wynajem piwnicy we wspólnocie

uzytkownikuzytkownik Użytkownik
edytowano września 2013 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam mamy mały problem w naszej wspólnocie. Deweloper nie sprzedał wszystkich piwnic w naszym bloku i jest on ich właścicielem. Teraz się okazało że wynajmuje te piwnice mieszkańcom innych bloków . Nie ukrywam że jest to dla nas mieszkańców denerwujące, ponieważ obce osoby kręcą nam się po klatkach i piwnicy, maja kody do domofonu i klucze do klatek, których my jako wspólnota nie przekazaliśmy osobo wynajmującym. Zaznaczam że deweloper nie posiada żadnej umowy najmu z tymi osobami oraz zgody wspólnoty na podnajem.
I mam pytanie czy da się coś z tym zrobić, czy jest na to jakieś prawo, czy wystarczy jako wspólnota podjąć uchwałę o zakazie podnajmowania piwnic osobom trzecim nie będących właścicielami mieszkań.

Dziękuje za odpowiedź

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] uzytkownik:[/cite]Witam mamy mały problem w naszej wspólnocie. Deweloper nie sprzedał wszystkich piwnic w naszym bloku i jest on ich właścicielem. Teraz się okazało że wynajmuje te piwnice mieszkańcom innych bloków .

    Nie ukrywam że jest to dla nas mieszkańców denerwujące, ponieważ obce osoby kręcą nam się po klatkach i piwnicy, maja kody do domofonu i klucze do klatek, których my jako wspólnota nie przekazaliśmy osobo wynajmującym.

    Zaznaczam że deweloper nie posiada żadnej umowy najmu z tymi osobami oraz zgody wspólnoty na podnajem.
    I mam pytanie czy da się coś z tym zrobić, czy jest na to jakieś prawo, czy wystarczy jako wspólnota podjąć uchwałę o zakazie podnajmowania piwnic osobom trzecim nie będących właścicielami mieszkań.

    Nic, to własność dewelopera , a jakbyś to ty był właścicielem tych piwnic to co zmieniło by to nastawienie właścicieli do ciebie?
    Zachowujesz się jak pies ogrodnika ...

    Wykupcie te piwnice od dewelopera i będą się wtedy "sami swoi" szwendać po korytarzach piwnic.
    Zaznaczam, że deweloper nie posiada żadnej umowy najmu z tymi osobami oraz zgody wspólnoty na podnajem.
    a od kiedy to wspólnota ( właściciele lokali) decyduje, co właściciele robi ze swoją własnością
    jak nie ma umowy to zadenuncjujcie go do US. Urzędasy rozrobią porządek ...
  • Opcje
    uzytkownikuzytkownik Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nikt się nie zachowuje jak pies ogrodnika od dwóch lat walczymy z deweloperem żeby odsprzedał nam te piwnice. JESTEM CIEKAWY JAKBYŚ SIĘ ZACHOWYWAŁ JAKBY TOBIE OKRADLI PIWNICE NA OSIEDLU ZAMKNIĘTYM, A PO KLATCE KRĘCIŁY SIE PODEJRZANE TYPY. BO LUDZIE SĄ JUŻ WKURZENI
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rozumiem, że jesteście wkurzeni.
    Ale jakbyś ty wynajmował swoje mieszkanie głośnym studentom i wspólnota uchwaliła, że nie wolno ci wynajmować twojej własności to byś się zastosował do uchwały?
    Tak więc uchwała nie jest dobrym (skutecznym) pomysłem.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uzytkownik: Nie ukrywam że jest to dla nas mieszkańców denerwujące
    Rozmawialiście z deweloperem na ten denerwujący temat ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] uzytkownik:[/cite]Nikt się nie zachowuje jak pies ogrodnika od dwóch lat walczymy z deweloperem żeby odsprzedał nam te piwnice.
    JESTEM CIEKAWY JAKBYŚ SIĘ ZACHOWYWAŁ JAKBY TOBIE OKRADLI PIWNICE NA OSIEDLU ZAMKNIĘTYM,
    A PO KLATCE KRĘCIŁY SIE PODEJRZANE TYPY. BO LUDZIE SĄ JUŻ WKURZENI
    co tak się wydzierasz.... nie ty pierwszy i nie ostatni miałeś okradziony boks piwniczny. Mnie to też już nieraz dotknęło.
    Już ci napisałem co masz zrobić, jak nie potraficie się z deweloperem dogadać ,

    [quote] Zaznaczam, że deweloper nie posiada żadnej umowy najmu z tymi osobami oraz zgody wspólnoty na podnajem.[/quote]
    
    a od kiedy to wspólnota ( właściciele lokali) decyduje, co właściciele robi ze swoją własnością
    [b][color=#f00]jak nie ma umowy to zadenuncjujcie go do US.[/color][/b] Urzędasy rozrobią porządek ...
    
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.