kto mi pomoże rozwiązać problem z opłatami za anteny internetowe ...?

napoleonnapoleon Użytkownik
Wtam serdecznie .
Od 4 miesięcy jestem zarządcą wspólnoty mieszkaniowej która właśnie się zawiązała . Problem polega na tym że na ów budynku od 4 lat działa firma internetowa która w dodatku nie chce płacić za dzierżawę pomieszczenia oraz za posiadane anteny radiowe na kominie po byłej kotłowni przynależnej do wspólnoty . Ponadto chcę podkreślić że anten jest 14 , a firma podpisała umowę tylko z jednym lokatorem o dzierżawę i najem . Co w takiej sytuacji robić ...?

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Wystarczy, że podpisała umowe przynajmniej z jednym lokatorem.


    "Poruszane kweste zostały unormowane w ustawie z dnia 16 czerwca 2010 roku (Dz. U. z 2010 r., nr 106, poz. 675) zwanej potocznie „megaustawą”, która reguluje m.in. prawa i obowiązki inwestorów, właścicieli, użytkowników wieczystych nieruchomości, osób, którym przysługuje spółdzielcze prawo do lokalu, zarządców nieruchomości oraz lokatorów, w szczególności w zakresie dostępu do nieruchomości, w celu zapewnienia warunków świadczenia usług telekomunikacyjnych.
    Co do zasady wspólnota mieszkaniowa może żądać wynagrodzenia za korzystanie z nieruchomości wspólnej, ponieważ zgodnie z art. 33 ust. 2 jest ono odpłatne, jednak w praktyce taka sytuacja ma miejsce wyjątkowo, gdyż roszczenie o zapłatę jest wykluczone, jeżeli linia lub urządzenia telekomunikacyjne służą zapewnianiu telekomunikacji jakiejkolwiek osobie, której przysługuje tytuł prawny do lokalu."

    http://www.zarzadca.pl/pytania-i-odpowiedzi/69-prawo/1677-wynagrodzenie-za-okablowanie-budynku
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    napoleonnapoleon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nawet jeśli komin i kotłownia o pow.200m2 są własnością wspólną ...? nie mówimy tu o jednym odbiorniku tylko o 14 nadajnikach o średnicy od 0,6m do 1,2m łącznie z telefonią komurkową . Zatem jeśli jeden lokator podpisuje niekorzystną umowę działając na szkodę wspólnoty w dodatku czerpiąc z tego zyski idzie zgodnie z literą prawa ...?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2013
    [cite] napoleon:[/cite]Od 4 miesięcy jestem zarządcą wspólnoty mieszkaniowej która właśnie się zawiązała .
    Problem polega na tym że na ów budynku od 4 lat działa firma internetowa która w dodatku nie chce płacić za dzierżawę pomieszczenia oraz za posiadane anteny radiowe na kominie po byłej kotłowni przynależnej do wspólnoty.
    Ponadto chcę podkreślić że anten jest 14 , a firma podpisała umowę tylko z jednym lokatorem o dzierżawę i najem.
    Co w takiej sytuacji robić ...?

    Z lokatorem? a co lokator ma do gadania we wspólnocie ... Ta część wspólna jest wykorzystywana nie tylko dla użytkowników lokali będących w zasobach wspólnoty ...

    Ja bym wezwała go do spisania umowy na dzierżawę części wspólnych i wystawił Rachunek za bezumowne korzystanie ... nadepnie windykował należności , niech Sąd rozstrzygnie , chyba ...
    że to pomieszczenie po kotłowni z kominem to odrębny wydzielony lokal ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.