Adres wspólnoty.

biedron_kabiedron_ka Użytkownik
edytowano kwietnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
"...Co za tym idzie jedynie brak adres wspólnoty (a nie adres członków jej zarządu) stanowiłby brak, który uniemożliwiałby nadanie sprawie biegu. Odmienną kwestią jest późniejsza właściwa reprezentacja pozwanej Wspólnoty w procesie...
W kontekście powyższego zważyć należy, że powódka w pozwie wskazała adres pozwanej – adres jej zarządcy... Pozew należy doręczyć wskazanemu przez nią zarządcy, wówczas na pozwanej ciążył będzie obowiązek wykazania, że jest reprezentowana w sposób prawidłowy, czyli w tym przypadku zgodnie z ustawą z dnia 24.06.1994 r. o własności lokali (tekst jednolity – Dz.U. z 2000 r., Nr 80, poz. 903 ze zm)...
" - http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/155000000000503_I_ACz_000144_2012_Uz_2012-01-31_001
I ACz 144/12 - postanowienie z uzasadnieniem Sąd Apelacyjny we Wrocławiu z 2012-01-31
- trochę dziwna interpretacja sądu. Czyli np. adresem wspólnoty mieszkaniowej ul Piękna 100 w mieście X - jest adres jej administratora (licencjonowanego zarzadcy) zamieszkałego (prowadzącego DG) przy ul. Brzydkiej 200 w mieście Y - brzmi to dziwnie???

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na całe szczęście w mojej tego zdziwienia nie mam , bo przyjęliśmy uchwałę o nazwie własnej i siedzibie wspólnoty ....
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP - w pogoni za wpisami się nie kompromituj. I jak się nazwaliście "Najpiękniejsza Wspólnota Mieszkaniowa we Wrocławiu", siedziba - tuż,tuż przy Odrze!!! Litości.
    biedron_ka - brzmi to dziwnie ,ale taka jest praktyka. To wynika z wpisu w REGON, gdzie adres siedziby, to adres organu lub miejsce przechowywania dokumentacji księgowej. U mnie , jak jestem jeden , ten adres jest prosty. A co by było gdyby Zarząd liczył np. 3 osoby? Adres pierwszego z brzegu, losowo czy alfabetycznie? I najśmieszniejsze ,że nawet jak zrezygnuję to nie mogę tego tak sobie wykreślić ,musze podać adres nowy. Najlepszym chwytem jest zatrudnić Zarządcę, który zmienia dane w REGON , i go się zwalnia. Do końca życia będzie w ewidencji. To wszystko wynika z prostego faktu - klasyfikowania WM do podmiotów gospodarczych. Chciałem WM wykreślić - mission impossible - dopóki WM nie ulegnie rozwiązaniu albo fizycznej destrukcji. O take Polske .....:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dla mnie wcale to nie brzmi dziwnie.
    Bardziej mnie dziwi to, jak przychodzą do nas pisma na dres miejscowość ulica nr x, a przecież wiadomo, że pod tym adresem kryje się budynek wielorodzinny z kilkudziesięcioma mieszkaniami. Więc komu dostarczyć pismo? Ano listonosz wie, pod którym numerem mieszka jeden z członków zarządu i jemu te pisma dostarcza.
    Już myślałem kiedyś, żeby zmienić ulicę na ulicę naszego administratora...
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP:
    Na całe szczęście w mojej tego zdziwienia nie mam , bo przyjęliśmy uchwałę o nazwie własnej i siedzibie wspólnoty ....
    No widzisz, znowu nie zrozumiałeś. Ta twoja uchwała o ustaleniu siedziby wspólnoty ma się nijak do zacytowanego wyroku. Wyrok mówi o tym, że pozew doręczono zarządcy, na jego adres, a nie na adres wspólnoty, co sąd II instancji uznał za prawidłowe powiadomienie wspólnoty - tak więc nawet gdybyście ogłosili tą swoją siedzibę w prasie, to i tak nie ma to nic do rzeczy, bo doręcznie pozwu zarządcy będzie wystarczające. Teraz zrozumiałeś?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] Egzo:[/cite]
    KubaP:
    Na całe szczęście w mojej tego zdziwienia nie mam , bo przyjęliśmy uchwałę o nazwie własnej i siedzibie wspólnoty ....
    No widzisz, znowu nie zrozumiałeś.
    Ta twoja uchwała o ustaleniu siedziby wspólnoty ma się nijak do zacytowanego wyroku.

