Skarga na zarządcę.

SzarySzary Użytkownik
Witam. Słyszałem, że istnieje coś takiego jak Komisja Odpowiedzialności Zawodowej rozpatrująca skargi na nierzetelnych licencjonowanych zarządców. Czy dobrze słyszałem, jakimi kategoriami spraw się zajmuje ta komisja, jakie trzeba spełnić formalności aby złożyć zażalenie na zarządcę, na jaki adres kierować korespondencję itp? Pytam, bo w wielu tematach przewija się wątek nierzetelnego, a czasem wręcz niezgodnego z prawem działania firmy administrującej wspólnotą i myślę, że tego typu informacja może być niektórym pomocna.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Słyszałem, że istnieje coś takiego jak Komisja Odpowiedzialności Zawodowej
    tylko do 31 grudnia 2013 ...
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jakimi kategoriami spraw się zajmuje ta komisja
    http://www.pfrn.pl/page/111
    Na dole masz link do orzeczeń
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Szary:[/cite]Witam. Słyszałem, że istnieje coś takiego jak Komisja Odpowiedzialności Zawodowej rozpatrująca skargi na nierzetelnych licencjonowanych zarządców. Czy dobrze słyszałem, jakimi kategoriami spraw się zajmuje ta komisja, jakie trzeba spełnić formalności aby złożyć zażalenie na zarządcę, na jaki adres kierować korespondencję itp? Pytam, bo w wielu tematach przewija się wątek nierzetelnego, a czasem wręcz niezgodnego z prawem działania firmy administrującej wspólnotą i myślę, że tego typu informacja może być niektórym pomocna.


    Tę komisję powołuje minister, do do niego należy kierować skargę.

    Nowy doklejony: 30.07.13 14:33
    Zarządca, tak jak każdy inny podmiot, któremu powierzymy nasze mienie odpowiada za swoje działania i zaniechania , jednak nie zawsze będzie to odpowiedzialność zawodowa.
    Taki rodzaj odpowiedzialności przewiduje ustawa o gospodarce nieruchomościami, ponosi ją jedynie zarządca nieruchomości a więc osoba posiadająca licencję nadaną przez ministera właściwego do spraw budownictwa i gospodarki mieszkaniowej.
    Więcej na ten temat w artykule: Odpowiedzialność zawodowa zarządcy na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny
    http://www.zarzadca.pl/pytania-i-odpowiedzi/69-prawo/1303-odpowiedzialnosc-zawodowa-zarzadcy
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.