zobowiązania z 2009 niezapłacone

zbigniewdanutazbigniewdanuta Użytkownik
edytowano kwietnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam jestem w zarządzie wspólnoty/03.2013/sprawdzając analitykę kont m.in.200 widnieją niewyjaśnione kwoty po poprzedniej firmie adm. /2009/m.in.za sprzatanie/1500/ pozostali dostawcy/2700/sąd /21,-/ubezpieczyciel /700,-/Obecna firma nie jest w stanie tego wyjaśnić i wiszą sobie te konta.Co mam z tym zrobić aby był porządek-czy można to uznać jako roszczenia przedawnione Bardzo proszę o pomoc

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wystąpić do firm o uzgodnienie sald wzajemnych .
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jeżeli minęły trzy lata, to można uznać za przedawnione, o ile dotyczą działalności gospodarczej, nie mniej jednak z ostrożności należałoby najpierw to wyjaśnić z tym firmami.

    Wystąpienie o uzgodnienie sald w sytuacji wykazania zobowiązania może przerwać bieg przedawnienia - lepiej poinformować, że takie saldo widniało, ale z powodu przedawnienia zostało wyksięgowane.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    zbigniewdanutazbigniewdanuta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Byłam dziś u księgowej i poprosiłam czy ma potwierdzenie salda jednej z firm -okazało się że potwierdziła to co oni przysłali a nie to co ma na koncie więc chyba trzeba będzie jeszcze raz poprosić o potwierdzenie sald Dzięki KubaP i Zarządcy
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli jesteście jakiejś firmie winni, a ona się nie upomina, to po co im o długu przypominać?
    Miną 3 lata dacie na zyski nadzwyczajne i docelowo będzie więcej na remonty.
    Jeśli firma Wam jest winna, to trzeba ją ścigać do upadłego.
    I taką filozofię trzeba mieć.
    potwierdziła to co oni przysłali a nie to co ma na koncie
    Jeśli tak zrobiła, to musi teraz dokonać korekt w księgach inaczej potwierdziła nieprawdę.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] KubaP:[/cite]Wystąpić do firm o uzgodnienie sald wzajemnych .
    chodzi o zadzwonienie do tych firm i zapytanie, a nie już białka wysyłanie

    bo może w przyszłości będziecie chcieli skorzystać z ich usług i co wtedy?
  • Opcje
    zbigniewdanutazbigniewdanuta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    niektóre firmy to były jednorazowe a z 2 zrezygnowano całkowicie/sprzątanie,ubezpieczenie/wybrano lepsze może rzeczywiście dać to na zyski plus poprawki/potwierdzone salda/bo już mija prawie pięć lat Jeszcze raz dziękuję i pójdę do księgowej.Pozdrawiam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.