Brak informacji o podjętych uchwałach.

SzarySzary Użytkownik
W lutym b.r odbyło się zebranie mojej wspólnoty mieszkaniowej. Niestety informację o zebraniu otrzymałem na 3 dni przed zebraniem i nie mogłem już zmienić wcześniejszych planów - nie byłem więc obecny. Na mój e-mail do zarządcy dlaczego pismo informujące zostało wysłane tak późno (data sporządzenia go była o 3 tygodnie wcześniejsza niż data wysłania) nie uzyskałem odpowiedzi. Nie uzyskałem także do dnia dzisiejszego żadnej informacji o podjętych na zebraniu uchwałach. Czy działanie to jest zgodne z prawem, a jeżeli nie to co powinienem zrobić aby dochodzić swoich praw?

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Szary: Nie uzyskałem także do dnia dzisiejszego żadnej informacji o podjętych na zebraniu uchwałach
    Wynika z tego, że na zebraniu prawdopodobnie podjęto jakieś uchwały. A jakie, przecież możesz o to zapytać swojego Zarządcy. Jeżeli takie były to poproś o dostarczenie kopii podjętych na zebraniu uchwał.
  • Opcje
    pejterpejter Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Art. 32.
    1. O zebraniu właścicieli zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, zawiadamia każdego właściciela lokalu na piśmie przynajmniej na tydzień przed terminem zebrania.

    Nie musisz dostać żadnego zawiadomienia o treści uchwał podjętych na zebraniu. Musisz dostać jedynie jeśli uchwała została podjęta w trybie indywidualnego zbierania głosów.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano lipca 2013
    Skoro właściciel nie został prawidłowo powiadomiony o zebraniu, to nie mógł na nim być obecny.
    Zarząd nie ma obowiązku wysyłac powiadomienia o podjętych uchwałach z własnej inicjatywy,ale właściciel może zaskarzyć uchwałę na nim podjętą w ciągu 6-ciu tygodni - jednak liczonych - nie od dnia zebrania, ale od dnia, w którym uzyskał informację o treści uchwały.


    "Sprawa komplikuje się, gdy właściciel nie został powiadomiony o zebraniu, na którym podjęto uchwały naruszające jego prawa. Wówczas należy przyjąć, że termin do zaskarżenia biegnie od dnia, w którym dowiedział się o podjęciu tych uchwał. Ustawa jednak nie reguluje tej kwestii wprost tak jak Prawo spółdzielcze."
    http://www.zarzadca.pl/komentarze/86-zebranie/451-wadliwe-zwolanie-zebrania-wspolnoty-mieszkaniowej-a-termin-do-zaskarzenia-uchwal
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządca - fajne są te twoje rady, a jakie przydatne?
    Zarząd nie ma obowiązku wysyłac powiadomienia o podjętych uchwałach z własnej inicjatywy,ale właściciel może zaskarzyć uchwałę na nim podjętą w ciągu 6-ciu tygodni - jednak liczonych - nie od dnia zebrania, ale od dnia, w którym uzyskał informację o treści uchwały
    Właściciel powinien w skardze napisać " Zaskarżam wszystkie uchwały jakie być może uchwalono na zebraniu, bo na pewno naruszają moje interesy prawne, a jak żadnej nie podjęto to przepraszam za zamieszanie"!!!
    Czy działanie to jest zgodne z prawem, a jeżeli nie to co powinienem zrobić aby dochodzić swoich praw?
    Tak jest zgodne z prawem. Na drugi raz radzę pójść na zebranie, na którym decydują się losy twojej współwłasności, a w przypadku skrajnym , np. pobyt w szpitalu pod kroplówką poprosić żonę ,kochankę, konkubenta, syna, córkę, wnuczka lub w ostateczności udzielić pełnomocnictwa sąsiadowi.
    przecież możesz o to zapytać swojego Zarządcy. Jeżeli takie były to poproś o dostarczenie kopii podjętych na zebraniu uchwał.
    Tylko nie zapomnij o pół litrze za przysługę. Bo ode mnie to byś dostał "Gest Kozakiewicza". Ale oczywiście mógłbyś dochodzić swoich racji i praw w sądzie. Przecież Polska to państwo prawa.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Szary:[/cite] Nie uzyskałem także do dnia dzisiejszego żadnej informacji o podjętych na zebraniu uchwałach.

    Czy działanie to jest zgodne z prawem, a jeżeli nie to co powinienem zrobić aby dochodzić swoich praw?
    a co w tym temacie zrobiłeś , byłeś u administratora by zpoznac sie z dokumentacja z zebrania . Dam wiarę, że tego nie zrobiłeś , ale na forum to miałeś czas...:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.