OPŁATA ZA TABLICĘ INFORMACYJNA

atena1atena1 Użytkownik
edytowano kwietnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
WITAM SERDECZNIE, MAM PYTANIE

3 LATA TEMU ZA ZGODA Z JEDNEGO ZE WSPOLWLASCICIELI POWIESILAM TABLICE MOJEJ FIRMY NA BUDYNKU WSPOLNOTY MIESZKANIOWEJ, NADMIENIE ZE WSPOWLASCICIEL TO DALEKA RODZINA, PO 2 LATACH WUJEK ZMARŁ (JEDEN ZE WSPOLWLASCICIELI), TABLICA WISIALA NADAL, NIKT ZE WSPOLNOTY NIE REAGOWAŁ, NIE DZWONIL ABY JA SCIAGNAC LUB PODPISAC JAKAKOLWIEK UMOWE, TABLICE SCIAGNELAM KILKA TYGODNI TEMU I NAGLE WSPOLNOTA OBUDZILA SIE I STWIERDZILA ZE MUSZE IM ZAPLACIC ZA TE TRZY LATA. NIE MAM ZADNEJ UMOWY PODPISANEJ, CZY JEST TO ZGODNE Z PRAWEM, CO ROBIC, POMOZCIE, PROSZE

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak jest uchwała właścicieli lokali w tej sprawie to tak.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    Masz kłopot...
    Wspólnota chce kasę za bezumowne (bez umowy) korzystanie z nieruchomości.
    W najgorszym razie to będzie w wysokości opłat jaki wspólnota osiągnęłaby gdyby ten kawałek ściany wynajęła na warunkach rynkowych.
    Spróbuj się potargować, negocjować, rozłożyć na raty. Im też powinno być na rękę, żeby do sądu nie latać.
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    Jeśli nie ma uchwały to wystarczy, że po ściągnięciu reklamy naprawisz elewację w miejscach gdzie były dziury po jej montażu.
    Takie są uprawnienia współwłaścicieli, że nie musza płacić za szyld z informacją, że tu znajduje się dana firma.
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    NIE MAM ZADNEJ UMOWY PODPISANEJ, CZY JEST TO ZGODNE Z PRAWEM
    Tak.
    Spróbuj się potargować, negocjować, rozłożyć na raty. Im też powinno być na rękę, żeby do sądu nie latać.
    - co ma targować, co rozkładać na raty? To jest także jej współwłasność z której ma prawo korzystać tak jak z podwórka, klatki schodowej czy dachu.
    Takie są uprawnienia współwłaścicieli, że nie musza płacić za szyld z informacją, że tu znajduje się dana firma.
    Dokładnie - tym bardziej jeżeli zamontowanie tabliczki (reklamy) nie wykracza poza ramy art. 13 ust.1 UoWL czyli nie utrudnia innym współwaścicielom korzystania z elewacji.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja zrozumiałam, że Atena nie jest właścicielką, tylko skorzystała z uprzejmości krewnego = jednego z właścicieli
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sorry - tak też może być.
    Chociaż wtedy krewny jako właściciel w tej wspólnocie mogłby to wziąść na siebie.
    Ale umarł a tablica wisiała, i pewnie za ten okres się czepiają. Hm. Wtedy rzeczywiście trzeba negocjować.
  • Opcje
    atena1atena1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziekuje wszystkim za informacje. nurtuje mnie jedno pytanie, a mianowicie, DLACZEGO WSPOLNOTA NIE ODEZWALA SIE ZARAZ PO ZAWIESZENIU REKLAMY, TYLKO DOPIERO PO 3 LATACH? NA INNYM BUDYNKU, GDZIE MOJ WUJEK MIAL SKLEP TEZ OWA REKLAMA WISIALA, ALE TAM PO KILKU DNIACH ZADZWONILI ZE WSPOLNOTY I POWIEDZIELI, ZE ALBO SCIAGAMY REKLAME, ALBO ODPISUJEMY UMOWE NAJMU. Z TEGO CO MI WIADOMO WSPOLNOTA MA PROBLEM ZCIOCIA (ZONA ZMARLEGO WUJKA), KTORA JEST TERAZ WSPOLWLASCIECIELEM WSPOLNOTY.ALE MNIE TO JUZ CHYBA NIE POWINNO OBCHODZIC, JAK MYSLICIE?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gdyby było tak jak powinno być, to atena1 zwróciłaby się do wspólnoty i ta by się zgodziła lub nie.
    Gdyby wspólnota się zgodziła, to określiłaby na jakich warunkach może wisieć reklama.
    Gdyby te warunki były nie do przyjęcia przez atena1, to reklama by nie wisiała.
    Teraz wspólnota nie daje atena1 wyboru. Musi zapłacić.
    Ile ma zapłacić? Tego nie wiadomo! 10 zł/m2, 15 zł/m2 a może wspólnota sobie teraz uchwali 100 zł od m2?

    Ja też uważam, że należy się dogadać.
    atena1 powinna (tak jak napisała koziorozka) oszacować cenę 1 m2 na podobnym miejscu, pomnożyć przez powierzchnię reklamy, pomnożyć przez 36 miesięcy (lub mniej) i przez np. 80 %. Zaproponować kwotę kompromisową.

    Nie wiem jak duża była ta powierzchnia reklamy, ale szacuję, że łącznie za te 3 lata, to będzie kwota trzycyfrowa.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    JAK MYSLICIE?
    Bez zastanawiania się jestem pewna, że powinnaś wyłączyć wielkie litery, bo takie pisanie, jak twoje na tym forum jest niegrzeczne
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] atena1:[/cite]dziekuje wszystkim za informacje. nurtuje mnie jedno pytanie, a mianowicie,
    DLACZEGO WSPOLNOTA NIE ODEZWALA SIE ZARAZ PO ZAWIESZENIU REKLAMY, TYLKO DOPIERO PO 3 LATACH?
    po pierwsze: nie pisz dużymi literami, bo to oznacza, że na nas KRZYCZYSZ

    po drugie : Nie odpowiedziałeś czy jest uchwała wspólnoty w sprawie opłaty za elementy reklamowe wywieszane na częściach wspólnych.
    Dalsza konwersacje są od tego uzależnione ... one nadają ton prawny.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli wspólnota chce opłaty za wywieszenie tablicy, to może tego się domagać ale za okres wsteczny tylko od momentu, kiedy się o to upomni.
    Upominając się o opłatę, właściciel tablicy ma dwa wyjścia - albo podporządkować się i płacić, albo zdjąć tablicę.
    Domaganie się zapłaty za okres 3 lat wstecz, przy braku reakcji i braku informowaniu właściciela tablicy o konsekwencjach w tym okresie jest bezprawne.

    Zakładam, że nie ma uchwały WM w sprawie opłaty za elementy reklamowe wywieszane na częściach wspólnych.
  • Opcje
    atena1atena1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jestem poczatkujaca na tym forum i za duze liter przepraszam, a co do uchwały WM, to musze sie dowiedziec. naprawde jestem wszystkim wdzieczna na forum, dziekuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.