zadłużenie

piotr6piotr6 Użytkownik
witam mam taki problem i nie wiem jak go rozwiązać jesteśmy mała WM sześć właścicieli .
a teraz do rzeczy.
pięć właścicieli wie o zadłużeniu jednego który notorycznie nie płaci za media eksploatację od 2012 r nie uregulował do dnia dzisiejszego żadnej wpłaty a korzysta z wszystkiego co robić może jeden właściciel czy jest szansa podać do Sądu ,czy Sąd nie opisze się na tym iż tylko jednemu właścicielowi przeszkadza ze nie płaci i odrzuci cały pozew .pod powiedcie co robić ?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] piotr6:[/cite]jesteśmy mała WM sześć właścicieli .
    pięć właścicieli wie o zadłużeniu jednego który notorycznie nie płaci za media eksploatację od 2012 r nie uregulował do dnia dzisiejszego żadnej wpłaty a korzysta z wszystkiego co robić może jeden właściciel czy jest szansa podać do Sądu ,
    czy Sąd nie opisze się na tym iż tylko jednemu właścicielowi przeszkadza ze nie płaci i odrzuci cały pozew .

    Jak nie pójdziesz do sądu i nie będziesz windykował zaległości to się nie dowiesz . Masz 50/50 % szans , wszytko zależy od dowodów w sprawie ( dokumentacji WM) . Pamiętaj, że po trzech latach zadłużenie ulega przedawnieniu ....
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sąd się nie oprze o takie rozumowanie.
    Uchwała większości że idziemy do sądu i TRZEBA iść.
  • Opcje
    piotr6piotr6 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak nie pójdziesz do sądu i nie będziesz windykował zaległości to się nie dowiesz . Masz 50/50 % szans , wszytko zależy od dowodów w sprawie ( dokumentacji WM) . Pamiętaj, że po trzech latach zadłużenie ulega przedawnieniu ....UoWL ; UoGN ;pozory mylą

    a gdzie ulega ???
    podaj gdzie mogę poczytać o tym ze ulega.

    Nowy doklejony: 23.07.13 16:03
    Sąd się nie oprze o takie rozumowanie.
    Uchwała większości że idziemy do sądu i TRZEBA iść.

    czytałeś o czy napisałem jaka uchwała a kto ją podpisze jak pięciu właścicieli wie o długu i nic z tego nie robi to nie podpiszą żadnej uchwały a do Sądu to mowy nie ma by się podpisali pod pozwem
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2013
    [cite] piotr6:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]Jak nie pójdziesz do sądu i nie będziesz windykował zaległości to się nie dowiesz .
    Masz 50/50 % szans , wszytko zależy od dowodów w sprawie ( dokumentacji WM) .
    Pamiętaj, że po trzech latach zadłużenie ulega przedawnieniu ....UoWL ; UoGN ;pozory mylą
    a gdzie ulega ???
    podaj gdzie mogę poczytać o tym ze ulega.
    Generalnie, art 118 kc mówi jasno, ze przedawnienie roszczeń okresowych następuje z upływem trzech lat. Zaliczka na utrzymanie nieruchomości jest takim roszczeniem.
    [cite] piotr6:[/cite]jesteśmy mała WM sześć właścicieli .
    czytałeś o czy napisałem jaka uchwała a kto ją podpisze jak pięciu właścicieli wie o długu i nic z tego nie robi to nie podpiszą żadnej uchwały
    a do Sądu to mowy nie ma by się podpisali pod pozwem
    i nie muszą
    możesz pozew złożyć sam, jesteście przecież małą wspólnotą
    [b]Art. 208. [/b]Każdy ze współwłaścicieli [u]nie sprawujących zarządu rzeczą wspólną [/u]może żądać w odpowiednich terminach rachunku z zarządu.
    [b]Art. 209[/b]. Każdy ze współwłaścicieli może wykonywać wszelkie czynności i [b]dochodzić wszelkich roszczeń, które zmierzają do zachowania wspólnego prawa[/b].
    
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.