parkowania na trawie na własnej wpólnocie mieszkaniowej

żywiecżywiec Użytkownik
edytowano kwietnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam , przekopałem internet lecz nie znalazłem odp , są podobne ale jednak inne tematy .
mieszkam w bloku 12 lokali wspólnota mieszkaniowa , mieszkanie własnościowe wykupione , do budynku jest pewien obszar gruntowy , trawa , drzewka , niestety brak parkingu , przed domem na drodze która jest oznaczona znakiem d40 często nie ma gdzie zaparkować a co ważne nie wolno , choć przyjeło się latami że parkują , miejscowość to takie małe osiedle a każdy blok to inna wspólnota ,
po drugiej stronie budynku jest wjazd i bardzo dużo trawy , do okien jest ponad 10m ... dwóch sasiadów zrobilo sobie parking , zebrali podpisy . są sąsiedzi którzy już sobie nie życzą następnych miejsc ,
czy ja mogę poprostu wjechać na kawałek zieleni i zaparkować samochód ? jeśli nie mam gdzie ... a zarządca nawet nie robi nic w tym temacie i nie robi parkingu... a miejsca bardzo dużo do zrobienia parkingu na 12 miejsc ,
przepraszam za takie pisanie , ale właśnie jestem po kłótni z sąsiadką :bigsmile:która twierdzi że nie mam prawa stawiać samochodu na trawie , dodam że zarządca sąsiad , ale każdy tu twierdzi co innego , wiecznie kłótnie

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No, widzisz mniejszość - zieloni- rządzi ...

    Sprzedaj samochód i będzie po problemie twoim i sąsiadki :bigsmile:

    Jak jesteście WM to trzeba temat parkingu wrzucić do Planu remontu ...wyłożyć z kasy wspólnoty jakieś 170 - 200 tysięcy zł i będziesz miał ( albo nie ) upragnione miejsce do parkowania
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Żywiec: a miejsca bardzo dużo do zrobienia parkingu na 12 miejsc
    To w czym problem ? Zajmij się ta sprawą, przygotuj uchwałę a Zarząd niech znajdzie pieniążki na ogrodzenie waszego parkingu i przygotowanie miejsc postojowych.
  • Opcje
    żywiecżywiec Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czyli rozumiem że nie mam prawa postawić samochodu i czekać na zrobienie parkingu ? .. a jeśli zarząd i reszta mieszkańców oleje robienie parkingu to rozumiem że nic nie mogę ? hmmmm pozostanie chyba życie w kłótni , a zrobienie parkingu to nie 200tyś nie na takiej wiosce w której mieszkam ...
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    wyłożyć z kasy wspólnoty jakieś 170 - 200 tysięcy zł i będziesz miał
    :shocked:
    Kolego żywiec. Za kwotę 170-200 tys to wybudujesz parking na 30 stanowisk z blokadami, oświetleniem, ławeczkami i innymi bajerami (nawet z podświetleniem miejsca gdzie wysiadasz). Na 12 stanowisk wystarczy 20-25 tys. A na terenach zielonych to nawet nie wypada parkować w myśl zasady "Szanuj zieleń boś nie jeleń" :wink:
  • Opcje
    żywiecżywiec Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kolego żywiec. Za kwotę 170-200 tys to


