Uchwała i powiadomienia

KasandraKasandra Użytkownik
Złożyłam rezygnację z członka Zarządu wspólnoty 11.09.2012r a wspólnota 27.03.2013r. podjęła Uchwałę że mnie odwołują z funkcji członka Zarządu wspólnoty z dniem 01.04.2013r
i w tej samej Uchwale powołują nowych członków Zarządu. Uchwałę otrzymałam jako kserokopię wrzuconą do skrzynki dopiero w czerwcu. Wedle podjętej uchwały wychodzi że byłam członkiem Zarządu aż do kwietnia 2013r , przecież na piśmie sama rezygnację złożyłam 11.09.2012r. Wpisali z premedytacją nieprawdę w uchwałę, nie chcę i nie mogę tego tak zostawić. Help!

Komentarze

  • Opcje
    jansoboljansobol Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli masz potwierdzenie złożenia rezygnacji zaskarż uchwałę w części odwołania Cię z Zarządu.
  • Opcje
    KasandraKasandra Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak, mam potwierdzenie,dziękuję i pozdrawiam
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Kasandra:[/cite]Złożyłam rezygnację z członka Zarządu wspólnoty 11.09.2012r a wspólnota 27.03.2013r. podjęła Uchwałę że mnie odwołują z funkcji członka Zarządu wspólnoty z dniem 01.04.2013r
    i w tej samej Uchwale powołują nowych członków Zarządu. Uchwałę otrzymałam jako kserokopię wrzuconą do skrzynki dopiero w czerwcu. Wedle podjętej uchwały wychodzi że byłam członkiem Zarządu aż do kwietnia 2013r , przecież na piśmie sama rezygnację złożyłam 11.09.2012r. Wpisali z premedytacją nieprawdę w uchwałę, nie chcę i nie mogę tego tak zostawić. Help!

    Decydujące znaczenie ma moment, gdy oświadczenie o rezygnacji dotarło do adresata.
    W jaki sposób wspólnota została powiadomiona o tym - złożono pismo, a może oświadczenie nastąpiło na zebraniu?

    Ustawa o własności lokali nie reguluje kwestii związanych z wypowiedzeniem członkostwa w zarządzie, dlatego też stosownie do brzmienia art. 1 ust. 2 : „w zakresie nieuregulowanym ustawą do własności lokali stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego”. Zgodnie z utrwalonym w piśmiennictwie i orzecznictwie poglądem należy tu przez analogię stosować przepisy kodeksu cywilnego regulujące umowę zlecenie. Stosownie do brzemienia art. 746 § 2. przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie, rezygnacja następuje przez oświadczenie o wypowiedzeniu, które ustępujący członek zarządu winien złożyć zarządowi, a w razie jego braku - wszystkim właścicielom lokali. Wypowiedzenie jest skuteczne z chwilą, gdy zarząd wspólnoty mieszkaniowej (właściciele lokali w przypadku braku zarządu) powziął o nim informację. Przyjęcie wypowiedzenia nie wymaga akceptacji w formie uchwały, ponieważ jest to jednostronna czynność prawna, która rodzi skutek w momecnie, gdy doszła do wiadomości adresata w taki sposób, że mógł się zapoznać z jej treścią (por. SN w orz. z 10 maja 1976 r.,IV CR 135/76, niepubl.). Dla oceny skuteczności wypowiedzenia ważne jest zatem jedynie czy doszło do adresata w taki sposób, aby mógł się zapoznac z jego treścią, kwestie te regulują przepisy kodeksu cywilnego (art. 61 k.c.§ 1 „oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią”.)

    http://www.zarzadca.pl/wzory-uchwal-i-umow/inne-wzory-dokumentow/1510-wypowiedzenie-czlonkostwa-w-zarzadzie-wspolnoty-mieszkaniowej



    Wypowiedzenie może być złożone w dowolnej formie, nawet ustnie, nie mniej jednak dla celów dowodowych warto zachować formę pisemną.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KasandraKasandra Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rezygnacje złożyłam w formie pisemnej w biurze zarządcy(mam potwierdzenie z pieczęcią wpływu), mieszkańcom powiedziałam ustnie że zrezygnowałam i wszyscy widzieli że nie ma zarządu i trzeba wybrać nowy.Przez 7 miesięcy nie było zarządu.

    Obecny Zarządca twierdzi ze "... data Pani rezygnacji z Członka Zarządu Wspólnoty jest czym innym niż formalne wymagana konwalidacja stosunku prawnego wytworzonego przez poprzednią uchwałę powołującą Zarząd"
    rezygnacja 11.09.2012 , a uchwała podjęta z dniem 27.03.2013 odwołująca mnie wyznaczyła termin na 01.04.2013r
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.