śmieci

janjan Użytkownik
zarządca wywiesił ogłoszenie że z uwagi na brak pojemników -rewolucja śmieciowa - jest odłożona w czasie na starych zasadach. w takim razie co z opłatami- czy też na starych zasadach?

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W zamian za Twoją opłatę śmieci mają być wywożone.
    Jesli będą wywozili ze starych pojemników, to pewnie będą niesortowane.
    Zatem powinieneś płacić wyższą stawkę, bo niesortujesz.
    Całe szczęście władza jest blisko ludzi rozumie ich problemy i nie będziesz musiał płacić wyzszej stawki tylko nizszą - jak za śmieci posortowane.
    Taki prezent dostaniesz.
  • Opcje
    jansoboljansobol Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A to przypadkiem nie jest pytanie do Twojego zarządcy?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] jansobol:[/cite]A to przypadkiem nie jest pytanie do Twojego zarządcy?
    zarządcy ?:shocked: ...
    czy to on jest organizatorem odbioru śmieci i je zagospodarowuje? Pogięło ciebie ... to temat dla Gminy, w której mieszka ...
  • Opcje
    pejterpejter Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U mnie na nieruchomościach nie podstawiono do tej pory odpowiednich pojemników. Pisze maile do firmy wywożącej, domagając się ustawienia pojemników(umowa dzierżawy podpisana) i nie zamierzam płacić więcej ze względu na niechlujstwo firmy wywożącej. WM dostanie karę, prawnik zajmie się tym, aby karę "przerzucić" na firmę wywożącą, nie powinno to być trudne
  • Opcje
    jansoboljansobol Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] jansobol:[/cite]A to przypadkiem nie jest pytanie do Twojego zarządcy?
    zarządcy ?:shocked: ...
    czy to on jest organizatorem odbioru śmieci i je zagospodarowuje? Pogięło ciebie ... to temat dla Gminy, w której mieszka ...
    Pytanie co to są stare zasady. Bo na starych zasadach to wspólnoty podpisywały umowy na wywóz śmieci.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2013
    [cite] jansobol:[/cite]Pytanie
    co to są stare zasady.?
    Bo na starych zasadach to wspólnoty podpisywały umowy na wywóz śmieci.
    Po 1 lipca 2013 nie ma umów na świadczenie usług wywozu śmieci - odpadów.

    Gmina ma obowiązek odebrania i zagospodarowania każdej ilości i rodzaju odpadów, jakie wytworzy mieszkaniec gminy

    Opłaty za zagospodarowanie odpadów mają charakter podatku lokalnego ( a nie wynikające z umowy cywilno -prawnej)

    Opłaty za zagospodarowanie odpadów każdy mieszkaniec powinien dokonywać, /odrębnie od wpłacanych zaliczek/, bezpośrednio na konto Gminy - tak jak np.: podatek od nieruchomości
  • Opcje
    jansoboljansobol Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No i w kontekście tego wszystkiego co napisałeś mogę tylko ponowić pytanie - co to dla autora wątku oznacza, ze maja być stare zasady, skoro jak piszesz, nie mogą już obowiązywać stare zasady.
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W świetle tego co zostało tu napisane.
    Urzędy dla każdej nieruchomości (tak to wygląda) przyporządkowały osobne konta na które należy wpłacać opłatę "śmieciową".
    Stroną wg Urzędu jest WM a nie właściciel lokalu a tym bardziej nie jest mieszkaniec (jak napisał KubaP).
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2013
    [cite] GRZECH:[/cite]W świetle tego co zostało tu napisane.
    Urzędy dla każdej nieruchomości (tak to wygląda) przyporządkowały osobne konta na które należy wpłacać opłatę "śmieciową".
    Stroną wg Urzędu jest WM a nie właściciel lokalu a tym bardziej nie jest mieszkaniec (jak napisał KubaP).
    może tak jest u ciebie , w twoim grajdołku ...

    U mnie nie i wielu jeszcze innych rewirach tego pięknego kraju, jakim jest Polska, jest tak jak napisałem .
    Nie upewnionym jest uogólnianie zasad o jakich pisze GRZECH , bo to nie obowiązuje w całej Polsce .

    Im mniejsza gmina tym jest lepiej , śmieci nie są anonimowe ... a o to w całym tym bajzlu śmieciowym chodzi ,
    Szkoda, że wielu o tym nie pamięta ...:wink:
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    na starych zasadach tu znaczy śmieci nie segregować brak odpowiednich pojemników a ceny wyższe.
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziwne, że mieszkaniec zostaje obciążony opłatą...
    Jestem ciekaw jak do danych takich mieszkańców docierają urzędy :)
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] GRZECH:[/cite]Dziwne, że mieszkaniec zostaje obciążony opłatą...
    Jestem ciekaw jak do danych takich mieszkańców docierają urzędy :)
    a o rejestrze podatku od nieruchomości ty słyszałeś
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano lipca 2013
    Ja słyszałem o czymś takim ale od właścicieli.
    Ale od mieszkańców ? Podaj mi definicję lub źródło takiego podatku. Chętnie się z nim zapoznam.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2013
    [cite] GRZECH:[/cite]Ja słyszałem o czymś takim ale od właścicieli.
    Ale od mieszkańców ? Podaj mi definicję lub źródło takiego podatku. Chętnie się z nim zapoznam.
    Problem leży w tym, że ty się czepiasz nazewnictwa ... a tu chodzi o ściągnięcie kasy ...

    Dla urzędnika gminnego mieszkaniec = właściciel lokalu niezależnie czy on fizycznie zamieszkuje w lokalu czy nie .

    Jeżeli chodzi o podatek od nieruchomości, to możesz sobie poczytać w takim źródełku, jak USTAWA z dnia 12 stycznia 1991 r.
    o podatkach i opłatach lokalnych
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.