    to nie ja wymyśliłem taką cenę to kolega kubaP .. w mojej mieścinie to za 2tyś można to zrobić ... to nie problem zrobić ... problem to zebrać ludzi ,, jednemu to wisi , drugi chciałby żyć jak w jednorodzinnym domku i mu przeszkadza widok samochodu ... ech ...
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to nie ja wymyśliłem taką cenę to kolega kubaP
    Ja wiem:wink: Trochę mnie rozbawiła ta suma ale jak sam zauważyłeś parking możecie zrobić sobie za rozsądną kwotę i żyć szczęśliwie. Porozmawiajcie we Wspólnocie na spokojnie i przekonaj ludzi że warto. Z problemem zebrania ludzi nikt Ci tu nie pomoże jedynie Wy sami. Szukaj wsparcia w innych sąsiadach z którymi masz dobry kontakt abyś miał poparcie.
    Uważam że zgodę na wykonanie takiego parkingu powinni wyrazić wszyscy właściciele lokali ponieważ z zaliczek na koszty zarządzania to raczej tego nie zrobicie bez 100% poparcia ponieważ budowa parkingu to nie utrzymanie części wspólnej nieruchomości.
    Nie dziw się ludziom. Do niedawna kiedy Wasze mieszkania były w zarządzaniu spółdzielni lub innych tworów typu WAM nic w blokach nie remontowano i nie usprawniano a już na pewno pomijano właśnie takie małe mieściny. Teraz jak coś ruszyło od momentu powstania Wspólnot i bloki zaczynają wyglądać jak bloki a nie opuszczone slamsy. Ludzie zaczynają myśleć inaczej. Zaczynają patrzeć na swoją działkę jak na swoją własność przez to chcą aby było przyzwoicie. Żeby było jeszcze bardziej przyzwoicie musisz ich nakłonić do tego aby wyrazili zgodę i przekonali się do tego że taki parking powinien powstać.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Żywiec: to nie problem zrobić... problem to zebrać ludzi
    U ciebie jest inny problem, trzeba podjąć uchwałę (albo zgodę) o budowie parkingu i przeznaczeniu odpowiednich pieniążków. Przecież dla każdego lokalu będzie przeznaczone jedno miejsce...
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    żywiec: po drugiej stronie budynku jest wjazd i bardzo dużo trawy , do okien jest ponad 10m ... dwóch sasiadów zrobilo sobie parking
    czy ten grunt po drugiej stronie budynku należy do wspólnoty?
  • Opcje
    żywiecżywiec Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    czy ten grunt po drugiej stronie budynku należy do wspólnoty?

    tak należy do wspólnoty , jak wspomniałem dwóch sąsiadów zrobili sobie prowizoryczne miejsca za zgodą a trzeci przyjeżdża czasem i parkuje a nawet rozjeżdża i nic mu nie mówią ,, ja parkuje na drodze ale czasem nie ma miejsca , co najgorsze nie patrzą by parkować tak by ktoś jeszcze mógł się zmieścić , dlatego to wkurza i ostatnio wjechałem na trawę obok innego auta które ma pozwolenie heh ,, i jedna pani strasznie oburzona że nie mam prawa , po drugiej stronie jest wjazd i inna wspólnota ma parking a my dużo trawy ..

    Nowy doklejony: 14.04.13 14:34
    a tak ogólnie co mi mogą zrobić jeśli temat zrobienia parkingu jest olewany .. tak więc i mi chyba pozostaje olewać i skakać do nich z mordą bo to w tedy pomaga :wink:

    Nowy doklejony: 14.04.13 14:40
    a najlepsze jest że jeśli jakiś gość przyjedzie do drugiej wspólnoty i nie ma gdzie zaparkować to wjeżdża na nasza trawę .. ii co iii nikt nie wyjdzie i nic mu nie powie , a mi jakby nie patrzył właścicielowi jakieś części mądra pani powie że sobie nie życzy i nie mam prawa .... a jej mężulek staje pod blokiem w taki w sposób że nie można zaparkować a można by było zmieścić dwa samochody jeszcze ,,, i są prośby i dyskusje ale nie dociera , jakby to był jego blok ///:angry:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uważam że zgodę na wykonanie takiego parkingu powinni wyrazić wszyscy właściciele lokali ponieważ z zaliczek na koszty zarządzania to raczej tego nie zrobicie bez 100% poparcia ponieważ budowa parkingu to nie utrzymanie części wspólnej nieruchomości.

    Nie utrzymanie lecz jej wykorzystanie.
    Budowa parkingu na 12 miejsc w wspólnocie gdzie jest 12 właścicieli to sprawa zwykłej uchwały i zgody większości liczonej udziałami, a nie zgody wszystkich właścicieli!
  • Opcje
    żywiecżywiec Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    a takie pytanie , jeśli nie ma parkingu dla tego bloku a jest naprawdę dużo terenu ... to czy zarządca musi koniecznie coś zrobić by powstał parking , czy może to olać
    zarządca to zwykły koleś , sąsiad , tak się przyjeło aaa niech będzie on
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bo najwidoczniej jesteś za grzeczny:wink:
    Do przyjezdnych się nie czepiają ponieważ nie wiedzą na kogo trafią. Ciebie znają więc są pewni siebie ale jak opier...l sie sprawdza to przyjmij metodę "chamstwo chamstwem zwalczaj":wink:
  • Opcje
    igaiga Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tak należy do wspólnoty , jak wspomniałem dwóch sąsiadów zrobili sobie prowizoryczne miejsca za zgodą a trzeci przyjeżdża czasem i parkuje a nawet rozjeżdża i nic mu nie mówią

