Kamera to nie wizjer - będzie zakaz monitorowania klatek schodowych

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano czerwca 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Kiedy pojawiły się pierwsze informacje prasowe o planach ustawowego uregulowania monitoringu zadzwoniłem do MSW, ustaliłem kto zajmuje się przygotowaniem tej ustawy i dokładnie wypytałem o stan prac i planowane w tej ustawie rozwiązania. <br /><br />Otóż ustawa ta w żaden sposób nie będzie regulowała prywatnego monitoringu instalowanego przez mieszkańców w trosce o swoje bezpieczeństwo przed drzwiami ich własnych mieszkań!

Komentarze

  • Opcje
    ważekważek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Temat był wałkowany swego czasu, nawet za pośrednictwem RPO, zakończony orzeczeniem:
    "...Obserwowanie klatki schodowej przy pomocy kamery pod względem prawnym nie różni się od jej obserwowania przy pomocy wizjera umieszczonego w drzwiach i nie stanowi więc naruszenie jakiegokolwiek dobra gdyż klatka schodowa jest miejscem publicznym. Także zapisywanie obrazu z kamery na klatce schodowej samo przez się nie narusza prawa do ochrony wizerunku. Do takiego naruszenia może natomiast dojść tylko w wyniku wykorzystania tych nagrań np. ich publikacji w Internecie..." - Wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie (sygn. akt I A Ca 107/12)
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To w końcu wiadomo cokolwiek na temat monitoringu własnego terenu czy nie? Sąsiadowi spod domu skradziono samochód z materiałem budowlanym i narzędzia do wykonywania prac budowlanych. gdyby miał monitoring, sprawa byłaby prostsza - a tak auto pewnie poszło na części, a narzędzia i materiał do "Żyda". Pozdrawiam jeszcze nieokradzionych, ale wszystko przed nimi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.