Montaz pralki w garazu na terenie WM

cezar138cezar138 Użytkownik
Witam,
mamy na terenie WM garaże, których niektórzy właściciele nie sa członkami mojej WM (ludzie z okolicznych blokow, którzy kupili na naszym terenie garaż). Jeden z takich użytkowników zwrócił sie do zarządu mojej WM z pismem dotyczącym pozwolenia montażu pralki w garażu. Posiada on akt notarialny i rury wodociągowe na obszarze swego garażu, ale nie jest członkiem mojej WM. Wiec teoretycznie montaż jest do wykonania. Mamy obawy, czy zgadzając sie nie uczynimy precedensu, oraz czy opłaty za prąd i wodę nie rozłożą sie na WM. Dodam, ze oplata za garaż jest stosunkowo niska, a cala WM ma zamontowane wodomierze na pobór wody (zresztą lada miesiąc będziemy monotowac nowe liczniki na wode). Będę wdzięczny za konkretne ustosunkowanie sie mojego problemu. Dziękuje, pozdrawiam.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano maja 2013
    Zapytaj tego właściciela, czy chce zamontować podliczniki na wodę i prąd, które będzie zużywał tylko na swoje potrzeby czy ma zamiar jakoś inaczej rozliczać się ze wspólnotą. Niech coś zaproponuje i wy dopiero wtedy się zastanowicie, jak to rozegrać.
    Czyli piłka po jego stronie
  • Opcje
    cezar138cezar138 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Aha, faktycznie jest to mozlwiosc wyjscia z sytuacji. Dzieki serdeczne :).
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano maja 2013
    [cite]cezar138:[/cite]mamy na terenie WM garaże, których niektórzy właściciele nie sa członkami mojej WM (ludzie z okolicznych blokow, którzy kupili na naszym terenie garaż).
    Posiada on akt notarialny ........ ale nie jest członkiem mojej WM.

    Przede wszystkim upewnij się, czy rzeczywiście ta osoba nie jest członkiem waszej wspólnoty. Z twojego opisu nie koniecznie to wynika. Jeżeli właściciel garażu posiada akt notarialny, a w akcie tym wpisany jest udział w gruncie, to garaż stanowi części nieruchomości wspólnej, a tym samym jego właściciel jest członkiem wspólnoty mieszkaniowej.

    Fakt, że ktoś nie posiada we wspólnocie mieszkania, a tylko garaż, nie przesądza o tym, że nie jest on członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Także fakt, że garaż stanowi odrębny budynek o niczym nie przesądza, chociażby ze względu na art. 2 ust. 1 uowl:

    Art. 2.
    1. Samodzielny lokal mieszkalny, a także lokal o innym przeznaczeniu, zwane dalej „lokalami”, mogą stanowić odrębne nieruchomości.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] cezar138:[/cite]Witam,
    mamy na terenie WM garaże, których niektórzy właściciele nie sa członkami mojej WM (ludzie z okolicznych blokow, którzy kupili na naszym terenie garaż).
    Jak to nie są ... są i to w majestacie prawa .... to że nie ma u Was lokalu mieszkalnego, to nie oznacza, że nie jest członkiem wspólnoty ...

    ON jest członkiem twojej wspólnoty z tą tylko różnicą, że jest właścicielem lokalu użytkowego jakim jest garaż.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] cezar138:[/cite]Witam,
    mamy na terenie WM garaże, których niektórzy właściciele nie sa członkami mojej WM (ludzie z okolicznych blokow, którzy kupili na naszym terenie garaż). Jeden z takich użytkowników zwrócił sie do zarządu mojej WM z pismem dotyczącym pozwolenia montażu pralki w garażu. Posiada on akt notarialny i rury wodociągowe na obszarze swego garażu, ale nie jest członkiem mojej WM. Wiec teoretycznie montaż jest do wykonania. Mamy obawy, czy zgadzając sie nie uczynimy precedensu, oraz czy opłaty za prąd i wodę nie rozłożą sie na WM. Dodam, ze oplata za garaż jest stosunkowo niska, a cala WM ma zamontowane wodomierze na pobór wody (zresztą lada miesiąc będziemy monotowac nowe liczniki na wode). Będę wdzięczny za konkretne ustosunkowanie sie mojego problemu. Dziękuje, pozdrawiam.


    Są członkami wspólnoty mieszkaniowej ze względu na przysługujące im prawo własności garaży. Odnośnie pralki - to zawsze jest to pewien problem, przede wszystkim z rozliczeniem wody i prądu.
    Opłaty się rozłożą na wszystkich, o ile nie zamontuje licznika wody i nie zawrze indywidualnej umowy z zakładem energetycznym.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.