    Jeżeli innym wolno,to i Tobie nikt nie może zabronić takiego parkowania.
  • Opcje
    żywiecżywiec Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bo najwidoczniej jesteś za grzeczny:wink:
    Do przyjezdnych się nie czepiają ponieważ nie wiedzą na kogo trafią. Ciebie znają więc są pewni siebie ale jak opier...l sie sprawdza to przyjmij metodę "chamstwo chamstwem zwalczaj":wink:


    ooo no własnie na taką odpowiedź czekałem :bigsmile::wink:
    a z grzecznością to im przypomnę bo mieszkam tu od urodzenia i chyba znów muszę właśnie użyć chamstwa :devil:
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to czy zarządca musi koniecznie coś zrobić by powstał parking , czy może to olać
    Zależy jaki macie zarząd... własny czy powierzony. Jeżeli macie zarząd własny czyli taki który składa się z kilku wybranych właścicieli a wspomniany przez Ciebie Zarządca spełnia funkcję administratora to taki administrator wykonuje takie zadania jakie zleci mu Wspólnota.
    Jeżeli macie zarząd powierzony czyli taki, któremu powierzono sprawowanie Wspólnotą w drodze uchwały wszystkich właścicieli protokołowanej przez notariusza łącznie z wpisem w księdze wieczystej o sposobie zarządzania to możecie jedynie uprzejmie go poprosić o to aby pomógł w tym zakresie. Jeżeli będzie miał kaprycho pomoże a jeżeli nie to nie pomoże.:wink:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    "chamstwo chamstwem zwalczaj"
    chyba znów muszę właśnie użyć chamstwa

    Nie polecam.

    to czy zarządca musi koniecznie coś zrobić by powstał parking

    Jedyna rzecz, którą musi zrobić zarządca wspólnoty poza przygotowaniem parkingu od strony technicznej (wyznaczenie terenu, określenie rodzaju nawierzchni, przygotowanie kosztorysu) to przygotować uchwałę na wniosek właścicieli i ją zrealizować.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Żywiec: jeśli jakiś gość przyjedzie do drugiej wspólnoty i nie ma gdzie zaparkować, to wjeżdża na nasza trawę ..
    Nie macie jeszcze ogrodzonego terenu waszej wspólnoty ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] stonka:[/cite]Na 12 stanowisk wystarczy 20-25 tys.
    wchodzę w to .... jutro możemy spisać umowę za taka cenę....:shocked:
    Parking ma być utwardzony , nawierzchni przepuszczając wody opadowe . dwie studnie chłonne , teren ogrodzony parkingu krawężnikami ogrodowymi , wymalowanie stanowisk do parkowania... szczegóły omówimy na roboczo ...
    [cite] żywiec:[/cite]W mojej mieścinie to za 2tyś można to zrobić ... to nie problem zrobić ... problem to zebrać ludzi ,, jednemu to wisi , drugi chciałby żyć jak w jednorodzinnym domku i mu przeszkadza widok samochodu ... ech ...
    no tak w czynie społecznym ... teren do parkowania można wyłożyć co najwyżej szlaką ... to za 2000 zł można taką prowizorkę zrobić...
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy temat dotyczy kosztorysu budowy parkingu???
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    teren do parkowania można wyłożyć co najwyżej szlaką
    Można. Zawsze to coś na jakiś czas. 170 - 200 tys w kieszeni. :tongue: Skąd takie kwoty bierzesz??
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] stonka:[/cite]
    Jeżeli macie zarząd powierzony czyli taki, któremu powierzono sprawowanie Wspólnotą w drodze uchwały wszystkich właścicieli protokołowanej przez notariusza łącznie z wpisem w księdze wieczystej o sposobie zarządzania

    W takiej sytuacji nie mam mowy o uchwale, konieczna umowa.

