Wzór upoważnienia

iradirad Użytkownik
edytowano sierpnia 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Jak powinno wyglądać upoważnienie udzielone sąsiadowi do głosowania na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej?

Komentarze

  • Opcje
    kielonekkielonek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jako że głosuje się w sprawach przekraczających zarząd zwykły więc powinno to być pełnomocnictwo rodzajowe.
    Czyli powinno zawierać:
    - rodzaj czynności prawnej - a więc głosowanie czyli zdanie, że udzielasz pełnomocnictwa sąsiadowi takiemu a takiemu do głosowania w twoim imieniu na zebraniu w dniu ....
    - przedmiot tej czynności prawnej - czyli co ma być głosowane a więc określenie o jaką uchwałę chodzi, czego będzie dotyczyła.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] irad:[/cite]Jak powinno wyglądać upoważnienie udzielone sąsiadowi do głosowania na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej?
    o choćby tak
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/2188/wystawione-upowaznienie/#Item_17
  • Opcje
    iradirad Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy może być np. tak:

    PEŁNOMOCNICTWO:
    Ja niżej podpisana... udzielam pełnomocnictwa panu ... do głosowania w moim imieniu na najbliższym zebraniu wspólnoty mieszkaniowej "x"
    Głosowanie dotyczy uchwał nr 110 oraz 111

    imię i nazwisko
    data
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2013
    Głosowanie dotyczy uchwał nr 110 oraz 111
    plenna wspólnota się nam trafiła uchwała 110 i 111/2013?
    czy może być np. tak:
    NIE ... dostałaś link do tekstu, to go przynajmniej przeczytaj, a nie twórz na swe potrzeby gniotów prawnych
  • Opcje
    iradirad Użytkownik
    edytowano listopada -1
    napisałam odpowiedź na odpowiedź osoby kielonek.
    Twój link KuboP widzę i dziękuję.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2013
    [cite] irad:[/cite]napisałam odpowiedź na odpowiedź osoby kielonek.
    Twój link KuboP widzę i dziękuję.

    trudno było się skapnąć ...twój wpis był pod moim ...

    [cite] kielonek:[/cite]J
    Czyli powinno zawierać:
    - rodzaj czynności prawnej - a więc głosowanie czyli zdanie, że udzielasz pełnomocnictwa sąsiadowi takiemu a takiemu do głosowania w twoim imieniu na zebraniu w dniu ....
    - przedmiot tej czynności prawnej - czyli co ma być głosowane a więc określenie o jaką uchwałę chodzi, czego będzie dotyczyła.
    to trochę za mało ...

    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/2188/wystawione-upowaznienie/#Item_17

    bo pełnomocnik nie tylko będzie głosował ale brał udział w zebraniu właścicieli lokali ...
    .
  • Opcje
    iradirad Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mam problem, bo nie wiem jak wybrnąć z dokładnej daty zebrania. sytuacja wygląda tak, że mamy zamiar zbierać głosy o zwołanie zebrania i przy okazji zbierać pełnomocnictwa.
    da radę jakoś z tego wybrnąć?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano sierpnia 2013
    [cite] irad:[/cite]czy może być np. tak:

    PEŁNOMOCNICTWO:
    Ja niżej podpisana... udzielam pełnomocnictwa panu ... do głosowania w moim imieniu na najbliższym zebraniu wspólnoty mieszkaniowej "x"
    Głosowanie dotyczy uchwał nr 110 oraz 111

    imię i nazwisko
    data


    Odradzam, ponieważ numeracja uchwał może być inna niż projektów, należy wskazać konkretnie o jaką uchwałę chodzi - np.

    upoważniam .....do reprezentowania mnie na zebraniu ... oraz do głosowania w moim imieniu nad uchwałą w sprawie przyjęcia planu gospodarczego na rok 2013.
    Można też, np. powołać się na porządek zebrania - w którym mowa o uchwałach będących przedmiotem głosowania.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czyli takie ...


    . Jasło, ……………-20………r 
    
    [b]. PEŁNOMOCNICTWO [/b]
    
    Ja niżej podpisana / ny, ................................................................................................. właściciel lokalu 
    
    przy ul. ......... ................./................ we Jaśle (udział w NW ....................... %) udzielam, 
    
    pełnomocnictwa Pani / Panu ................................................................................................... zam. we 
    
    .................................. przy ul. .............................................................., legitymującej / mu się dowodem 
    
    osobistym Nr ............................................. do występowania w moim imieniu na zebraniu Wspólnoty 
    
    Mieszkaniowej "....................................." , w dniu ............................... 20…… r. i głosowania nad 
    
    uchwałami objętymi porządkiem zebrania oraz wynikających z przebiegu zebrania. 
    
    .......................................................... 
    (podpis czytelny właściciela lokalu) 
    
    Nr PESEL . .................................. 
    
