pilne, proszę o pomoc

andrus1955andrus1955 Użytkownik
Witam,u mnie w bloku wymieniają teraz instalacje gazową okazało się że ja mam wspólną wentylacje z sąsiadem a ja mam piec dwufunkcyjny a on jedno a tak nie może być.ADM chce mnie obciążyć kosztami nowej wentylacji bo ja mieszkam na ostatniej kondygnacji.Ja uważam że wentylacja jest częściom wspólna i koszty ponosi cała wspólnota.jak jest naprawde i czy jest na to jakiś przepis. Druga sprawa czy ADM może bez przetargu publicznego wybrać sobie wykonawce wymiany instalacji gazowej.Dodam jeszcze że gmina ma 45% udziału i jest to duża wspólnota.

Komentarze

  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz rację, szyby wentylacyjne są częścią wspólną, tak samo jak schody do jedynego mieszkania na najwyższym piętrze są częścią wspólną, pomimo że tylko to jedno mieszkanie z nich korzysta.
    Ustawa o zamówieniach publicznych dotyczy gminy a nie wspólnoty, tak więc ADM może dla waszej wspólnoty wybrać wykonawcę bez przetargu.
    Skoro macie 55% głosów to powołajcie zarząd wspólnoty i wypowiedzcie ADM umowę o administrowanie.
  • Opcje
    andrus1955andrus1955 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    My na zebraniu domagaliśmy się aby był ogłoszony przetarg publiczny. po roku zrobiono uroczyste otwarcie ofert pięciu firm wybraliśmy jedną najtańszą,jak zapytałem kierownika gdzie był ogłoszony przetarg ,powiedział że my mamy swoje sprawdzone firmy i tylko one mogą składać owery. Dlatego ceny są tak wysokie,ja za wymiane instalacji piec i dwufunkcyjny 15m rur muszę zapłacić 5.200.00 ,oczywiście odmówiłem ale Adm nie chce mi zwrócić kasy z funduszu remontowego,mówią że jak chce robić prywatnie to muszę zapłacić z własnej kieszeni, a mam wykonawce za 2,500.00.Co do zmiany zarządcy to kiedyś to poruszałem na zebraniu,oni tak oczernili prywatnych zarządców,że sąsiedzi emeryci nie chcą słyszeć o zmianach.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    andrus - chcesz coś radykalnie zmienić w swojej wspólnocie? Wejdź do zarządu, bo inaczej (gadaniem na zebraniu) się nie uda
  • Opcje
    andrus1955andrus1955 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak ale ja nie mam na to zdrowia,jestem inwalidą 1grupy ,mam nowotwór mózgu.Jutro ekipa kończy a będę bez gazu.muszę gdzieś szybko załatwić kredyt.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W zaistniałej sytuacji, póki co, nie masz Kolego innego wyjścia. Załatwiaj kredyt i płać. Zanim jednak zapłacisz, to napisz jakieś pismo do ADM, że protestujesz i się nie zgadzasz, a płacisz dlatego, że zostałeś zmuszony/postawiony pod ścianą przez ADM. Potem będziesz się przepychał z administracją. W razie czego możesz się również sądzić. Jeśli chcesz, możesz się również powołać na stan zdrowia, ale nie potrafię powiedzieć, na ile to będzie argument pomocniczy.

    Przede wszystkim, musisz mieć ciepłą wodę. Centralne ogrzewanie akurat teraz nie jest istotne, ale stanie się istotne w październiku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.