    Nowy doklejony: 15.04.13 11:06
    [cite] iga:[/cite]
    tak należy do wspólnoty , jak wspomniałem dwóch sąsiadów zrobili sobie prowizoryczne miejsca za zgodą a trzeci przyjeżdża czasem i parkuje a nawet rozjeżdża i nic mu nie mówią

    Jeżeli innym wolno,to i Tobie nikt nie może zabronić takiego parkowania.


    Dokładnie, każdy ma prawo współkorzystać z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem, parkowanie na trawie to jest jednak korzystanie niezgodne z przeznaczeniem, ale nie widzę przeszkód w wykonaniu parkingu tak jak sąsiedzi.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] Zarządca:[/cite]Dokładnie, każdy ma prawo współkorzystać z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem, parkowanie na trawie to jest jednak korzystanie niezgodne z przeznaczeniem, ale nie widzę przeszkód w wykonaniu parkingu tak jak sąsiedzi.
    No tak , punk widzenia zależy od siedzenia ...
    czy wieszanie, przez właściciela lokalu, reklamy swojej działalności jest zgodne z prawem ? bez zgody pozostałych właścicieli lokali i bez stosownej opłaty na ich rzecz ...
    Czy elewacja nieruchomości do tego służy? :bigsmile:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy wieszanie, przez właściciela lokalu, reklamy swojej działalności jest zgodne z prawem ?

    Tak, jeśli nikomu nie przeszkadza w korzystaniu z nieruchomości wspólnej i jest zgodne z zasadami/regulaminem obowiązującym w tej wspólnocie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite]KubaP:[/cite]czy wieszanie, przez właściciela lokalu, reklamy swojej działalności jest zgodne z prawem ?
    [cite] EDDIE:[/cite]Tak, jeśli nikomu nie przeszkadza w korzystaniu z nieruchomości wspólnej i jest zgodne z zasadami/regulaminem obowiązującym w tej wspólnocie.
    [cite] Zarządca:[/cite]Dokładnie, każdy ma prawo współkorzystać z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem,
    parkowanie na trawie to jest jednak korzystanie niezgodne z przeznaczeniem,
    ale nie widzę przeszkód w wykonaniu parkingu tak jak sąsiedzi.

    to jak jest naprawdę ...
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] Zarządca:[/cite]Dokładnie, każdy ma prawo współkorzystać z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem, parkowanie na trawie to jest jednak korzystanie niezgodne z przeznaczeniem, ale nie widzę przeszkód w wykonaniu parkingu tak jak sąsiedzi.
    No tak , punk widzenia zależy od siedzenia ...
    czy wieszanie, przez właściciela lokalu, reklamy swojej działalności jest zgodne z prawem ? bez zgody pozostałych właścicieli lokali i bez stosownej opłaty na ich rzecz ...
    Czy elewacja nieruchomości do tego służy? :bigsmile:


    Tutaj chodzi o taką sytuację, że niektórzy właściciele mogą parkować bez żadnego ekwiwalentu a inni nie mogą, mimo że wszyscy są współwłaścicielami.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] Zarządca:[/cite]Tutaj chodzi o taką sytuację, że niektórzy właściciele mogą parkować bez żadnego ekwiwalentu a inni nie mogą, mimo że wszyscy są współwłaścicielami.
    Z reklamą jest podobnie, że jedni mogą wieszać za friko, a inni muszą się obejść smakiem, bo miejsce jest zajęte ... poza tym elewacja nie służy do wieszania reklam ....
    więc jak już ktoś chce sobie powieści niech inni mają z tego korzyść - pożytek....
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pozwól wspólnotom samemu decydować o tym, czy za tabliczkę reklamową ktoś musi płacić, czy nie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podobno tu panuje duch szkoły i co poniektórzy są wyrywani do Tablicy ,

    Ja ciebie Eddie nie wyrywałem , mój wpis jest na pohybel prawnikom , którzy w zależności od sytuacji
    raz tłumaczą siak, a to znowu nijak, jak im pasuje , jak im wygodnie.

    Oczywiście sprawa odpłatnego korzystanie z części wspólnych, coby to nie było , pozostawiam wspólnotom , do ich rozstrzygnięcia ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.