliczki w formie bieżących opłat (art. 15 ustawy), których wysokość ustala w formie uchwały wspólnota (art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy).[b] Środki uiszczone na tej podstawie mogą być przeznaczone tylko na zarząd nieruchomością wspólną,[/color][/b] a gdy po ich rozliczeniu na koniec roku obrachunkowego okaże się, że wpłaty były wyższe niż wydatki, powstałą nadwyżkę, wspólnota może przeznaczyć na powiększenie funduszu remontowego lub inny cel związany z zarządem nieruchomością wspólną. [/b]
    
    A u mnie ( włściciel lokalu) utworzyliśmy konto bankowe ( dodatkowe) na media. I możesz sobie pogmyrać ( nie powiem czym ).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.