remont instalacji elektrycznej

helenkamhelenkam Użytkownik
edytowano sierpnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Skrzynka z bezpiecznikami znajduje się na klatce schodowej i od nie doprowadzany jest prąd do licznika, który znajduje się w mieszkaniu. Instalacja stara, aluminiowa, którą chcę wymienić na miedzianą. Zgodnie z uchwałą od skrzynki do mojego licznika jest to część wspólna instalacji od czego zacząć.

Komentarze

  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano sierpnia 2013
    Zgodnie z uchwałą od skrzynki do mojego licznika jest to część wspólna instalacji od czego zacząć.
    Skoro część wspólna to pismo do pismo do Zarządu. Może się to też oprze o zebranie i może zmodernizujecie część instalacji przynajmniej tej gdzie znajdują się liczniki.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] helenkam:[/cite]Skrzynka z bezpiecznikami znajduje się na klatce schodowej i od niej doprowadzany jest prąd do licznika, który znajduje się w mieszkaniu.
    Instalacja stara, aluminiowa, którą chcę wymienić na miedzianą.
    Zgodnie z uchwałą od skrzynki do mojego licznika jest to część wspólna instalacji od czego zacząć.
    od zgłoszenia w zakładzie energetycznym ... o wydanie warunków technicznych
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie spotkałem się by w Warunkach technicznych był określony np. typ przewodu i sposób prowadzenia instalacji.
    ZE nie wydaje zgody na prowadzenie remontów wewnątrz nieruchomości.
    Więc zmianę instalacji na miedzianą można wykonać przez osobę z uprawnieniami/kwalifikacjami.
    Rozplombowanie licznika lub zabezpieczeń przedlicznikowych należy zgłosić w ZE.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zerwij plomby na liczniku to się dowiesz po co zgłaszać do ZE
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP nie rozróżniasz zgłoszenia do ZE zerwania plomb w porównaniu do warunków technicznych.
    Warunki techniczne zwane WP - warunki przyłączenia czy jak kto woli warunki techniczne przyłączenia nie mają zastosowania.
    Jak sama nazwa wskazuje "przyłączenie" co w swoim zakresie ma nie tylko nowe obiekty ale również zmiana mocy przyłączeniowej, zmiana układu zasilania.
    Jako osoba posiadająca uprawnienia elektryczne powinna to wiedzieć...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] GRZECH:[/cite]Jako osoba posiadająca uprawnienia elektryczne powinna to wiedzieć...
    ??????:shocked:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.