    Zam. .................................................
    
  • Opcje
    kielonekkielonek Użytkownik
    edytowano sierpnia 2013
    to trochę za mało ...
    bo pełnomocnik nie tylko będzie głosował ale brał udział w zebraniu właścicieli lokali ...
    Należy domniemywać z dużym prawdopodobieństwem, że sąsiad z racji tej iż jest najprawdopodobniej także właścicielem będzie brał udział w zebraniu "z urzędu" a więc na sam udział nie jest mu potrzebne pełnomocnictwo ogólne.
    ...udzielone sąsiadowi...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2013
    [cite] kielonek:[/cite]
    to trochę za mało ...
    bo pełnomocnik nie tylko będzie głosował ale brał udział w zebraniu właścicieli lokali ...
    Należy domniemywać z dużym prawdopodobieństwem,:bigsmile:
    że sąsiad z racji tej iż jest najprawdopodobniej także właścicielem będzie brał udział w zebraniu "z urzędu"
    a więc na sam udział nie jest mu potrzebne pełnomocnictwo ogólne.
    ...udzielone sąsiadowi...
    ja już na domniemaniu ,też się kiedyś przejechałem, dlatego lubię mieć czyste jednoznaczne pełnomocnictwo .... i tyle i aż tyle
    to jest pełnomocnictwo do reprezentowania nieobecnej na zebraniu , jak będzie, to będzie zabierał głos w imieniu swoim czy pełnomocnika , a może domniemam, że obu na raz ...:bigsmile:

    Przewodniczący zebrania będzie miał orzech do zgryzienia ...
  • Opcje
    iradirad Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no ale co z tą datą?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zostaw puste miejsce ...
  • Opcje
    jansoboljansobol Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] irad:[/cite]mam problem, bo nie wiem jak wybrnąć z dokładnej daty zebrania. sytuacja wygląda tak, że mamy zamiar zbierać głosy o zwołanie zebrania i przy okazji zbierać pełnomocnictwa.
    da radę jakoś z tego wybrnąć?
    Bez problemu, zostaw kropki, a datę wpisze się jak będzie znana.
  • Opcje
    iradirad Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A czy zarzad moze wybudowac smietnik z funduszu remontowego i to bez uchwaly?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2013
    [cite] irad:[/cite]A czy zarzad moze wybudowac smietnik z funduszu remontowego i to bez uchwaly?
    Nie, taka pozycja powinna być w uchwale o planie gospodarczym wspólnoty (PR) lub odrębna uchwała w tej jednostkowej sprawie.
  • Opcje
    iradirad Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W planie gospodarczym jest tylko wzmoanka. Bez szczegolow, lokalizacji, kosztow. Moga go postawic kamuflujac w planie tylko wzmianke?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2013
    [cite] irad:[/cite]W planie gospodarczym jest tylko wzmoanka. Bez szczegolow, lokalizacji, kosztow. Moga go postawic kamuflujac w planie tylko wzmianke?
    Co to za określenie - wzmianka?
    To cały wasz plan gospodarczy jest jedną wielką "wzmianką" - nie spełniających wymogów prawnych.

    Powinno być..

    Budowa Altany śmietnikowej - przewidywany koszty 30 tyś. zł - wyk z FR
  • Opcje
    iradirad Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W planie gospodarczym na ten rok nie ma ani słowa w tym temacie (uwierzyłam Prezesowi zarządu na słowo, ale dopiero dziś znalazłam tę uchwałę). Nie ma nic. Zarząd tłumaczy się tym, że to mała inwestycja i nie musi robić uchwały. Kwota to może 7 000 pln, może więcej. Nie jestem w stanie się tego dowiedzieć. Nie chcą podać żadnej informacji, kompletnie nic. Twierdzą, że mają do tego prawo, ale nie chcą powiedzieć na jakiej podstawie.
  • Opcje
    jansoboljansobol Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarząd nie ma prawa tego zrobić bez stosownej uchwały.
  • Opcje
    iradirad Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tylko co moge zrobic w tej sytuacji? Srodki ida na to z funduszu remontowego i z rezerwy niezaplaconych czynszow ( nie wiem co to jest). Pomozcie mi prosze, wszystkie okna bede miala na ten smietnik w odleglosci niewiele ponad 10 m.
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano sierpnia 2013
    To jest fajna dyskusja ale całkowicie bezowocna.
    To cały wasz plan gospodarczy jest jedną wielką "wzmianką" - nie spełniających wymogów prawnych.
    A jakie są te wymogi prawne? Milo by było podać jakąś podstawę prawną.
    Powinno być..

