I ACa 1309/00 Wspólnota mieszkaniowa decyduje tylko w sprawach zarządu nieruchomością wspólną

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano czerwca 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
W kontekście tego wyroku mam pytania do praktyków zarządców.<br />1. Co to znaczy - Środki uiszczone na tej podstawie mogą być przeznaczone tylko na zarząd nieruchomością wspólną,..?<br />2.Skąd w takim razie zarządcy "biorą" środki na pokrycie kosztów utrzymania lokali w przypadku dłuzników?<br />3. Jak nalezy rozumieć stwierdzenie że wspólnoty jest w przypadku mediów swojego rodzaju pośrednikiem?<br />Oczekuje konkretnej odpowiedzi a nie gaworzenia w stylu - no wiesz ..ale w praktyce...

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2013
    [cite] Gość Zarzadca.pl (serwik):[/cite]W kontekście tego wyroku mam pytania do praktyków zarządców.<br />
    1. Co to znaczy - Środki uiszczone na tej podstawie mogą być przeznaczone tylko na zarząd nieruchomością wspólną,..?<br />

    2.Skąd w takim razie zarządcy "biorą" środki na pokrycie kosztów utrzymania lokali w przypadku dłuzników?<br />

    3. Jak nalezy rozumieć stwierdzenie że wspólnoty jest w przypadku mediów swojego rodzaju pośrednikiem?<br />

    Oczekuje konkretnej odpowiedzi a nie gaworzenia w stylu - no wiesz ..ale w praktyce...

    No, wiesz, zapytaj swego Zarządcę lub Zarząd .... w praktyce powinni ci odpowiedzieć ...
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak jest w mojej wspólnocie to ja wiem.<br />Jeden wór.<br />Z tego wora zarzadca księguje sobie 100% za adminstrowanie. 100% na sprzatanie i konserwacje, 100% dla dostawców wody CO i wywóz smieci..<br /><br />I odsetki niezaleźżnie czy to koszty zarzadu czy to koszty utrzymania lokalu ( media)<br />Praktycznie nie ma żadnego podziału na <br />1. Koszty utrzymania nieruchomości wspólnej i<br />2. Koszty utrzymania lokalu.<br />Interesuje mnie to czy taqka praktyka jest powszechna?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2013
    [cite] Gość Zarzadca.pl(serwik):[/cite]Interesuje mnie to czy taka praktyka jest powszechna?
    Ależ nie ... wg mnie to patologia ... ale to się zaczyna od Was , właścicieli lokali, bo na pewno nie przyjęliście uchwały jak ma być prowadzona ewidencja pozaksięgowa kosztów utrzymania nieruchomości , a jej pokłosiem ma być struktura zaliczki.
    Przykład zanjdziesz tu
    https://forum.zarzadca.pl/wiki/wzor_-_zaliczka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.