Zarządca zderegulowany

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano kwietnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Zmiana jest chyba dalej idąca niż wyżej opisana. Otóż, w III czytaniu przyjęto poprawkę, która całkowicie wykreśla rozdział regulujący instytucję zarządcy nieruchomości. Nie ma żadnego przepisu regulującego ten zawód.

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gość Zarzadca.pl (desperac): Nie ma żadnego przepisu regulującego ten zawód
    A musi... ? Deregulacja zawodu zarządcy oznacza w świetle znowelizowanych przepisów, likwidację licencji zarządcy, zniesienie wymogów związanych z wykształceniem i koniecznością odbycia praktyki zawodowej. Ciekaw jestem jak te zmiany wpłyną na jakość zarządzania NW we WM ?
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam, proszę o informację czy obowiązek dokształcania się zarządców pozostaje nadal aktualny?? mowa tu o 24 pkt rocznie, czy zarządcy licencjonowani będą musieli a nowi zarządcy nie?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak na razie wszyscy muszą i nie ma znaczenia czy licencje odebrał 10 lat temu czy wczoraj ...
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Powyższy artykuł jest nieaktualny. Po trzecim czytaniu nie ma niczego: OC, rejestru, wymogu wykształcenia, szkoleń. Wystarczy mieć zdolność do cz.p. czyli 18 lat. Można być karanym. Licencje będą przyznawane do końca roku. Brak przepisów przejściowych na dziś.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    więc opowiadając na pytanie o zbieranie punktów - doszkalanie ma trwać do końca roku. Potem wszystko znika z ustawy. ogn.<br />Nie ma szans żeby senat cokolwiek przywrócił do ustawy.
  • Opcje
    zofiazofia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie widzę potrzeby aby zawód zarządcy był licencjonowany a firmy zarządzające nieruchomościami miały być dopuszczane poprzez koncesje, czy zatrudnianie certyfikowanych zarządców. Mam doświadczenie z firmą zarządzającą moją wspólnotą. Firma nazywa się Imielinadm sp zoo i działa na bardzo profesjonalnie tzn. dwóch panów, z którymi miałam kontakt znają budynek, instalacje i znają się bardzo dobrze na swojej pracy. Panowie są bardzo uczynni i zawsze szybko reagują na prośby mieszkańców. Pomoc z ich strony była dla mnie bardzo ważna, szczególnie wtedy, kiedy się wprowadzałam. Nie ma dla mnie żadnego znaczenia, czy panowie Ci mają licencję zarządcy i zdali państwowy egzamin z prawa pracy czy prawa budowlanego. Na pewno ma znaczenie, że są zaangażowani, że mają doświadczenie i zarządzają moją wspólnotą od podpisania pierwszego aktu notarialnego. Jak ich zapytałam, czy mają licencję zarządcy to okazało się, że jeden ma licencję a drugi jej nie mam a ja nie widziałam różnicy w ich kompetencjach.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] zofia:[/cite] Nie widzę potrzeby aby zawód zarządcy był licencjonowany
    a firmy zarządzające nieruchomościami miały być dopuszczane poprzez koncesje,
    czy zatrudnianie certyfikowanych zarządców.
    Pożyjemy zobaczymy ...ile spraw przybędzie w Sądach albo które WM będą obciążane hipoteką za czyny tych "zarządców z wolnego wybiegu"...

    Pomysły wielu właścicieli do naginania prawa jest olbrzymie , a obecnie ludzie żyją z roszczeń ...... odszkodowania z tytułu wyrządzonej szkody np. złamana ręka na nieodśnieżonym chodniku czy spadająca czapa śniegu z dachu centralnie na nowiutki samochód ...

    Wiem, ... napiszesz, że takich scen z życia u ciebie nie ma ...ale wspólnota to nie tylko koniec własnego nosa .

    Zobaczymy jak z tym sobie "amatorzy zarzadcy" poradzą ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.