    Wyrok mówi o tym, że pozew doręczono zarządcy, na jego adres, a nie na adres wspólnoty, co sąd II instancji uznał za prawidłowe powiadomienie wspólnoty
    - tak więc nawet gdybyście ogłosili tą swoją siedzibę w prasie, to i tak nie ma to nic do rzeczy, bo doręcznie pozwu zarządcy będzie wystarczające.
    Teraz zrozumiałeś?

    glupek.gif No, faktycznie tam występuje Zarządca i wspólnota.... u mnie Zarząd WM i administrator ... takie przeoczenie ....cwaniak.gif

    [cite] Praktyk-realista:[/cite]KubaP - w pogoni za wpisami się nie kompromituj.
    I jak się nazwaliście "Najpiękniejsza Wspólnota Mieszkaniowa we Wrocławiu", siedziba - tuż,tuż przy Odrze!!!
    Litości.
    MirkuL lubię takie twoje wejścia ....

    Dla twojej ciekawości nazwaliśmy się
    Wspólnota Mieszkaniowa "Dworcowa 36"

    z siedzibą
    00-212 Warszawa ul. Dworcowa 36
    NIP 526-87-96-320 Regon 0000021458

    Teraz to już pełna kompromitacja ....
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Żeby się wypowiadać trzeba mieć minimum wiedzy na temat WM, Ty niestety wykazujesz się jedynie chorobliwą chęcią brylowania na forum. To jest Twój świat, nie wiem ,może jesteś "przykuty" do komputera albo chorobą albo nałogiem. Doprowadzasz do tego ,że to forum staje się maglem, albo miejscem pogaduszek o d....ie Maryni.A tutaj często ludzie oczekują pomocy, od innych , którzy mają jakieś doświadczenie w sprawach WM. Twój wpis pozostawiam ocenie innych.
    Może masz rację?
    Teraz to już pełna kompromitacja ....
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Praktyk-realista: tutaj często ludzie oczekują pomocy, od innych, którzy mają jakieś doświadczenie w sprawach WM. Twój wpis pozostawiam ocenie innych. Może masz rację ?
    Nie przyłączam się do chóru piętnującego KubęP, ponieważ na każdym Forum liczy się różnorodność wypowiedzi a nie walenie w jeden bęben. KubaP ma bardzo długie doświadczenie związane ze WM. Przeżył wzloty i upadki wielu autorytetów z zakresu zarządzania NW. Jego praktyczne wnioski w wielu dyskusjach są może nieraz zbyt "wyraziste", ale przedstawiają prawdziwe oblicza niektórych problemów WM.
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP ma bardzo długie doświadczenie związane ze WM. Przeżył wzloty i upadki wielu autorytetów z zakresu zarządzania NW
    Skąd to wiesz? Z jego wpisów? To są wymysły. Człowiek taki jak ja, który siódmy rok jest związany z życiem WM, widzi od razu,że nie ma on pojęcia o realu. To są fiolozoficzne rozmyślania a nie przykłady ze swojego doświadczenia. Raz jest za tym ,że na zebraniu mogą byc również lokatorzy, miesiąc później - poucza innych, że tylko właściciele. Dla niego najważniejszą sprawą jest tytułomania. Potrafi wykonać dziesięć wpisów aby wyjaśnić ,że we WM są własciciele a nie np. mieszkańcy, i że nie ma czynszu a są zaliczki. Zbyt długo pracowałem z ludźmi ,żebym nie dopatrzył się u niego megalomanii. Wpisami leczy kompleksy, to świadczy jedynie o frustracji. To forum przez takich zaniknie. Możemy się spierać ale na argumenty. Ja nie jestem na tym forum incognito. Wskazałem REGON swojej WM, dzięki temu możesz nawet przez internet zobaczyć nasz budynek. Sprawdź jego dane, to później porozmawiamy.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] Praktyk-realista
    MirekL:[/cite]
    KubaP ma bardzo długie doświadczenie związane ze WM. Przeżył wzloty i upadki wielu autorytetów z zakresu zarządzania NW
    Skąd to wiesz?
    Z jego wpisów?
    To są wymysły.
    Człowiek taki jak ja, który siódmy rok jest związany z życiem WM, widzi od razu,że nie ma on pojęcia o realu.
    ja ze swoim "stażem" 17 lat w WM , nie mam szans, cieniutko ... znowu porażka beczy.gif
    Komentarz edytowany KubaP
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.