remont balkonu - Płytki na balustradzie

kwil2kwil2 Użytkownik
edytowano kwietnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy naprawę odpadających płytek muszę zrobić na swój koszt ? Murek na balkonie obity jest elewacją identyczną jak cały blok i jest pokryty na wierzchu płytkami. Podczas zimy pod powierzchnią płytek ok 2 cm. na elewacji ze strony zew. i wew. pojawiły się pęknięcia. Po jakimś czasie zaczęły odpadać płytki. Zastanawiam się czy taka naprawa obejmuję mnie jako właściciela czy zważywszy ,że to część elewacji budynku naprawę powinna zrobić wspólnota mieszkaniowa .

Komentarze

  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Są różne szkoły na ten temat. Wszystko zależy od członków WM, jak ustalą podział kosztów. Jeżeli wszyscy mają balkony logiczne jest uchwalenie kosztów naprawy i konserwacji balkonów jako koszt WM, jeżeli nie - mogą zaistnieć zatargi między ludźmi.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] kwil2:[/cite]Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy naprawę odpadających płytek muszę zrobić na swój koszt ?
    płytki na balkonie musisz naprawić na własny koszt i te od wewnątrz. To jest bieżąca konserwacja zgadnie z uchwałą Sądu Najwyższego w sprawie pomieszczeń pomocniczych jakim są balkony.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A od zewnątrz?:wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EDDIE:[/cite]A od zewnątrz?:wink:
    od zewnątrz.... to jest fucha dla wspólnoty i na jej koszt ... myślisz że za drogo ? widziały gały co kupowały ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.