    Budowa Altany śmietnikowej - przewidywany koszty 30 tyś. zł - wyk z FR
    Całkiem nieźle, przy czym ominąłbym FR , chyba ,że ten fundusz powstał aby ją zbudować. Ale jak znam życie ktoś to zakwestionuje bo budowa altanki to nie jest jej remont i problem gotów.
    A czy zarzad moze wybudowac smietnik z funduszu remontowego i to bez uchwaly?
    W planie gospodarczym jest tylko wzmoanka. Bez szczegolow, lokalizacji, kosztow. Moga go postawic kamuflujac w planie tylko wzmianke?
    A co chcecie uchwalić kolor i lokalizację? Tam gdzie wszyscy chcą decydować o wszystkim jest jedynie bajzel.
    Nie chcą podać żadnej informacji, kompletnie nic. Twierdzą, że mają do tego prawo, ale nie chcą powiedzieć na jakiej podstawie.
    A choćby art. 22.1 uowl. Prawdopodobnie jest wola ludu i możliwości finansowe więc wzięli się do roboty a nie do dyskusji.
    Zarząd nie ma prawa tego zrobić bez stosownej uchwały
    Tu też poproszę o podstawę prawną. Nie ma uchwały, nie ma co zaskarżać. Można wnioskować o odwołanie zarządu, a jak ktoś uważa ,że w wyniku ich samowolnej budowy altanki śmietnikowej poniósł szkodę finansową nawet odszkodowania w procesie cywilnym.
    irad - ilu jeszcze oprócz Ciebie nie chce tej altanki? Jak ponad 50% to jesteście górą, a jak tylko Ty i Twój sąsiad , który nie ma czasu i udzieli Ci pełnomocnictwa to nawet nie zaczynaj. Będziesz ciężko żałowała.
    Oj, w tzw. międzyczasie wyszło szydło z worka. Nie podoba ci się ten śmietnik, bo będzie blisko okien. Blisko ale zgodnie z przepisami.To jest właśnie demokracja, mniejszość podporządkowuje się większości. Jak znam życie jest na pewno odpowiednia uchwała WM o budowie tej altanki, co jest wystarczającą podstawą dla zarządu do wszczęcia procedur.:bigsmile:
  • Opcje
    iradirad Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chodzi o to, że nie ma żadnej uchwały. I na szczęście jest duże grono osób, którym lokalizacja się nie podoba a to dla tego, że jest na wejściu na osiedle, przy samym chodniku. Nawet zarząd tłumaczy się tym, że nie potrzebuje żadnej uchwały.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano sierpnia 2013
    Chodzi o to, że nie ma żadnej uchwały.
    Jak zarząd chce wydać kasę bez upoważnienia (uchwały) właścicieli, to możesz tylko przekonywać, że łamie prawo, żeby tego nie robił. Może zróbcie to na piśmie, podpiszcie się. Może administrator wam pomoże w przekonaniu zarządu, że nie powinien tak działać?
    Jak tę kasę zarząd wyda, to niestety, w praktyce będzie bezkarny.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Praktyk-realista:[/cite]A jakie są te wymogi prawne? Milo by było podać jakąś podstawę prawną.
    art. 28 par.6 punkt 4 prawa Mirka L .(Praktyk-realista)
    [cite] irad:[/cite]Srodki ida na to z funduszu remontowego i z rezerwy niezaplaconych czynszow ( nie wiem co to jest).
    to inaczej mówiąc wentyl bezpieczeństwa za tych, co nie płaca regularnie zaliczek, WM stworzyła sobie model kredytowania niepłacącym właścicielom lokali...

    [cite] irad:[/cite]Pomozcie mi prosze, wszystkie okna bede miala na ten smietnik w odleglosci niewiele ponad 10 m.
    odległość jest prawidłowa
    „[b]§ 23. rozdział 4 , rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:
    [/b]
    1. [b]Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, powinna wynosić co najmniej 10 m od okien i drzwi do budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz co najmniej 3 m od granicy z sąsiednią działką. [/b]Zachowanie odległości od granicy działki nie jest wymagane, jeżeli osłony lub pomieszczenia stykają się z podobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej.
    
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] irad:[/cite]A czy zarzad moze wybudowac smietnik z funduszu remontowego i to bez uchwaly?

    A czy stoją tam już kontenery? Na czym ta budowa ma polegać? Postawią ściany, czy coś uzupełnią? Jeżlei to jakaś dobudowa, uzupełnienie pewnych elementów, to moim zdaniem czynność nie będzie przekraczać zarządu zwykłego, natomiast wybudowanie nowego obiektu, już tak.

    Nawet, jeżeli zarząd ma prawo wydatkować pieniądze na różne cele, w związku z rezerwą, to i tak właściciele muszą się w sprawie śmietnika w drodze uchwały wypowiedzieć. Przy kwalifikacji z jaką czynnością mamy do czynienie (czy przekracza zarząd zwykły czy nie) nie chodzi tylko o kwotę, ale również o jej charakter. Nawet, gdyby śmietnik był za darmo, to i tak konieczna jest.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.