zwrot pieniędzy

eeeeee Użytkownik
edytowano czerwca 2013 w Wolne tematy
Witam! Mam pytanie. Jeden z mieszkańców naszej wspólnoty zakupił krzewy do wsadzenia przed blok. Nie ustalał tego z zarządem i teraz rząda zwrotu pieniędzy od wspólnoty. Czy mamy obowiązek zwrócić w takim przypadku pieniądze?

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Eee: Czy mamy obowiązek zwrócić w takim przypadku pieniądze ?
    Przypuszczam, że macie przeznaczone w wazsyn Planie Gospodarczym (2013 r.) pieniążki na pielęgnację zieleni waszej nieruchomości wspólnej. Jeżeli tak, to można okazać dobrą wolę i dokonać zwrotu pieniędzy pod warunkiem, że rachunek był sporządzony na waszą wspólnotę (nazwa, adres).
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy mamy obowiązek zwrócić w takim przypadku pieniądze?
    Nie
  • Opcje
    eeeeee Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie mieliśmy takich planów . A co jeżeli rachunek nie jest na wspólnote tylko sam paragon?
  • Opcje
    arkady1975arkady1975 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja bym nie zwracał i nie wyraził zgody. Wspólnota decyduje o poniesionych kosztach a nie jeden właściciel.
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Niech czeka na zebranie WM. Jeżeli pozostali właściciele przychylą się do zwrotu poniesionych kosztów to tak będzie.
    Inaczej takiego obowiązku nie ma.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A co jeżeli rachunek nie jest na wspólnote tylko sam paragon?
    To nie ma żadnego znaczenia. Potwierdzeniem wydatku może być oświadczenie na kartce papieru, że ja Anna Kowalska wydałam x zł na zakup czegoś tam dla wspólnoty.
    Te krzewy to po jakiejś okazyjnej cenie kupił? Dlaczego nie uzgodnił tego zakupu z zarządem? Spieszyło się czy co?
  • Opcje
    eeeeee Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nikt nic nie wiedział z zarzadu. Kilku mieszkańców postanowiło coś zrobić przed blokiem - ok chwała im za to, ale uważam że każdy wydatek powinien być najpierw omawiany z WM a potem robiony. Ja osobiście nie jestem za tym żeby zwracać te pieniądze. Chodzi mo Czy jest jakiś zapis prawny w przypadku takich sytuacji?
  • Opcje
    orzesz_ekorzesz_ek Użytkownik
    edytowano czerwca 2013
    Dlaczego nie uzgodnił tego zakupu z zarządem?
    Dlaczego jako współwłaściciel NW miałby uzgadniać tak zwykłą czynność z zarządem?
    Chyba odwrotnie powinno być.
    Kilku mieszkańców postanowiło coś zrobić przed blokiem - ok chwała im za to
    No właśnie, chwała im za to skoro do tej pory zarząd nie zorientował się że należałoby coś zrobić przed blokiem.
    Ja osobiście nie jestem za tym żeby zwracać te pieniądze.
    Jeżeli pozostali właściciele przychylą się do zwrotu poniesionych kosztów
    Jeżeli kwoty są tak starszne, nie do zakceptowania samodzielnego przez zarząd, nie pozostaje nic innego jak pozostawić decyzję właścicielom
    Czy jest jakiś zapis prawny...
    Jeżeli w tak "bzdurnej sprawie" szukasz przepisu prawnego aby pewnie 'ukarać' tych (tego) właścicieli - to prawdopodobnie nie nadajesz się do zarządzania ludźmi zwłaszcza we wspólnocie.
    Coś nie tak jest z tym sprawowaniem zarządu przez was.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Eee: Kilku mieszkańców postanowiło coś zrobić przed blokiem
    Po tym wszystkim, jak nie otrzymają zwrotu pieniędzy ( a jaka to kwota ?) będzie koniec z takimi inicjatywami. Odejdzie im i pozostałym właścicielom wszelaka ochota do wszelakich inicjatyw.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] eee:[/cite]Witam! Mam pytanie. Jeden z mieszkańców naszej wspólnoty zakupił krzewy do wsadzenia przed blok. Nie ustalał tego z zarządem i teraz rząda zwrotu pieniędzy od wspólnoty. Czy mamy obowiązek zwrócić w takim przypadku pieniądze?

    To delikatna sprawa, jeżeli przeważają względy ambicjonalne, radzę się zastanowić czy rzeczywiście dajecie radę z zarządzaniem, ponieważ jedną z najtrudniejszych rzeczy w zarządzaniu jest godzenie interesów poszczególnych właścicieli bez uszczerbku dla dobra ogółu.

    Czy te krzaczki się podobają, czy to duży zakup? Warto porozmawiać na zebraniu o tym, umówcie się co do takich działań w przyszłości.
    Odnośnie prawa, to różnie można to ocenić, generalnie zarząd zwracać nie musi, o ile sam nie zlecił wsadzenia tych krzaków, ale czy warto?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    eeeeee Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Póki co to mało kto coś robił przed blokiem. Wszystko robie za darmo. Od kiedy pojawiły się małe dzieci ,to znalazły się ręce do pracy. Nic nie mam do tego że ktoś zrobł zakup do bloku. Chciałem się tylko dowiedzieć czy mamy obowiązek zwrotu pieniędzy.
  • Opcje
    stonkastonka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jestem wielkim zwolennikiem zieleni przed blokami. Dobrze zaplanowane rozmieszczenie drzew i krzewów zaowocują w przyszłości pięknym miejscem wokół domu do którego będzie się chciało wracać ale...
    Jeżeli ktoś decyduje się na zakup jakiegoś krzewu bo mu się podoba to albo niech go kupi posadzi gdzie chce i dba jak o swoje lub jeżeli nie chce wydawać na ten cel własnych pieniędzy niech uzgodni z Zarządem czy taki zakup może wykonać na koszt Wspólnoty.
    W przeciwnym układzie każdy kto kupi chociażby worek ziemi z czego połowę wysypie do surfinii na swoim balkonie a połowę do wspólnego ogródka będzie żądał zwrotu za ten worek bo w danej chwili jadąc obok sklepu ogrodniczego pomyślał że zakup tej ziemi jest niezwykle konieczny dla dobra ogółu.
    Przemyślane zakupy to podstawa a nie spontan i czyjeś widzimisię.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stonka: Przemyślane zakupy to podstawa a nie spontan i czyjeś widzimisię.
    Przemyślane zakupy to zaakceptowanie przez właścicieli lokali przemyślanego planu zagospodarowania terenów zielonych (w przyszłości), albo wyznaczenie zainteresowanym (lub wszystkim) właścicielom, "kawałków" gruntu do ich wyłącznej pielęgnacji i użytkowania.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2013
    [cite] eee:[/cite]Witam! Mam pytanie.
    Jeden z mieszkańców naszej wspólnoty zakupił krzewy do wsadzenia przed blok. Nie ustalał tego z zarządem i teraz rząda zwrotu pieniędzy od wspólnoty.
    Czy mamy obowiązek zwrócić w takim przypadku pieniądze?
    A co jeżeli rachunek nie jest na wspólnote tylko sam paragon?
    uważam, że tę sprawę należy rozstrzygnąć na najbliższym zebraniu właścicieli lokali w formie uchwały ...
    Właściciele mogą się zgodzić na uznanie tego wydatku ( kosztu zarządu NW) , że był to wydatek wspólnoty, ale nie muszą ....
    takie tyrańskie zachowanie jest nie odosobnione we Wspólnotach ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.